Kim Tae Hee

Autor Eunka, 08.01.2013
Aktivní 2001 - současnost
twitter.com/KTH03291980
Jméno: Kim Tae Hee 김태희 
Přezdívka: Angel
Povolání: herečka a modelka
Datum narození: 29. března 1980
Místo narození: Ulsan, Jižní Korea
Výška: 161 cm
Váha: 45 kg
Znamení: beran
Krevní skupina: 0
Rodina: starší sestra a mladší bratr (herec Lee Wan), manžel Rain, dvě děti


Kim Tae Hee byla již od malička velmi krásná, ale také pěkně divoká. Moc toho nenamluvila, ale dokázala se porvat s kluky v okolí. Občas i rozbila nějaké to okno nebo zbila svého mladšího bratříčka. Přesto všechno měla ve škole výborný prospěch a u spolužáků byla oblíbená. Jeden spolužák ji dokonce sledoval při cvičení v tělocvičně a pokřikoval na ni.

Na střední škole studovala dlouho do noci a v lavici potom usínala únavou. To jí vyneslo přezdívku "Headbanger", protože jak usínala, tak vždycky cukla hlavou pohybem metalového fanouška. Poté co dokončila střední školu, nastoupila na "Seoul National University". Vybrala si obor návrhářství a módy. Díky tomu byla také požádána, aby dělala modelku. A když si potom nevěděla rady kam po škole nastoupit do zaměstnání, vzala práci modelky na částečný úvazek.V roce 2001 se dočkala i svého hereckého debutu ve filmu Last Present. Během dalších dvou let ji také obsadili do seriálů Screen, Stairway to HeavenA Problem At My Younger Brother's House. Brzy se stala známou pro svůj půvab a vzdělání. Její herecké schopnosti však byly hojně kritizovány. Kritika ji velmi zranila a tak si dala od hraní pauzu.

K herectví se vrátila v roce 2009, kdy získala roli v akčním seriálu Iris. Ze začátku diváky moc neoslovila, ale postupně si mnohé získala. Na tiskové konferenci uvedla, že jí režiser donutil vyždímat ze sebe veškeré emoce. Iris se tak stal zlomovým počinem v její herecké kariéře.

Po dokončení Iris dostala nabídku zahrát si ve filmu Grand Prix. Tae Hee váhala, protože se bála koní, ale nakonec souhlasila a koně si oblíbila. Škoda, že film získal jen nízká hodnocení a do kin moc lidí nepřitáhl. Prodalo se pouze 168 576 vstupenek.V roce 2011 si Kim Tae Hee zahrála v TV drama My princess. Svoji hrdinku si zamilovala pro její dětinskou a romantickou povahu. Těšilo ji, že mohla účinkovat v něčem takovém. Užívala si tu svěžest a komediální nádech seriálu.

V roce 2013 si v historickém seriálu Jang Ok Jung zahrála roli slavné konkubíny po boku Yoo Ah Ina. Ovšem více ji nejpíš proslavil románek s populárním hercem a zpěvákem Rainem. Jejich vztah praskl v době, kdy byl Rain na vojně a byl z toho pořádný skandál. Láska však dvojici vydržela. Vzali se 19. ledna 2017. První dítě (dcera) se jim narodilo 25. října 2017. Druhá dcera přišla na svět 19. září 2019.

Kim Tae Hee se stále věnuje modelingu a fotí pro známé časopisy a reklamy. Ráda čte a cvičí. Hlásí se ke křesťanství a občas se objeví i v nějakém hudebním videoklipu. Koncem roku 2019 bylo oznámeno, že se po 5 letech vrátí na obrazovky v seriálu Hi Bye, Mama.

  
Filmografie:
Film:

2001 Last present
2002 New citizen
2006 The restless
2007 Venus and Mars
2010 Grand prix
         Iris:The movie


TV Drama:
2003 Screen
         Stairway to Heaven
         A Problem at My Younger Brother's House
2004 Fox with Nine Tails: Forbidden Love
2005 Love story in Harvard
2009 Iris
2011 My princess
         99 days with the Superstar
2013 Jang Ok Jung
2014 Wang Xi Zhi
2015 Yong Pal Yi
2020 Hi Bye, Mama


ZDROJ: asianwiki.com
FOTO: niesa87himura.files.wordpress.com,
 wfiles.brothersoft.com,photobucket.com
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9