Epik High

116 Odebírat
Autor Katarinka, 26.12.2012
Alba Map of the Human Soul, High Society, Swan Songs, Remapping the Human Soul, Pieces, Part One, (e), 99
Členové Tablo, Mithra Jin, DJ Tukutz
Aktivní 2003 - současnost
www.ygfamily.com/artist/M...
www.youtube.com/user/offi...
www.facebook.com/EPIKHIGH
https://soundcloud.com/ep...


Tablo

Pravé jméno: Daniel Armand Lee
Přezdívky: Supreme T
Pozice: Leader, rapper, producent, textař, skladatel, spisovatel
Datum narození: 22/07/1980
Místo narození: Jakarta, Indonésie
Vzdělání: St. George’s School, Seoul International School, Stanford University
Dovednosti: Klavír, housle, básně, psaní, angličtina
Záliby: Instagram, filmy, hudba, čtení, snowboard
Odkazy:
twitter.com/blobyblo
instagram.com/blobyb...
Popis:

• Basic Info •

Korejské jméno: Lee Seon Woong
Stage jméno: TABLO
Nickname: Blobyblo, Supreme T, Blo

Výška: 172 cm
Váha: 62 kg
Krevní skupina: A
Znamení: Lev

Místa pobytu: Indonésie, Švýcarsko, Hong Kong, Kanada, Jižní Korea
Jazyk: korejština, angličtina, údajně i indonéština
Národnost: korejská, kanadská

Rodina: matka, bratr, dvě sestry
Manželka: Kang Hye Jung [vzali se 26/10/2009]
Děti: dcera Lee Haru [narozena 02/05/2010]

Povolání: spisovatel, producent, skladatel, muzikant, textař, CEO
Agentury: Woollim Entertainment -> Map the Soul -> YG Entertainment
CEO: Map the Soul, High Ground

Hudební vliv: Drunken Tiger, Run-D.M.C
Styl: Tablo je znám pro svůj vyprávěcí způsob rappu, také nazývaným ‚rhyming rifle‘, skvělé rýmovaní a častým užitím metafor a symbolismů
Show: Superman is Back, Tablo’s Dreaming Radio
Tvorba: Epik High diskografie, Fever’s End, Pieces of You a četné kolaborace
 
Biography
 

Daniel Armand Lee, korejským jménem Lee Seon Woong se narodil 22. července 1980 a je publiku známý pod stage jménem Tablo.

V roce 2003 oficiálně debutoval v korejské hip hop skupině Epik High pod Woollim Entertainment. Už od debutu Tablo produkoval a napsal většinu skladeb společně s DJ Tukutz a Mithra Jinem. Rovněž pracoval i s mnoha dalšími umělci. Jeho tvorba pokrývá široké území, od hip hopu, přes elektro hudbu jako je trance a trip hop až po rock a další.

Kromě Epik High je Tablo i úspěšným sólistou a MC. Podílel se také na skupinových projektech jako je Eternal Morning nebo Anyband. Jeho tvář byla viděna i v televizních dramatech, například sitcomu Nonstop a Fantastic Parasuicides.  Daniel je také DJm svého rádia Dreaming Radio a jednu dobu byl i hlavním MC Music Bank od KBS.• 1980 - 2003: Dětství a počátek kariéry • 

Tablo se narodil v Jakartě 22. července 1980, ve věku dvou let se jeho rodina odstěhovala a střídavě žila v Indonésii, Švýcarsku a Hong Kongu kvůli karieře otce a to až do Danielových šesti let, kdy se rodina vrátila do Jižní Koreje. V osmi letech se přestěhovali do Kanady, kde Tablo docházel na St. George’s School, odkud byl vychozen v devátém ročníku po bitce s jiným studentem.

Daniel se po tomto incidentu vrátil do Seoulu a strávil tam tři roky na Seoul International School, později získal stipendium na univerzitu Stanford. Zde získal bakalářské vzdělání z anglické literatury a magisterské z kreativního psaní.

V šesti letech Daniel mimo jiné hrál na piáno, z jakého přešel na housle, na něž hrál přes deset let. Jeho učitel, jenž byl žákem Isaaca Sterna, Tablovi říkával: „Hudba je komunismus, ale ty hraješ demokracii“. Nicméně, přestal hrát poté, co byl vyhozen ze sboru, kvůli zahrání soundtracku z Jurského Parku během koncertu, zatímco sbor hrál Bachův Braniborský koncert. V roce 1999, stále na střední škole, napsal Daniel text pro Kim Gunmovu píseň Rainy Christmas.

Tablo během dospívání trpěl záchvaty depresí, ze kterých mu pomáhal uniknout právě hip hop. Díky tomu se také rozhodl věnovat se hudbě a tomuto žánru. S tím ovšem nesouhlasil jeho otec, což přirozeně vytvořilo napjaté vztahy v rodině. Z tohoto důvodu Tablo často utíkal z domu, nakonec však přání svého otce postavil nad své a pokusil se na hudbu zapomenout, namísto toho požádal svého přítele, aby žil jeho sen. Stejný přítel později zemřel na rakovinu, což posloužilo jako popud k Tablově návratu do hudebního průmyslu. Stále na univerzitě se Tablo seznámil s underground hip hopem a skupinou 4n Objectz, kde setrval po tři roky.• 2003 - 2010: Úspěch s Epik High a Pieces of You •

Tablo potkal Mihtru a DJe v undergroundu a z jejich přátelství a sympatií vzniklo trio Epik High. Pod vedením členů Movement crew, převážně CB Mass, současných Dynamic Duo, se pokusili nahrát jejich první song společně s hip-hop duem a blízkými přáteli TBNY (Yankie a TopBob). Nicméně, člen CB Mass, Curbin, údajně zpronevěřil finanční zdroje EH a TBNY pro vlastní studiové album, díky čemuž došlo také k rozpuštění CB Mass a vytvoření Dynamic Dua bez Curbina.

Po tomto incidentu Tablo a Epik High podepsali smlouvu se společností Woollim, která se v té době soustřeďovala na indie hip hop a moderní rock.

Daniel zažil svůj oficiální debut v roce 2003 jako leader EH. První album tria, Map of the Human Soul, bylo vydáno 21. října 2003, bohužel, kvůli o tom čase nedostatečné pozornosti věnované hip hopu, bylo album naprostým propadákem. Alespoň do doby, než EH vytvořili druhé album, High Society a začali se dostávat do povědomí společnosti.

Třetí album Swan Songs mělo být původně jejich posledním albem, ale štěstí konečně dalo trio zelenou a deska se umístila na předních místech mnoha hitparád a získala dokonce i cenu. Jedna z hlavních písní, Fly, se objevila i ve hře FIFA07.

V roce 2007 skupina vydala čtvrté studiové album Remapping the Human Soul, této desce se povedlo postrčit EH na první místo nejlepších nadcházejících umělců po prodání takřka 90.000 kopií v prvním měsíci. Album se nakonec stalo třetím nejlépe prodávaným albem roku 2007.

Co ale osud nechtěl, mnoho skladeb bylo zakázáno různými stanicemi a označeno za 19+, zejména pro jejich text, vyprávějícím o Ministerstvu Kultury a Turismu v Jižní Koreji. Později trio stvořilo Pieces, Part One, což se také stalo boomem.

Později roku 2008 Tablo napsal knihu Pieces of You. Přestože byla původně napsána anglicky, poprvé spatřila světlo světa ve své korejské verzi. Ta prodala nad 50.000 kopií během prvního týdne a získala si první místo bestsellerů v Koreji.

Originální verze se objevila na stáncích v únoru 2009 a také se setkala s úspěchem. Pozitivní kritika byla na místě a Tablovo psaní bylo velmi chváleno.

Po vypršení smlouvy s Woollim EH založili vlastní indie agenturu Map the Soul a rovněž vytvořili i nové album stejného jména. Pod záštitou této společnosti EH dále zveřejnili další dvě alba: [e] a Epilogue.

V listopadu 2013 Daniel odhalil důvod zavření společnosti v interview s HiphopLE a to kvůli výkonného člena Map the Soul, jenž zpronevěřil peníze agentury.
 


• 2010 - 2011: Pauza a spor kvůli Stanfordu •

V roce 2010 bylo oznámeno, že EH si dají pauzu kvůli vojenské službě DJ Tukutze s tím, že Mithra a Tablo se budou věnovat sólové kariéře, dokud se nevrátí.

Polovina roku přinesla pochyby ohledně akademického vzdělání Tabla, jenž studoval obor anglické literatury a tvůrčího psaní na Stanfordu. Celá věc byla vedena dvěma fan stránkami, významná je především We Demand the Truth from Tablo, také známa jako Tajinyo. Někteří netizens tvrdili, že Tablo nemohl ukončit studium na univerzitě v obou stupních vzdělání, jak bakalářském, tak magisterském v rozmezí tří a půl roku.

Tento problém později figuroval na hlavní stránce novin poté, co jeden z manažerů stránky, znám pod nickem whatbecomes, tvrdil, že Tablův akademický záznam nedával žádný smysl a poukázal na domnělé nesrovnalosti v Danielových přepisech. A přestože Daniel sám oficiálně zveřejnil své přepisy a další legální dokumenty, netizens odmítali uvěřit a žádali, aby dokumenty jako imigrační prohlášení a diplom byly odhaleny.
 
Tablo kvůli svému očištění v srpnu zavítal do Stanfordu a požádal o znovu vytištění jeho dokumentů a to přímo na kameru, plus mnoho Tablových známých a bývalých profesorů svědčili o platnosti jeho akademického pozadí.

Natočený dokument byl uveden ve dvou částech: „Tablo Goes to Stanford“ a „Tablo and South Korea Online“, jenž se přesněji odvysílal prvního a osmého října na MBC.

I přes odhalení důkazů se členství na We Demand the Truth from Tablo zvýšilo na 190.000 během několika dnů a mnoho netizens odmítlo čemukoli z řečených věcí věřit. Tablo opustil Woolliment během Tajinyo incidentu, protože společnost neprojevovala zájem v pomoci a Daniel měl pocit, že to tak bude nejlepší.

Devátého října policie potvrdila, že Tablo skutečně vystudoval Stanford na základě poskytnutých důkazů universitou samotnou. Hned na to podala zatykač na whatbecomes, jenž se později ukázal jako 57letý korejský Američan jménem Eung Kim žijící v US. A co víc, dalších 22 netizens bylo předvoláno a obžalováno pro trestní pomluvy.

Fanstránka byla brzy na to zrušena samotným Naver, nicméně mnoho bývalých členů se přidalo k nově vytvořenému webu jménem We Demand the Truth from Tablo 2. Počet členů přesáhl 33.000 i přes veškeré poskytnuté důkazy. 
• 2011 - současnost: Návrat, sólo kariéra a comeback Epik High •

Dvacátého sedmého září 2011 YG Entertainment oznámila, že se Tablo přidává pod její křídla na čtyři roky a také informovala o jeho nadcházejícím sólo albu. To bylo vydáno 1. Listopadu. Přestože se přidal pod YG jako sólista, naznačil, že to definitivně neznamená konec Epik High.

Danielova skladba Airbag spatřila světlo světa 14. října 2011 a později se fanoušci dozvěděli i název alba Fever’s End, jež bylo rozděleno na dvě části.

Přesně o rok později měla YGE další oznámení a to, že Epik High budou mít po tříletém hiatusu comeback. První singl It’s Cold dosáhl uší posluchačů 9. října a jejich comebackové album 99 bylo vydáno deset dnů později.

Během SBS Gayo Daejun se Tablo společně s Mithrou přidal k Dynamic Duu a Simonovi D kvůli singlu Cypher 2012, remixované skladbě nacpané mnoha hip hopovými hity.

V roce 2013 se Tablo přidal ke štábu Superman is Back se svou dcerkou Lee Haru.

V březnu 2014 Tablo společně s Epik High spolupracoval s top ženskou zpěvačkou z Číny, Bibi Zhou. Naopak v dubnu se vrátil jako DJ svého starého programu Tablo’s Dreaming Radio. Říjen 2014 přinesl comeback Epik High s albem Shoebox.
 ​• Some Facts

• nejotevřenější z tria

• žil v mnoha zemích

• vyhozen ze školy za bitku s dalším studentem

• soud ohledně pravosti jeho diplomu ze Stanfordu stál mnoho peněz a uvrhl Tablovu rodinu do finanční krize, nejhorší pro něj pak bylo, když nemohl Haru koupit hračku, kterou chtěla

• požádal Kang Hye Jung, zda by nepropůjčila svůj hlas pro Don't Hate Me

• společně s INFINITE byl v show You're My Oppa

• řekl maknaemu INFINITE, Sungjongovi, že by měl debutovat v dívčí skupině

• Eunhyuk ze Super Junior je mu podobný

• Tablo nemohl/nemusí jít na vojnu kvůli dvojí národnosti

• Na Stanfordu studoval pod jménem Daniel Armand Lee, což byl prvním důvodem pro vznik Tajinyo

• rád píše, dělá to skoro pořád a kdykoli a kdekoli

• moderuje své rádio Tablo's Dreaming Radio na stanici MBC

• v roce 2015 se stal CEO sub-agentury YG Entertainment High Ground

• ať už to bylo v prvním období Tablova rádia nebo v tom současném, Tablo bez ustání tvoří tak zvané "blonotes", souhrny jeho myšlenek, různé citáty a podobněDJ Tukutz

Pravé jméno: Kim Jeong Sik
Přezdívky: Street T, Hip Hop Carrot
Pozice: DJ, producent, skladatel, hudebník, manažer
Datum narození: 19/11/1981
Místo narození: Seoul, Jižní Korea
Vzdělání: Technics DJ School
Dovednosti: klávesy, sampler, sekvencer, syntezátor
Odkazy:
twitter.com/tukutz81
instagram.com/realtu...
Popis:

Basic Info •

Výška: 176 cm
Váha: 65 kg
Znamení: Štír

Místa pobytu: Japonsko, U.S
Jazyk: korejština
Národnost: korejská

Rodina: rodiče
Manželka: o dva roky starší [vzali se 13/09/2009]
Děti: syn Kim Yeon Woo [narozen 14/12/2012]

Agentury: Woollim Entertainment -> Map the Soul -> YG Entertainment
 
Biography
 

Kim Jeong Sik se narodil 19. listopadu 1981 a v Koreji je známější pod svým jménem DJ Tukutz. Funguje v hip hopovém triu jako DJ, producent a textař.
 
DJ Tukutz se poprvé dostal k DJování v létě 1995, když trávil svůj čas na ilegální techno party, kde objevil svou lásku a vášeň pro hudbu.
 
Sám začal své štěstí zkoušet na různých dalších akcích v Japonské underground hip hopové scéně, načež se v roce 2000 přestěhoval do Koreje, kde vystudoval Technics DJ School.
 
Po ukončení studií se spojil s Tablem a zamířil s ním do Států, kde pracoval jako DJ v různých rádio show, živých akcích a klubech v okolí Bostonu až do New York City.
 
V roce 2003 společně s Tablem a Mithra Jinem stvořil Epik high.
 
O několik let později, 15. října 2009 narukoval a sloužil v kampu Uijeongbu v provincii Gyeonggi. Ještě před svým odchodem oznámil, že se bude ženit a to s o dva roky starší přítelkyní, s níž prožíval již dlouhodobý vztah. Zpět z vojny se vrátil v srpnu 2011.

 

• Some Facts 

​• pro comeback Epik High shodil 9 kilo

• od comebacku se Shoebox mu Mithra a Tablo říkají Hip Hop Carrot Tukutz

• dělá Epik High producenta i manažeraMithra Jin

Pravé jméno: Choi Jin
Přezdívky: Sleeping T nebo Sleep T
Pozice: Rapper, zpěvák, producent, lyricista, MC
Datum narození: 06/01/1983
Místo narození: Goheung, Jižní Korea
Dovednosti: Bubny
Záliby: Cestování
Odkazy:
twitter.com/realmith...
instagram.com/realmi...
Popis:

• Basic Info •
 
Výška: 179 cm
Váha: 78 kg
Znamení: Kozoroh

Místa pobytu: Korea
Jazyk: korejština
Národnost: korejská

Rodina: rodiče
Přítelkyně: Kwon Da Hyun
Děti: -

Agentury: Woollim Entertainment -> Map the Soul -> YG Entertainment
Asociace: K-Ryders
 
Biography
 

Choi Jin se narodil 6. ledna 1983 a ve světě Jihokorejského showbyznysu je známý pod svým uměleckým jménem Mithra Jin.
 
Narozen v Goheung, Mithra působí převážně v hip hopovém průmyslu a to jako rapper, skladatel a lyricista. Je druhým MC z hip hopového tria Epik High.
 
Choi Jin byl původně básníkem, jehož básně se daly recitovat i v podobě rapu a měly silný smysl pro rým. Díky tomu Mithra debutoval ve skupině jménem K-Ryders v níž mimo jiné byli také J-Win, DJ D-Tones a Kyung Bin.
 
K-Ryders aktivně koncertovali a působili v korejském undergroundu na začátku 21. století a své aktivity ukončili v roce 2002 z osobních důvodů.
 
S Tablem, leaderem a druhým MC Epik High, se poprvé setkal v parku, kde přednášel své básně. Později se setkali v Movement Crew (spolupráce hip hopových umělců, kteří jsou odhodlání propagovat sociální a politické otázky skrze hip hopovou kulturu a hudbu) během freestyle soutěže v Seoulu. Mithra Jin se zde snažil rozjet svou sólovou kariéru, ale poté, co byl představen Tablovi jeho přítelem, oba si padli do oka a rozhodli se pokračovat nadále společně.
 
Třetího srpna 2010 Mithra Jin narukoval na povinnou vojenskou službu a nastoupil do 102 pluku v Chuncheon, poté sloužil jako pěší voják, člen vojenské skupiny a také voják GOP, rovněž byl zapsán i pod DEMA - Obranné Mediální Agentury. Ze služby byl propuštěn 14. května 2012.
 
V roce 2012 se ukázalo, že DJ Tukutz a Mithra Jin už déle nejsou zapsáni pod umělci Woollim Entertainment. Okolo konce červa začátkem července několik fakt napovědělo, že by se fanoušci Epik High mohli dočkat jejich comeback pod YG Entertainment. A tak se i později stalo.

 

​• Some Facts
• hodně spí

• podle DJe a Tabla je nejtišší člen

• na Inkigayo se jej jednou zeptali, jestli nežárlí na své dva kolegy, kteří už mají rodiny, on odpověděl, že by si rád vzal IU a ta údajně souhlasila

• vstoupil do armády v roce 2010 a vrátil se 2012

• ještě před Epik High se podílel na tvorbě 11 alb různých umělců


Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9