Jang Geun Suk

194 Odebírat
Autor Eunka, 05.12.2012
Alba Just Crazy, Nature Boy, Monochrome, Voyage
Aktivní 1992 - současnost
www.princejks.com/
www.youtube.com/user/prin...
www.facebook.com/AsiaPrin...
twitter.com/AsiaPrince_JK...
jang-keunsuk.jp
instagram.com/_asia_princ...
Jméno: Jang Geun Suk / Jang Geun Seok
Hangul/Hanja: 장근석 / 張根硕
Povolání: Herec, zpěvák, model
Přezdívka: Asia prince Geun Suk
Datum narození: 04. srpna 1987
Místo narození: Danyang, Korea
Výška: 182 cm
Váha: 62 kg
Krevní skupina: A
Znamení: Lev
Vzdělání: Hanyang University 
Společnost: Tree J Company
Koníčky: Vaření, snowboard, lyžování, móda
Oblíbená barva: modrá, bílá
Blízcí přátelé: MC Mong, Moon Geun Yong, Park Shin Hye, Yoo Ah In, Choi Siwon, Kim Heechul, Lee Hongki, Kim Jaejoong a Kim Hyun Joong
Ideální partnerka: upřímná, roztomilá, se skvělým smyslem pro styl, benevolentní a klidná s pěknýma očima
Motto: Nic není nemožné!
Fanclub: Eels
 
Dětství a rané začátky
Jang Geun Suk začal pracovat jako dětský model již v pěti letech a to ve chvíli, kdy byl objeven jednou z talentových agentur. Tehdy jeho rodiče prodávali dům a ona agentura v pozici potencionálního kupce, spatřila Geun Suka a naznala, že má velký potenciál. Z tohoto důvodu poradila rodičům, ať zkusí uplatnit jeho talent v modelingové kariéře.

Televizní debut si odbyl v roce 1997 v HBS sitcomu Selling Happiness, načež pokračoval v práci pro televizi jako dětský herec. Na druhém stupni základní školy poprvé zaslechl písně japonského popového zpěváka Kena Hiraie, což ho inspirovalo natolik, že se sám začal učit japonsky. Později odjel studovat na Nový Zéland angličtinu zároveň s japonštinou, díky čemuž nyní dokáže plynule mluvit v obou jazycích.

 
Přestože chtěl pokračovat ve svých studiích v zahraničí, pracovní nabídka - role v populárním sitcomu MBC Nonstop 4 - ho přivedla zpět do Jižní Koreje. Po skončení natáčení se propadl do depresí a začal si myslet, že jeho herecké výkony nejsou dost dobré. Z tohoto důvodu se rozhodl, že se bude sám sobě více věnovat, aby se stal lepším hercem.
 
2005 - 2008
V roce 2005 se mu dostalo velké chvály za ztvárnění role prezidentova syna v seriálu Lovers in Prague. Hned o rok později učinil velký skok na japonskou filmovou scénu, když se objevil v hororu s názvem One Missed Call: Final, v němž si zahrál roli mrtvého chlapce. Využil minulých zkušenosti s japonštinou a dokázal se lehce domluvit s ostatními herci.

Na televizních obrazovkách se pak znovu objevil jako Kim Eun Ho, první láska Hwang Jin Yi, přičemž jeho výkon přilákal mnoho fanynek. V roce 2007 byl obsazen do filmu The Happy Life zaměřeném na rockovou hudbu. Ztvárnění Hyeon Jua umožnilo Geun Sukovi ukázat jeho mužný šarm, stejně jako pěvecké dovednosti. Od 25. února do 7. září 2007 byl spolu s Heechulem MC hudební show Inkigayo.V roce 2008 pokračoval v hraní ve dvou dalších hudbou inspirovaných snímcích - ve filmu Do Re Mi Fa So La Si Do a v seriálu Beethoven Virus, kde hrál hlavní roli spolu s Kim Myung Minem. Rovněž dostal hlavní roli také v historickém seriálu Hong Gil Dong jako Princ Lee Changhwi. Rovněž nesmíme vynechat zábavný film Baby and I
 
2009 - 2019
Své první záporné role se dočkal ve filmu The Case of Itaewon Homicide v roce 2009. Film je postavený na skutečném příběhu o vraždě, která se stala ve fast foodu Burger King v Itaewonu v Jižní Koreji. Geun Suk ztvárnil roli Pearsona, mladého nevyrovnaného korejsko-amerického studenta, který byl obviněn z vraždy. Jang mluvil po celou dobu v angličtině a odvedl vynikající práci. Neatraktivní postavu ztvárnil opravdu výborně a pochvalné kritiky se jen hrnuly. 

Pak ho čekala klíčová role, díky které omámil snad všechny dívky zamilované do korejských seriálů. V seriálu You’re Beautiful ztvárnil protivného Hwang Tae Kyunga, leadera popové skupiny A.N.Jell, jenž se zamiloval do jiného člena kapely, kterým byla dívka vydávající se za chlapce, tedy své dvojče, zahraná herečkou Park Shin Hye. V seriálu se rovněž objevili Lee Hong Ki a Jung Yong Hwa jako bubeník a kytarista skupiny.Přestože nazpíval mnoho OST k seriálům, do srpna roku 2011 nevydal žádný singl kromě několika písní dělaných pro reklamy: Black Engine pro mužskou kosmetiku a péči o pleť a Touch Holic, Just Dag a Magic Drag pro Samsung YP-M1 mp3 přehrávač z řady YEPP.  

Jeho první singl jako oficiálního zpěváka byl Let Me Cry, vydaný pod Pony Canyon 27. srpna 2011. Let My Cry se umístil na prvním místě Oricon hitparády a měl velký úspěch. V tu dobu také s Moon Geun Young propagoval v Japonsku seriál Mary Stayed Out All Night. Celkem se uskutečnily čtyři fan meetingy - dva v Tokiu a dva v Osace. Na konci září 2011 vydal spolu s Big Brotherem coby TEAM H album The Lounge H Vol. 1, které vyšlo v Číně a celé Jihovýchodní Asii. Později odsouhlasil roli mazlíčka v korejské adaptaci mangy Kimi wa Petto,. Snímek dostal název You’re My Pet.

O rok později byl obsazen do romantického seriálu Love Rain spolu s Yoonou ze SNSD. K seriálu nazpíval také OST. Na konci května vydal další japonské album Just Crazy. Opět se dočkalo velkého úspěchu. Dne 10. června vydal japonskou kuchařku Love Recipe, která obsahovala dvacet receptů, kompozic a fotek. V roce 2013 získal hlavní roli v seriálu Pretty Man a rovněž uskutečnil comeback jak s Team H - album I Just Wanna Have Fun, tak i jako sólový zpěvák se studiovým albem Nature Boy. Duo Team H se pak vrátilo i v roce 2014 a to s dalším studio albem Driving to the Highway

Skandály se nevyhýbají téměř žádné hvězdě a jeden dostihl i jeho. V roce 2015 natáčel show Three Meals a Day: Fishing Village, nicméně se objevily zvěsti o daňových únicích a byl malér na světě. Ačkoli byl shledán nevinným, protože to byla jen neúmyslná chyba v účetnictví jeho agentury, rozhodl se show opustit a jeho scény byly vystřiženy. V Koreji si udělal přestávku a zaměřil se převážně na zámořské činnosti. Toho roku tedy vydal alespoň japonské album Monochrome a uspořádal několik koncertů. Kromě toho natočil svůj první krátký film Camp na ostrově Jeju.

V roce 2016 vydal rovnou tři singly: Darling Darling, Endless SummerI Want To Hold You. Také se vrátil na televizní obrazovky s historickým seriálem The Royal Gambler. Stejně tak se objevil v show Produce 101 jako mentor. Kromě toho natočil další krátký film The Great Legacy. Film se promítal na mezinárodním festivalu v Bucheonu.V roce 2017 ho slavný režiér Kim Ki Duk obsadil do snímku Human, Space, Time and Human. Ten samý rok vydal i další japonské album Voyage. O rok později se vrátil na obrazovky v seriálu Switch: Change the World, v němž si zahrál dvojroli prokurátora a podvodníka. S TEAM H vydal album Mature. Do armády narukoval 16. července 2018 a jelikož se od roku 2011 léčil s bipolární poruchou, nemohl sloužit jako aktivní voják.

Po návratu z armády 
Povinnou vojenskou službu dokončil 29. května 2020 a ačkoli plánoval setkání s fanoušky, kvůli pandemii Covid-19 bylo odloženo.


Filmografie:
Film:
2006 One Missed Call: Final
2007 The Happy Life
2008 Do Re Mi Fa So La Ti Do
         Baby and I
         Crazy Waiting
2009 The Case of Itaewon Homicide
2011 Budapest Diary
2011 You're My Pet
2015 Camp
2018 Human, Space, Time and Human


TV Drama:
1997 Selling Happiness
1998 Hug
2000 School 3
2001 Ladies of the Palace
         Four Sisters
2002 Orange
The Great Ambition
2003 Nonstop 4
         The Owl Museum
2005 Lovers in Prague
2006 Alien Teacher
         Hwang Jin Yi
2008 Hong Gil Dong
         Beethoven Virus
2009 You're Beautiful
2010 Mary Stayed Out All Night
2011 Ikemen desu ne
2012 Love Rain
2013 Pretty Man
2016 The Royal Gambler
2017 A Korean Odyssey
2018 Switch: Change the World
 

ZDROJ: en.wikipedia.org
FOTO: jang-keunsuk.jp, KBS2, SBS
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9