Jung Joon Young

Autor AsianStyle, 21.12.2012
Alba Rock Trip, Jung Yoon Young Mini Album vol. 1,Teenager, The First Person
Aktivní 2010 - súčasnosť
c9ent.co.kr
youtube.com/user/official...
facebook.com/officialjyro...
twitter.com/official_jyro...
instagram.com/sun4finger/
Narodený: 21. února 1989
výška/váha : 184cm, 65kg
Debut : 2010년 EP 앨범 [Rock Trip]
Má rád: hraní her (říká si 4D JYJ), tmavé barvy, pivo
Oblíbená hudba: rock a metal
Nástroje: čelo, housle, kytara, klavír, xylofon

Jung Joon Young (정준영) je ulzzang (model), zpěvák, hudebník, moderátor, herec, bavič a DJ v rádiu.
Ze začátku byl spíše známý jako model pod zkráceninou svého jména JY.

JY se narodil 21. února 89 v Indonésii (Jakarta). Jeho otec byl mezinárodní obchodník, který procestoval mnoho zemí. Po pěti letech v Indonésii jeho rodina přesídlila do Číny a zde žili dalších pět let. Zatímco otec zůstal v Číně jeho matka a bratr se přestěhovali do Evropy. Žili v Anglii a Francii až do Joon Youngových sedmnácti. Vzhledem k neustálým přesunům nemohl navštěvovat normální školu a měl soukromé vyučování - například hodiny angličtiny, matiky, klavíru a houslí. Také má černý pásek v Taekwondu.Fotil například pro ABOKI nebo Pinkage.Jeho kamarádi jsou Park Ji Ho, Lee Chi Hoon, Park Tae Jun, Kang Hyuk Min a spouta dalších ulzzangů.Jeho bývalá přítelkyně je Yoon Ara (ulzzang).

Jeho kapela se jmenuje Flower Mist, ve které zastává pozici zpěváka a kytaristy.Byl také původním členem LEDApple a to na postu hlavního vokalisty. Po debutu se ale zjistilo, že je stále upsaný své původní agentuře, která ho odmítla propustit a tak byl z kapely odejit.

V poslední době je ale známý především ze Superstar K4, kde se probojoval až do finále.

Video z audition:


Umí francouzsky, anglicky, japonsky, filipínsky a pochopitelně korejsky.

Od května 2013 dělal DJ pro MBC FM4U Close Friend a to až do září 2013. Objevil se v několika TV show (například  KBS2's "Immortal Song-Singing the Legend 불후의 명곡", "Happy Together 해피투게더" a MBC's "We Got Married 우리결혼했어요" ).
Je také členem zábavní variety show na KBS 2 Days 1 Night Season 3.
Má svůj program v rádiu
na stanici MBC FM s názvem "Jung Joon-young's Simsimtapa".

Od února 2014 moderoval s kolegou modelem a hercem Ahn Jae Hyunem
M!Countdown, s čímž skončil v listopadu 2014.

Svůj debut na obrazovkách jako herec spáchal v lednu 2015 a to v romantické komedii Love Forecast a v herecké kariéře dále pokračoval seriálem The Lover.

27. 5. 2015 proměnil svůj hudební comeback na debut kapely s názvem JJY Band (Jung Joon Young Band). Debutním songem se stala pop-rocková pecka OMG.20. května 2016 kapela mění název z JJY Band na Drug Restaurant. Svým posluchačům chtějí servírovat matroš lepší než se dá sehnat od překupníka. K útěku od problémů a útlaku od společnosti má sloužit jejich rocková hudba.
Comebackové EP pak vychází 27. května se čtyřmi tracky.
JJY na chvíli opustil variety show, ve které vystupuje - 2 Days 1 Night, aby se k ní po chvíli zase vrátil.

31. ledna 2017 nás potěšilo oznámení, že se chystá nová sólová placka s názvem The First Person. Je to mimochodem první full album! Titulní písní se stala Me and You, ke které vyšel i videoklip. Všechny písně na albu si JJY napsal sám. Společně s Lee Jihyunem je také producentem alba. Placka vyšla 7. února 2017Začiatkom roka 2019 bol Jung Joon Young obvinený a trestne stíhaný z nelegálnej činnosti týkajúcej sa ilegálenho natáčania a zdielania videí žien. Po týchto udalostiach spevák ukončil svoje aktivity ako sólista, ale tiež ako člen kapely Drug Restaurant. 
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9