EvoL

Autor AsianStyle, 12.01.2013
Alba Let Me Explode, Second Evolution
Členové Say, Hayana, Yull, Jucy, J-DA
Aktivní 2012 - 2015
www.youtube.com/user/LOEN...
www.facebook.com/EvoLStar...
twitter.com/EvoLStardom
EvoL (korejsky 이블) je pětičlenná dívčí skupina zformovaná pod společností Stardom Entertainment v roce 2012. Debutovaly v srpnu se svým songem a videem WE ARE BIT A DIFFERENT. Skupina měla debutovat už na jaře téhož roku, nicméně jejich debut byl přesunut na léto. V roce 2013 se vrátily s písni GET UP a vydaly nové miniabum SECOND EVOLUTION, na kterém se kromě dvou nových singlů nachází také MAGNET a I'M SORRY z jejich prvního mini alba. Pro zajímavost: EvoL znamená Effective voice of Ladies. Fanklub: Vollers

Doba před debutem
V březnu roku 2012 oznámil Cho PD debut nové dívčí skupiny, který by se měl uskutečnit v dubnu téhož roku. Nicméně termín jejich debutu se nakonec přesunul až na srpen, takže skupina nedebutovala podle původního plánu. Ještě před debutem byl vzbuzen o EvoL zájem, a to doma i v zahraničí.
 


Debut
Dne 10. srpna 2012 byl debut dlouho očekávané dívčí skupiny tady. V tento den skupina vydala své první mini album Let me explode a také i MV pro song WE ARE A BIT DIFFERENT. 16. srpna pak s tímto singlem vystoupily živě.

2013 - comeback
Dne 6. března 2013 EvoL oznámily comeback. Před oficiálním comebackem byly uveřejněny dvě teaser fotografie. Nejprve se objevil obrázek leaderky Say a vokalistky Hayany, poté fotografie J-DAy, Yull a JUCY. Dne 17. března se na Youtube objevilo video pro jejich nový singl GET UP a 19. března bylo vydáno minialbum Second Evolution v digitální podobě. V obchodech se objevilo 20. března. Na mini albu se nachází dva nové songy (GET UP a LOVE), dva songy z prvního mini alba (MAGNET a I'M SORRY) a nakonec remix verze songu GET UP a jeho instrumentálka.

Konec skupiny
V roce 2015 se objevily zvěsti o konci skupiny. Agentura si po sloučení s Hunus Entertainment ponechala pouze Say a Jucy a dalším členkám podle všeho neprodloužili smlouvy.


FOTO: asia247.wordpress.com

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
1,2%
Čína
47,6%
Japonsko
34,6%
Vietnam
5,2%
Thajsko
7,8%
Filipíny
0,5%
Indie
0,5%
Singapur
0,5%
Mongolsko
0,3%
Jiná
1,7%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9