GUMMY

Autor Xiunka, 13.12.2012
Alba Like Them, It′s Different, For The Bloom, Unplugged, Comfort, mini-album Loveless
Aktivní 2003 - současnost
www.c-jes.com/en/artist/a...
www.youtube.com/watch?v=F...
me2day.net/030201
Park Ji Yeon (Korejsky: 박지연; narozena 8. dubna 1981), spíše známá pod uměleckým jménem Gummy (Korejsky: 거미, v korejštině znamená její jméno pavouk), je Jihokorejská zpěvačka, která bývala léta pod společností YG Entertainment. Její smlouva však v dubnu 2013 vypršela a ona tak později v témž roce podepsala novou smlouvu se společností C-JeS Entertainment.V roce 2003 vydala Gummy její první album ‘Like Them‘ a její druhé album ‘It’s Different‘, bylo zveřejněno o rok později. Titulní píseň Memory Loss (기억상실) získala velký úspěch a uznání. V roce 2004 vedla píseň Gummy k vítězství ceny Bonsang, na 19. ročníku Golden Disk Awars. Ten samý rok vyhrála na Mnet Km Music Festivalu cenu za “Mobile Popularity“.

Její čtvrté album ‘Comfort‘ zveřejnila zpěvačka v květnu 2008. Album vydala až po delší době, protože, jak sama řekla, chtěla zveřejnit velice kvalitní album, které ukáže její velikost jako umělkyně. Hlavní píseň je I'm Sorry (미안해요). Je nazpívaná z T.O.P(em) ze skupiny Bigbang. T.O.P si ve videoklipu pro tuto písničku zahrál po boku zpěvačky Sandary Park, ze skupiny 2NE1. Týden po zveřejnění, se píseň umístila na vrcholech různých hitparád. Vždy byla v prvních pěti nejlepších.

10. dubna 2010, YG Entertainment oznámila, že Gummy plánuje comeback. Týden po zveřejnění této zprávy, byl odhalen i název alba, se kterým Gummy comeback plánuje. S mini-albem jménem Loveless. Již 21. dubna byl zveřejněn první videoklip s plnou verzí písně a 29. dubna bylo zveřejněné celé mini-album.Po několikaletém pobytu v Japonsku, aby zlepšila svojí japonštinu a více porozuměla kultuře, byla Gummy konečně přesvědčena k vytvoření Japonského debutu.  15. října 2011 bylo zveřejněno MV pro píseň "I'm Sorry".

Na začátku roku 2013 slaví Gummy svoje 10. výročí v hudebním průmyslu a zároveň přichází zpěvačka s novým účesem. Také nazpívala píseň "Snow Flower" ke dramatu "That Winter, The Wind Blows".

Ve chvíli, kdy Gummy končí smlouva zpěvačka opouští YG Entertainment a přechází ke společnosti C-JeS Entertainment, která je také domovem JYJ. Zde spolupracuje s Kimem Jaejoongem a Xiah Junsu. Rovněž Yoochun se podílel na tvorbě jejího nového alba I Loved...Have No Regrets. To vyšlo 9. června 2014.
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9