MBLAQ

189 Odebírat
Autor Eunka, 28.12.2012
Alba BLAQ Style, BLAQ Memories, Just BLAQ, Y, Mona Lisa, 100% Ver., BLAQ100% Ver., BLAQ Memories - Best in Korea, Sexy Beat, Love Beat, Still in Love, Broken, Winter, Mirror
Členové Seungho, G.O, Mir
Aktivní 2009 - současnost
www.youtube.com/playlist?...
www.facebook.com/jtunecam...
twitter.com/JTune_officia...
twitter.com/MBLAQ_CAMP
MBLAQ (엠블랙) je jihokorejská chlapecká skupina. Skupinu vytvořil populární zpěvák a herec Rain a původně spadala pod společnost J.Tune Camp (V současné době to však vypadá, že společnost nefunguje). Název se skládá ze zkratek Music Boys Live in Absolute Quality. Leaderem skupiny je Seungho.

Název oficiálního fanklubu zní A+ a barva fanklubu je perleťově čokoládová. Pánové debutovali 15. října 2009 na Rainově koncertě s názvem The Legend of Rainism.

Dne 14. řijna 2009 vydali své debutové single album Just BLAQ, které se objevilo na vrcholu různých online i offline hudebních žebříčků. Poté, koncem jara, 19. května 2010, vydali mini album Y a v zimě 10. ledna 2011 vydali své první studiové album BLAQ Style.V červenci 2011 MBLAQ oznámili comeback s novým albem Mona Lisa. Album bylo vydáno 12. července online a do obchodů se dostalo o tři dny později. Předobjednávky dosáhly tak vysokých čísel, že se musely vyprodukovat další kopie k uspokojení poptávky.

Album 100% Ver. vyšlo 10. ledna 2012 a fanoušky ohromilo zejména velmi originální MV k písni This is War. Video zhlédlo během týdne 1 milion diváků. Song dvakrát zvítězil na M! Countdown. Chlapci však neusnuli na vavřínech a začali pracovat ještě více. V březnu 2012 vydali nejen BLAQ%Ver., ale také kompilaci s názvem MBLAQ Memories - Best in Korea.

V roce 2012 J. Tune oznámili, že Mir a G.O spolu vytvoří podskupinu. Chtěli vystupovat již v květnu, ale MBLAQ měli své první asijské turné a G.O natáčel seriál Phantom. Takže podskupina nedostala název a jejich debut byl tedy odložen. Ale na prvním MBLAQ asijském turné vydali svůj první singl Wild.Pánové z MBLAQ jsou nejen vynikající zpěváci a hudebníci, ale i baviči a moderátoři. Během své kariéry působili (a nadále jistě budou působit) v mnoha populárních pořadech a show. Můžeme si uvést například MBLAQ's Art Of SeductionMBLAQ's Sesame PlayerHello Baby, SNL Korea a Idol Army

Chlapcům se nevyhýbaly ani role ve filmech či seriálech. Lee Joon získal mnoho chvály za svůj bravurní výkon v seriálu Iris 2 a Thunder si dokonale poradil i s úpravou nehtů v seriálu Nail Shop Paris. O tom, že G.O působil v krimi drama Phantom, jsme se již zmínili. A proč je hudba MBLAQ tak oblíbená a má punc originality? To je jistě tím, že se skupina nedrží jednoho žánru a míchá do své tvorby rock, R&B, hip-hop a další směry. Vždy si dávají záležet na svých choreografiích a vliv Raina jako rádce je tady též vidět. 

Na jaře 2013 se začalo šeptat, že skupina chystá comeback. Koncem května již bylo vše jisté. Nové album dostalo název Sexy Beat a vyšlo 4. června. MV bylo vytvořeno na písničku s názvem Smoky Girl a chlapci se představili v nečekané sexy podobě. 

Speciálně pro své fanoušky vydali pánové 12. srpna mini album Love Beat a MV na píseň No Love. To proto, aby svým A+ nechyběli, když budou na světovém turné při kterém navštívili dokonce i Mexiko.Zdá se, že rok 2013 přeje i sólovým počinům a to jak v herecké, tak i v pěvecké oblasti. Lee Joon zazářil ve filmu An Actor is An Actor a sklidil nepřeberné množství chvály od diváků i kritiků. G.O vydal 20. listopadu svůj sólový singl s názvem Play That Song, Seungho se zapojil do nové show Wandering Band a Mir též překvapil sólovou skladbou Come On na koncertě v Soulu dne 23. listopadu. Ta byla následně vydána 24. prosince jako vánoční překvapení.

Další sólový počin si 24. ledna 2014 odbyl i Cheondung s krásnou smutnou baladou nazvanou Gone. Mimo to nastalo pro MBLAQ i muzikálové období, neboť G.O byl obsazen v muzikálu Seopyeonje a Seungho s Thunderem zase v Moon Night. Dne 26. února navíc MBLAQ vyšel japonský singl s názvem Still In Love.

Hned z jara 2014 pánové oznámili i korejský comeback, opět v jiném, tentokrát mužném stylu. Nejprve vydali 17. března audio nahrávku Our Relationship a pak o pár dní později, 24. března, následovalo celé album Broken s titulním MV Be a ManNa podzim roku 2014 se začalo diskutovat o tom, zda Lee Joon a Thunder neopustí skupinu, neboť jim vypršela smlouva s J.Tune Camp. MBLAQ také oznámili, že budou mít speciální sólový koncert Curtain Call (29. a 30. 11) v Soulu a pracovali na svém sedmém albu plném balad, nazvaném Winter, které vyšlo 25. listopadu. Produkoval jej G.O a členové skupiny se výrazně podíleli na psaní písní a textů.

Po dlouhé době spekulací pak přišlo rozuzlení a dne 16. prosince oznámil právní zástupce Lee Joona a Thundera, že oba odchází od J.Tune Camp a opouští skupinu. Lee Joon se bude nadále věnovat herectví a Thunder studiu hudby. Skupina začala nadále fungovat jako trio.

A jako trio se také MBLAQ 9. června 2015 vrátili na scénu s osmým mini albem Mirror, na kterém se všichni tři podíleli jak texty, tak hudbou. Samozřejmě, že vydali i emocemi nabitý stejnojmenný videoklip, v němž lze spatřit i dojemné narážky na prázdná místa po bývalých členech. V současné době je skupina neaktivní. 


ZDROJ: en.wikipedia.org
FOTO: asian-dream.blog.com, 24-7kpop.com, mblaqperufanschiclayo.com, absolutemblaq.wordpress.com
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9