Outsider

Autor Xiunka, 04.01.2013
Aktivní 2004 - současnost
Pseudonym: Outsider (아웃사이더)
Pravé jméno: Shin Ok Cheol
Datum narození: 21. března 1983
Místo narození: Namsang-dong, Jižní Korea

Outsider je jihokorejský rapper. Je známý pro svůj rychlý rap a je schopen za sekundu zarapovat v korejština 24 slabik. Outsider považuje korejského rappera MC Snipera jako svého učitele. Dlouhodobě působil pod společností Sniper Sound, kterou vede právě jeho mentor.

ŽIVOT a KARIÉRA

Outsider je nejrychlejším rapperem na světě díky svému talentu zarapovat 24 slabik za sekundu. Očekávalo se, že to bude světový rekord, ale rozhodčí akceptuje pouze angličtinu, tak Outsider nemohl vyhrát. Dosáhl úspěchu i jako neoficiální rapper, což vede k vystoupení v televizním pořadu, kde hostil Yoo Jae Seok. Jeho rychlý rap ohromil korejskou hip-hopovou legendu MC Snipera, jenž přijal Outsidera pod svá křídla do své společnosti Sniper Sound. Brzy poté Outsider vydal své první album „Soliloquist“.

Jeho druhé album „Maestro“ mělo větší úspěch. Titulní skladba „Loner“ se držela na prvních místech hudebních hitparádách Mnet více než pět týdnů, což zapříčinilo, že se Outsider dostal na 1. místo v Korejské hitparádě a to i v W- hudební hitparádě. Byl také prvním, kdo se udržel v obou hitparádách na prvním místě. Mj. hrál v MBC, SBS, KBS, Mnet a objevil se v „Star King“ jako speciální host . Po propagaci písně „Loner“ začal propagovat jinou skladbu z alba s názvem „My Youth Confession“ za pomoci Joy a Vassco. Tato skladba získala též relativní úspěch.

Outsider také pracoval s neoficiálními a oficiálními rappery jako jsou MC Sniper, L.E.O, Illinit, DJ R2, Bae Chi Gi, Dok2 a spousta dalších. Dělal i speciální vystoupení se zpěvákem K.Willem, kde bez problémů K.WILL rappoval spolu s Outsiderem.

Po krátké pauze se vrátil v březnu 2010, aby vydal mini-album pod názvem „Vol. 205 The Outsider 주변인“ spolu s MV ke skladbě „Acquaintance (주변인)“, ve které Outsider přepracoval hudbu z „Loner“, kde míchá hip-hop s klasikou. Během tohoto období získal Outsider publicitu dokonce i za svůj remake písně „Lies“ od BigBang.

V říjnu 2010 vydal své třetí album „Hero“ spolu se dvěma singly „주인공 (Hero)“, kde se ukázal ve spolupráci s kolegou LMNOP, a „Attitude Needed When Breaking Up (이별할 때 필요한 자세)“, kde se pro změnu ukázal s hip-hopovým umělcem Kuanem z All That. Album získalo úspěch, přestože bez MV se písně propagovaly na vystoupeních. Píseň „Hero“ se vyšplhala na 7. místo v „Mnet Single Charts“, na 5. míst v Melon a na 4. místo v přestižní hitparádě „Gaon“.

21. prosince 2010 Outsider narukoval do armády, aby splnil svou povinnou vojenskou službu. Propuštěn byl 24. října 2012.

Outsider se 31. března 2012 oženil v „Seoul Gangnam Imperial Palace Hotel“. Jeho manželka je o tři roky starší než on a je ředitelkou taneční skupiny, stejně jako generální ředitelkou kulturního podniku. Setkali se prostřednictvím její matky a na líbánky letěli na Bali 1. dubna.

V červnu roku 2013 se Outsider vrátil se svým singlem „Sadly Crying Bird" ve spolupráci se zpěvačkou Lee Soo Young.

V červenci opustil po sérii konfliktů společnost Sniper Sound, přesto se vrátil se svým novým albem „Rebirth Outsider" v tu chvíli už pod společností ASSA Communication. Na titulní skladbě „Bye U" spolupracoval s idolem G.O ze skupiny MBLAQ. 

Roku 2016 se mu narodila dcera Shin Yi Ro Woon. Společně se o rok později objevili v populárním pořadu Superman is Back"

FOTO: forums.soompi.com, allkpop.com
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9