Block B

355 Odebírat
Autor Katarinka, 16.12.2012
Alba Do U Wanna B?, New Kids On The Block, Welcome To The Block, Blockbuster, Very Good, Jackpot, H.E.R, Blooming Period, My Zone
Členové Zico, Taeil, B-Bomb, Jaehyo, U-Kwon, Kyung, P.O
Aktivní 2011 - součastnost
www.sevenseasons.co.kr/ho...
www.youtube.com/user/7sea...
www.facebook.com/BlockBOf...
twitter.com/@blockb_offic...
블락비
 
Block B [také jako BLOCK B nebo BlockB]  je skupina z Jižní Koreje, kterou v roce 2011 založil Cho PD pod svou nahrávací společností Brand New Stardom a skládá ze sedmi členů: Zico, Taeil, B-Bomb, Jaehyo, U-Kwon, Kyung a P.O

Stejně jako u jiných skupin i v případě Block B měli všichni členové už před vstupem do skupiny nějaké zkušenosti s tančením, rappem, skládáním a zpěvem, někteří rovněž volně působili v undergroundové scéně Koreje i Japonska. Díky tomu se Block B orientovali a stále orientují hlavně na hip hop, ale nebojí se pracovat i s dalšími hudebními žánry. 

Kluci debutovali 15. dubna 2011 na KBS Music Bank se songem Freeze! a single albem Do You Wanna B, jež následovala první mini deska New Kidz on the Block.

Hned ze začátku roku 2012 se vrátili s mini albem Welcome to the Block a jeho repackage verzí. Po skandálu v Thajsku se na osm měsíců ztratili ze scény a vrátili se až ke konci roku se studiovým albem Blockbuster a druhou sérií show Match Up. Těsně po jejich comebacku se však objevily problémy ve společnosti a Block B se rozhodli soudit.

Někdy v polovině roku 2013 se vrátili pod novou agenturou Seven Seasons s mini albem Very Good. To v roce 2014 následovala nová show 5 Minutes Before Chaos, single album Jackpot a mini album H.E.R. Block B rovněž měli hned dva domovské koncerty a showcase v US.

Rok 2015 přinese radost hlavně japonským fanouškům, jak Block B oznámili Japonský debut a vydání japonské verze Very Good. Další akcí bylo sólo leadera Zica, následováne dalším sólem hlavní zpěváka Taeila. Začátkem dubna 2015 vznikla první podskupina jménem BASTARZ sestávající z P.O, U-Kwona a B-Bomba. Ta později v měsíci vydala první mini album.   
 

Fanclub: BBC [Block B Club]
Barva: červená/černá nebo fialová
Podskupina: BASTARZ (P.O, U-Kwon, B-Bomb)

Důležité události: 
• 2011: debut na KBS Music Bank, Do You Wanna B, New Kidz on the Block, Match Up
• 2012: Welcome to the Block, repackage, skandál v Thajsku, pauza, Blockbuster, Match Up
• 2013: spor se Stardom Ent., nová agentura Seven Seasons, comeback, Very Good, Signal
• 2014: Jackpot, 5 Minutes Before Chaos, H.E.R, Blockbuster koncert, Tough Cookie 
• 2015: japonský debut, Very Good Jap. Ver, evropské turné, Well Done, Inspiration, BASTARZ
• 2016: A Few Years Later, Blooming Period, My Zone, Kyung solo, Zico solo, BASTARZ
• 2017: BLOCKBUSTER 2017 EU Tour, Yesterday

 
2011: Debut, Do You Wanna B?, New Kidz on the Block, Match Up a Match Up Special
V únoru 2011 Cho PD oznámil, že hodlá použít v přepočtu zhruba 31 milionů korun na založení sedmičlenné hip hopové skupiny v rámci 'Projektu na vytvoření korejského Eminema'. K tomu dodal, že s ním v této věci spolupracovali hip hopové hvězdy Verbal Jint, Skull a Rhymer. Rovněž stanovil debut skupiny na duben 2011.
 

A opravdu, 13. dubna 2011 byl zveřejněn debutový videoklip Freeze!, ale byl zakázán Komisí pro ochranu mládeže, protože byl údajně pro korejskou televizi příliš sexistický. To znamenalo, že singl nesměl být prodáván osobám mladším 19 let a video nemohlo být vysíláno před dvacátou druhou hodinou. Patnáctého dubna 2011 měli Block B svůj live debut na KBS Music Bank, ten následovalo odhalení druhého tracku, Wanna B. 

Jejich debutový singl Do You Wanna B? si získal velkou pozornost nejen na domácí půdě, ale i v zámoří.

Block B se po svém debutu objevili v několika variety shows i rádio vysíláních a to včetně Younha's Starry Night a 100 Points Out of 100. 

První mini album skupiny New Kidz on the Block spatřilo světlo světa 23. června 2011 a s ním přišlo i hudební video pro hlavní skladbu desky, Tell Them. 

Den před vydáním mini alba se odvysílala první z osmi episod Match Up! od MTV. Tato show měla veřejnosti představit Block B a B1A4. Právě první díl začal s propagací klipu Tell Them. Match Up umožnil oběma skupinám předvést své hudební nadání a osobní dovednosti prostřednictvím týdenních misí a záběrů ze zákulisí. Šestnáctého října 2011 se na MTV začala vysílat nová série Match Up, jménem Match Up Special: Block B in Japan, která se zaměřovala jen na Block B v průběhu jejich propagací v Japonsku.  

 
2012: Welcome to the Block, spor s Thajskem, Block B Returns a Blockbuster
Začátkem ledna 2012 bylo oznámeno, že návrat Block B bude v podobě druhého mini alba s názvem Welcome to the Block. Třináctý leden přinesl trailer k tomuto albu a krátce poté, 27. ledna kluci ukázali patnácti vteřinový teaser pro jejich song Nanrina. Druhý teaser byl uveřejněn tři dny poté.

Hudební video i skladba Nanrina oslnily oči diváků prvního února. Welcome to the Block byl na různých internetových stránkách označen za trhák, nicméně dva songy z alba, LOL a Did You or Did You Not, byly Ministerstvem pro rovnost pohlaví a rodin zakázány. KBS je zase označila za nevhodné vysílání.   

Repackage album Welcome to the Block i s jeho titulním trackem Close My Eyes a Action RMX vyšlo 30. dubna 2012. V té době už byli Block B bombardováni silnou vlnou kritiky kvůli rozhovoru v Thajsku, jenž se udál dva měsíce předtím. Skandálu napomohlo přeslechnutí a špatné porozumění mezi členy Block B a moderátorem stejně jako nesprávný překlad jejich odpovědí.

V reakci na tento nešťastný incident všichni členové napsali omluvné dopisy a také nahráli video, které bylo zveřejněno na Youtube kanálu jejich společnosti. Leader Zico si ještě na znamení lítosti oholil hlavu, ani to však mnohým antifanouškům nestačilo, ani nezabránilo posílat výhružné dopisy i zprávy, kde žádali, aby členové hromadně spáchali sebevraždu. Kvůli jednoho takového dopisu byl i na krátkou dobu hospitalizován nejmladší člen Block B, P.O.

Block B po sporu s Thajskem na osm měsíců zcela zmizeli z hudební scény.Jejich návrat byl příjemný a překvapivý. Rozhodně šlo vidět, že ty dlouhé dny a měsíce jen neseděli na zadku a nemleli palci mlýnek. Přišli totiž s prvním studio albem Blockbuster. Tato deska byla významná i v tom, že se zaměřila na více hudebních žánrů a každý z členů se podílel na psaní textů, kompozici a aranžmá. MV titulního songu Nillili Mambo bylo nahráno na 1theK 16. října 2012. 

I přeze všechny nesváry z minulosti se Block B opět zadařilo; album se dokonce umístilo na 10. místě v Billboard World Album Charts. Návrat skupiny rovněž znovu doprovázel Match Up od MTV, jenž tentokrát nesl název Block B Returns a celkem měl sedm episod.

V roce 2012 Block B také poprvé vystoupili na Mnet Asian Music Awards, zatímco Zico se zúčastnil hip hopového stage Beats Rock The World společně s dalšími hip hop umělci a získal cenu rappera roku.

Mimo to Block B během roku nahráli tři OST, Ppa Ppa Ppa Ppa pro All My Love, Burn Out pro Phantom a Your Umbrella k drama The Thousandth Man.

 
2013: Spor se Stardom Entertainment, Seven Seasons a Very Good
Čtvrtého ledna 2013 se dostalo na povrch, že Block B podali žalobu proti Stardom Entertainment s požadavkem o zrušení jejich exklusivních smluv.

Podle médií, které tuto zprávu ohlásily, podali členové skupiny žalobu na svou nahrávací společnost na Seoul Central District Court, říkajíc: "Při podepisování exklusivní smlouvy bylo přislíbeno, že kromě poskytování řádného tréninku a vybavení, budou členové skupiny dostávat mzdu každý dvacátý pátý den v měsíci... Nicméně, společnost nám, počínaje dubnem 2011, už téměř rok nezaplatila.

Začalo to minulý březen, kdy jednomu ze členů skončila smlouva a část jeho mzdy mu byla vypočtena... Výdělky z účinkování na různcýh vystoupení, stejně jako za nahrání OST pro SBS Phantom, MBC Golden Time a peníze získané ze slavnostního otevření naší japonské fan stránky pro náš fanklub a více než dalších deset podobných věcí byly z vykalkulované mzdy vynechány."

Rovněž dodali: "Bývalý generální ředitel společnosti, Pan Lee, zmizel spolu se 77 000 000 KRW (1 383 690 korun), které byly vybrány od rodičů členů Block B." Tento zmíněný Pan Lee údajně 20. května 2013 spáchal sebevraždu.

Sedmého června 2013 soud vynesl svůj rozsudek ve prospěch společnosti se slovy: "Je těžké prokázat, že nezaplacení skupině bylo úmyslné. Z předložených důkazů je nemožné určit, zda společnost záměrně neplatila Block B. Stejně tak je těžké potvrdit, zda agentura poskytla či neposkytla zařízení jako studia a ubytování, stejně to platí i pro poskytnutí vzdělání a tréninku. Z poskytnutých materiálů není možné říct, že by Stardom Entertainment zneužila svých pravomocí. Je ovšem možno, že o výdělky z hudby a akcí Block B nebylo dobře postaráno. Nicméně, čistě z poskytnutých důkazů, není prokazatelné, že by společnost úmyslně neposkytla členům peníze."
 
Dvacátého devátého srpna 2013 bylo oznámeno, že se Block B přesouvají pod společnost Seven Seasons a Stardom definitivně nechávají za sebou. Ačkoli prohráli soudní spor, dokázali se s bývalou společností domluvit a ta jejich exklusivní smlouvu nakonec ukončila a dovolila jim přejít. 

Nedlouho poté oznámili Block B svůj comeback s novým mini albem. Seven Seasons pro tuto událost vytvořila Youtube kanál, kam začala nahrávat videa Block B. Začalo to 31. srpnem, kdy se na webu objevil teaser s U-Kwonem, který nesl heslo Block B 'Do You Wanna B?'. Čtvrtého září následoval další podobný s Jaehyem a P.O.

Sedmnáctého září Block B skrze Seven Seasons ohlásili před-vydání jedné z písní nového alba. Připravili si pro ni i MV, co spatřilo světlo světa 22. září 2013 a hned v prvním týdnu se umístilo na #14 v Gaon. 

Druhého října 2013 se Block B konečně, po více jak roce, vrátili s deskou Very Good a titulní stejnojmennou skladbou. MV pro Very Good později vyšlo ještě v Maximum Close Up a Dance Like BB verzi.

Block B uspořádali comebackovou showcase, kde byli překvapeni projektem BBCs. Album se rovněž umístilo na prvním místě Gaonu a šestém na Billboard World Album Chart.
 


2014: Jackpot, 5 Minutes Before Chaos, H.E.R a Blockbuster
​Rok 2014 si pro fanoušky Block B mnoho připravil. Vše začalo oznámením o prvním koncertu skupiny 'BLOCK B 1st Concert 2014 BLOCKBUSTER', jež se uskutečnil během května. Radostné zprávy se však míjely jako na běžícím pásu - krátce po vyhlášení dat koncertu se na twitteru členů začala objevovat podivná videa, která nakonec vyústila ve čtyři teasery pro novou show Block B '5 Minutes Before Chaos'. První díl tohoto šíleného programu se odvysílal 10. dubna 2014.

Kromě toho skupina naznačila, že můžeme očekávat i comeback, později v tom samém týdnu vydala společnost Seven Seasons teaser pro MV titulního tracku Jackpot a oznámila, že Block B brzy odhalí svou novou, již sedmou tvorbu, stejnojmenný singl Jackpot. Čtrnáctého dubna se na internetu objevila plná verze MV a 17. dubna Block B poprvé živě vystoupili se svým comebackem.

To však nebylo všechno; ukázalo se totiž, že Jackpot byl jen špičkou ledovce, tedy nového mini alba skupiny. Jednalo se o H.E.R, co byla představena 24. července za doprovodu hudebního videa. Nové mini album se stejně jako Very Good umístilo na šestém místě v Billboard Wolrd Album Chart.  

Začátkem listopadu debutoval leader Zico na idol scéně se singlem Tough Cookie, který způsobil mnoho kontroverzí, přesto se na hudebních žebříčcích umístil velmi vysoko. Ve stejný měsíc, 22. a 23., uspořádali Block B druhou sérii koncertů jménem 2014 Blockbuster Remastering.

 
2015: Japonsko, sólo aktivity, BASTARZ a Evropské turné
Block B začátkem ledna 2015 re-debutovali v Japonsku se singlem Very Good a uspořádali pro japonské BBC několik místních koncertů. Celkově se jim v Japonsku dařilo velmi dobře, což není nic překvapivého, protože už v roce svého debutu a krátce po něm se jim v Zemi vycházejícího slunce vedlo skvěle.

Druhý měsíc nového roku byl ve znamená Zica, jenž ohlásil comeback s druhým singl albem Well Done, na němž se podílel i rapper a vokál Ja Mezz. Song si podobně jako Tough Cookie vedl velmi dobře a tentokrát se obešel i bez nenávistných reakcí a kontroverzí. Zicův sólo debut s sebou přinesl mnoho dalších věcí, talentovaný leader se od té doby objevuje v různých časopisech, dělá interview za interview, například pro 10asia, GQ Magazine, Maps a další.

Taeil, vokalista a nejstarší člen Block B, byl letos druhým členem skupiny, co si střihl i nějakou tu sólo aktivitku. Se svým jedinenčým, silným a melodickým hlasem debutoval ve skladbě a singlu Inspiring, také znám pod jménem Shaking!. V tom samém měsíci se Block B vydali do Evropy na turné, přičemž na seznamu se našly čtyři města a celková akce se dala považovat za více, než úspěšnou.

Čtrnáctého dubna kluci oslavili čtvrté výročí od založení skupiny a rovněž rozjeli další projekt. Projekt jménem BASTARZ. Jedná se vůbec první podskupinu Block B sestavenou z maknaeho P.O a dancing monsters U-Kwona a B-Bomba. Tato trojice debutovala s mini albem a klipem pro titulní skladbu Zero for Conduct. U-Bomb mimo to získali i roli ve web drama.


2016: Blooming Period a My Zone, Hit The Stage a Gallery

TOP0 článků

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
1,3%
Čína
47,1%
Japonsko
34,8%
Vietnam
5,4%
Thajsko
7,9%
Filipíny
0,5%
Indie
0,5%
Singapur
0,5%
Mongolsko
0,3%
Jiná
1,8%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9