Aziatix

Autor Xiunka, 06.01.2013
Alba Aziatix, Nocturnal, Awakening
Členové Eddie Shin, Flowsik, Nicky Lee
Aktivní 2010 - současnost
www.aziatix.com
www.facebook.com/aziatix
twitter.com/aziatix
Aziatix je korejsko-americká kapela, ve složení Eddie Shin, Flowsik a Nicky Lee. Tyhle tři dostal dohromady producent Jae Chong, který začínal svou kariéru v devadesátých letech s udergroundovými skupinami jako Baby G, The Funky Few, a Soul Selection.Od svého vzniku vyhráli cenu "Nejlepší Nová Asijská Skupina" na Mnet Asian Music Awards 2011, Byli v lednovém čísle Newsweek Japan v roce 2012 a na přebalu Newsweek Korea v únoru 2012. Album Awakening bylo hitem číslo jedna v amerických i japonských iTunes žebříčcích. Kapela má velmi solidní  mezinárodní fanouškovskou základnu a je velmi populární. S debutovým EP AZIATIX dosáhli čtvrté příčky v U.S iTunes R&B/Soul žebříčku.
BIO

Skupina byla založena v roce 2010. Svůj první single "Go" vydali v březnu 2011 a  EP "Aziatix" v květnu 2011.
 

První album bylo vydáno v červnu 2011 a skupina vystupovala poprvé v U.S. v Key Club v Los Angeles. V listopadu 2011 se do U.S. vrátili na první oficiální tour. Během této doby také Aziatix vydali videoklipy pro "Go", "Slippin' away", "A Game", "Be With You (Rock Mix)", a "Cold".Videoklip pro singl "Speed of Light" vydali 17. dubna 2012 a následoval teaser pro "Alright" 24. dubna 2012.

2. května 2012 vydali EP "Awakening", které debutovalo v U.S. iTunes R&B/Soul  žebříčcích jako číslo jedna.
 


TOUR

V říjnu 2011 se Aziatix vydali na tour do Japonska a vystupovali v Tokyu, Osace, Fukuoce a Nagoye. Znovu měli tour v Japonsku v lednu 2012 a tentokrát vystoupili v Tokyu, Osace a Yokohamě.
 

V listopadu 2011 se vydali na tour po U.S. a vystupovali v městech jako Los Angeles, San Francisco a New York.

V roce 2012 se na dubnové tour po U.S. zastavili v Seattlu, Chicagu, Washingtonu DC, Dallasu, Austinu a vrátili se i do New Yorku, San Francisca a Los Angeles.FOTO: tumblr.com
FOTO: aziatix.com

 

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9