Jay Park

129 Odebírat
Autor Xiunka, 16.12.2012
Alba Count on Me, Take a Deeper Look, New Breed part 1, New Breed, WORLDWIDE
Aktivní 2008 (2PM) - současnost (solo)
jaypark.net/
www.youtube.com/channel/U...
www.facebook.com/jaypaom
twitter.com/JAYBUMAOM
Americký zpěvák, tanečník, rapper, b-boy, hudební producent, skladatel, model, choreograf a herec. Člen b-boy skupiny ze Seattlu Art of Movement (AOM). Jaebum se proslavil jako leader korejského boybandu 2PM, pod nahrávací společností JYP Entertainment v roce 2008.V září 2009, po zveřejnění komentářů na adresu Koreji a korejců, které napsal v roce 2005, když  mu bylo 17 (dostaly se ven díky hackerovi, který se dostal na jeho Myspace), a které byly vyňaty z kontextu a několikrát převrácené Korejskými médii, skupinu opustil a vrátil se do rodného města, Seattlu.Poprvé od jeho odchodu, se objevil na Youtube v březnu 2010, kam nahrál svůj cover na B.o.B „Nothin‘ on You“, který natočil v koupelně a pověsil na net. („nechovejte nenávist vůči klukům z 2PM kvůli mně“) Video dosáhlo 2 000 000 shlédnutí za méně než 24 hodin. Do jižní Koreje se Park vrátil v červnu 2010 na natáčení Hype Nation. Podepsal smlouvu s SidusHQ, jednou z největších agentur v Jižní Koreji. V červenci 2010 znovu debutoval jako sólový zpěvák a herec.Jayův cover na „Nothin‘ on You“ vedl Warner Music Korea k vydání jeho prvního EP, Count on Me (믿어줄래;  Mideojullae ) v červenci 2010. Tento cover s textem, který napsal sám Jay Park debutoval jako číslo jedna v Gaon chart. V dubnu 2011 vydal první Korejské minialbum Take A Deeper Look, které bylo jedno z nejúspěšnějších alb roku. Prodalo se přes 70 000 kopií a vyhrálo „Disk Bonsang“ (Nahrávka roku) na 26 Golden Disk Awards. V únoru 2012 vydal Park první full Korejské album New Breed, které opět dosáhlo první příčky v Galon chart a to hned dvakrát a prodalo se 80 000 kopií během deseti dnů.Neúspěšně se snažil infiltrovat do ILLIONAIRE records a na toto konto si v září 2013 založil vlastní label s názvem AOMG (Above Ordinary Music Group).
Na začátku roku 2015 se Jay pohrabal v archivu a vypadlo z něj, že nám pár songů zatajil.
Jako první přišlo na řadu dva roky staré MV GGG.

Poté na začátku března odtajnil další dva roky starý song, opět rapový masterpiece, Lotto.V červnu 2015 se zapojil do úspěšné show Show Me the Money jako porotce a tedy i producent. V AOMG teamu mu nedělá společnost nikdo jiný, než LOCO.


17. 7. 2015 vyslyšel prosby a úpění fanoušků a dal se opět do zpěvu a vydal singl My Last, na kterém spolupracovali GRAY a LOCO.
Zatím posledním plackovým počinem je album WORLDWIDE, na kterém spolupracovalo spousta undergroundových rapperů i DJs.FOTO: tumblr.com, jaypark.net
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9