Jang Geun Suk

191 Odebírat
Autor Eunka, 05.12.2012
Alba Just Crazy, Lounge H Vol. 1, Let Me Cry, Lounge H (The First Impression), Nature Boy
Aktivní 1992 - současnost
www.princejks.com/
www.youtube.com/user/prin...
www.facebook.com/AsiaPrin...
twitter.com/AsiaPrince_JK...
장근석

Jang Geun Suk se narodil 4. srpna 1987 v Danyang-gun v provincii Chungcheongbuk-do v Jižní Koreji. Známý jihokorejský herec, zpěvák a model.

Proslavil se svou rolí leadera hudební skupiny Hwang Tae Kyunga v dramatu You’re Beautiful, které bylo natočeno v roce 2009. V seriálu si mimo jiné zahráli i Lee Hongki, Jung Young Hwa, Park Shin-hye a Uee. Stejně tak se proslavil i svou rolí Kang Mu Gyula v romantické komedii Mary Stayed Out All Night pospolu s Moon Geun Yong. Významná role mu připadla i v dramatu Love Rain, kde si zahrál společně s Yoonou ze SNSD.

Z roku 2013 na 2014 si ukousl další velkou věc, seriál Pretty Man. Tam svůj herecký um spojil se zpěvačkou IU.  
 
Základní informace
 
Celé jméno: Jang Geun Suk / Jang Geun Seok
Hangul/Hanja: 장근석 / 張根硕
Nickname: Prince Geun Suk

Datum narození: 04/08/1987
Místo narození: Danyang, Korea

Výška: 182 cm
Váha: 62 kg
Krevní skupina: A
Znamení: Lev

Rodina: rodiče

Vzdělání: Hanyang University – Theater and Film Major
Debut: Selling Happiness
Společnost: Lobe Entertainment -> Tree J Company

Koníčky: hudba, snowboard, lyže, zpěv, tanec, vaření
Specializace: zimní sporty
Poklad: rodina, playstation

Oblíbené věci: oblečení a doplňky
Oblíbená barva: modrá, bílá
Oblíbené jídlo: ostré
Oblíbené ovoce: ananas
Osoba, kterou nejvíce respektuje: Politik Kim Gu
Oblíbený herec: Ahn Sung Ki

Blízcí přátelé: MC Mong, Isak, Moon Geun Yong, Yoo Ah In, Choi Siwon & Kim Heechul ze Super Junior, Lee Hongki z FTISLAND, Kim Jaejoong z JYJ a Kim Hyun Joong ze SS501
Ideální partner: někdo upřímný, roztomilý, se skvělým smyslem pro styl, benevolentní a klidný
Na co se nejvíce dívá: Oči
Co nejčastěji slýhá od žen: Jsi roztomilý
Motto: Nic není nemožné!
Fanclub: Eels


Dětství a rané začátky
Jang začal pracovat jako dětský model již v pěti letech a to ve chvíli, kdy byl objeven jednou z talentových agentur. Tehdy jeho rodiče prodávali dům a ona agentura v pozici potencionálního kupce, spatřila Geunsuka spolu s jeho potencionálem. Z tohoto důvodu poradila rodičům, ať zkusí uplatnit jeho talent v modelingové kariéře.

Geunsuk měl svou premiéru v roce 1997 v HBS sitcomu Selling Happiness (Haengbokeul Pabmoda), načež pokračoval v práci pro televizi jako dětský herec.  Na nižší střední Geunsuk poprvé zaslechl písně od japonského popového zpěváka Ken Hiraie, což ho inspirovalo natolik, že se sám začal učit japonsky. Když byl na juniorské střední, odešel studovat na Nový Zéland angličtinu zároveň s japonštinou, díky čemuž nyní dokáže plynule mluvit v obou jazycích.

Přestože chtěl pokračovat ve svých studiích v zahraničí, pracovní nabídka - role v populárním sitcomu od MBC Nonstop 4 - ho přivedla zpět do Jižní Koreje. Po skončení jeho práce pro Nonstop 4 se propadl do depresí a začal si myslet, že jeho herecké výkony nejsou dost dobré. Z tohoto důvodu se rozhodl, že se bude sám sobě více věnovat, aby se stal lepším hercem.


2005 - 2008
V roce 2005 se jeho ztvárnění role presidentova syna v dramatu Lovers in Prague od SBS stalo velkým hitem a stejně tak bylo i uznáváno fanoušky dramat.

V roce 2006 udělal velký skok do japonské scény, když se objevil v hororu One Missed Call: Final, kde si zahrál roli jednoho mrtvého chlapce. Za užití jeho předchozích zkušeností s japonštinou se dokázal lehce domluvit s ostatními herci, stejně jako se naučil i znaky v rámci své přípravy pro roli.

Na televizních obrazovkách se pak znovu objevil jako Kim Eun-ho, první láska Hwang Jin-yi v TV dramatu Hwang Jin-i, přičemž Geunsukův herecký výkon zaujal mnoho ženských očí.

V roce 2007 získal obsazení na rockovou hudbu zaměřeném filmu The Happy Life. Ztvárnění Hyeon-ju(a) umožnilo Geunsukovi ukázat jeho mužský šarm, stejně jako pěvecké dovednosti.

Jang byl rovněž od 25. února do 7. září 2007 co-MC spolu s Heechulem ze Super Junior na týdenní hudební show Inkigayo.

V roce 2008 Geunsuk pokračoval ve hraní ve dvou dalších hudbou inspirovaných snímcích - Do Re Mi Fa So La Si Do a hitem od MBC, televizním dramatem Beethoven Virus, kde hrál hlavní roli spolu s Kim Myung Min. Rovněž dostal hlavní roli i v dramatu KBS Hong Gil Dong jako Princ Lee Changhwi. Rovněž nesmíme vynechat film Baby and I. 

 
2009 - současnost
Geunsukova další role byla v roce 2009 v thrilleru The Case of Itaewon Homicide, což byla také jeho první záporná role. Film je postavený na skutečném příběhu o vraždě, která se stala ve fast foodu Burger King v Itaewon v Jižní Koreji. Geunsuk ztvárnil roli Pearsona, mladého nevyrovnaného korejsko-amerického studenta, který byl obviněn z vraždy. Jang mluvil po celou dobu filmu v angličtině a jak samotná BeyondHollywood.com potvrdila slovy: „Jang Geun Suk odehrál roli zasmušilého Pearsona opravdu skvěle,“ odvedl svou práci velmi dobře.

Filmoví kritici a diváci ho rovněž za jeho hraní odměnili chválou. Filmové hodnocení poslané na LondonKoreanLinks.com říkalo:

„Výběr herců byl proveden opravdu chytře s Geunsukem v roli „nevinného“ obviněného, jeho popularita dovolila divákům pocítit jistou empatii a srdečnost k jinak neatraktivnímu charakteru. Zahrál svou roli moc dobře. Jeho přestávka od dosavadních hodných veselých rolí, kombinovaná s faktem, že takřka po celou dobu filmu mluvil anglicky je opravdu impozantní. Není to samozřejmě perfektní americký přízvuk, ale hraje důležitou roli v jeho osobě.“

V You’re Beautiful si zahrál roli Hwang Tae-Kyunga, leadera popové skupiny A.N.Jell, který se zamiloval do jiného člena kapely, kterým byla dívka v roli Park Shin Hye vydávající se za svého bratra-dvojče. V show se rovněž objevili Lee Hong Ki a Jung Young Wha jako bubeník a kytarista skupiny.

Geunsuk byl rovněž jeden z herců, co se objevili na focení „Kolon Christmas Photo Shoot“ v roce 2008. Dalšími herci byli například Joo Jin Mo, Song Il-gook, Ko Soo a Park Jae-jung. Rovněž byl hostem show Tracking Your X Boyfriend a také je známý pro svou otevřenou osobnost a tektonický tanec. Přestože zpíval v několika dramatech, do srpna roku 2011 nevydal žádný singl kromě několika písní dělaných pro reklamy: Black Engine pro Mužskou kosmetiku a péči o pleť a Touch Holic, Just Dag a Magic Drag pro Samsung YP-M1 mp3 přehrávač z řady YEPP.  

Geunsuk pracoval pro řadu reklamních společností i v období mezi  2010-2011, které zahrnují Ole Beauty Candy, Zegda CF, Code Combines Cf a Samsung Galaxy Player.

Jeho první singl jako zpěváka byl Let Me Cry, vydaný Pony Canyon(en) 27. srpna 2011. Let My Cry se umístil na prvním místě Oricon hitparády singlů s prodejním číslem na 119. 149 kopií v jeho prvním týdnu po vydání, což z něj udělalo prvního ne-japonského herce, jehož singl se umístil na prvním místě v žebříčcích. Díky tomuto vyhrál cenu Best New Artist na dvacátém šestém konání Japan Gold Disc Awards, které se událo v lednu 2012.

V srpnu 2011 Jang Geun Suk a Moon Geun Young odletěli do Japonska kvůli jejich Mary Stayed Out All Night tour. Celkem se uskutečnily čtyři fanmeetingy - dva v Tokyu a dva v Osace, přičemž byly jedním z největších FM, kterých se zúčastnilo na 60.000 lidí.

Na konci září 2011 vydal Geunsuk své první oficiální čínské album The Lounge H Vol. 1, které vyšlo v Číně a celé Jihovýchodní Asii. Jang spolupracoval s kamarádem a hudebníkem Big Brother(em)na vytvoření dua Team H, přičemž Big Brother se značně podílel na psaní, produkci, předělávce písní a také na rapu. The Lounge H Vol. 1 má 4 stopy s hlavní písní Gotta Getcha. Jang údajně napsal text k tomuto songu, který má silný rytmus a rychlý rap. Album rovněž obsahuje hudební video pro Gotta Getcha a speciální střihy z natáčení. Jang později odsouhlasil roli „mazlíčka“ v korejské adaptaci pro film Kimi wa Petto, sestaveném podle mangy stejného jména. You’re My Pet byl zveřejněn v listopadu 2011.

Oricon 18. ledna 2012 oznámil, že se Geunsuk chystá vydat nové album Lounge H (The First Impression bylo přidáno do titulku až později) v Japonsku jako jeden z dua Team H. Vydáno 21. března a dostupné pouze pro Japonsko, mělo album svůj nový osobitý styl a přineslo nové fotky a přebal. Bylo zdůrazněno, že tohle album není Lounge H Vol. 1, které duo vydalo rok před tím. Nové japonské album mělo sedm stop rockového a elektronického žánru a kromě jiného obsahovalo i Gotta Getcha.

23. února 2012 HS Media odhalila na svém oficiálním Weibu, že Team H vyhrál svou první cenu s jejich EP Lounge H Vol. 1. V roce 2012 na IFPI Hong Kong Record Sales Awards, založeném na nejvyšších podejích, byla albu udělena cena Best Selling Album a Best Korean Album. Od poloviny října 2011 byla deska prodávána v Číně, Taiwanu a Hong Kongu s působivými prodejními výsledky, prolamujíc se tak skrze platinové album.

Televizní melodrama Love Rain, kde Jang získal další hlavní roli spolu s Yoonou ze SNSD, bylo vysíláno na KBS2 každé pondělí a úterý ve 21:55 od 26. března do 29. května.Na konci května 2012 vydal Geunsuk další japonské album, nyní pojmenované Just Crazy. Je to jeho první studiové album a se svým úspěchem se zapsalo do historie Oricon žebříčku.

„Album debutovalo jako číslo 1 na Oricon(ských) denních singl tabulkách s 53. 000 prodanými kopiemi a znovu se umístila na prvním místě i v týdenních žebříčcích s celkovým počtem 88.009 prodaných kopií.“

Jan Geun Suk je prvním mužským mezinárodním sólo umělcem, který se kdy umístil na top místě v obou Oricon tabulkách. Je také prvním umělcem nad sedmnáct let, kterému se podařilo dostat na vrcholek obou hitparád se svým prvním singlem (Let Me Cry) a prvním studiovým albem.

10. června vydal japonskou kuchařku Love Recipe, která obsahuje dvacet receptů, kompozic a fotek. 

V roce 2013 získal hlavní roli v seriálu Pretty Man a rovněž uskutečnil comeback jak s Team H - album I Just Wanna Have Fun, tak i jako sólový zpěvák se studiovým albem Nature Boy. 

Duo Team H se vrátilo i v roce 2014 a to s dalším studio albem Driving to the Highway. 


  
• 1997: Selling Happiness
• 1998: Hug
• 2000: School 3
• 2001: Ladies of the Palace & Four Sister's Story
• 2002: Orange & The Great Ambition
• 2003: Nonstop 4
• 2005: Lovers in Prague
• 2006: Alien Sam & Hwang Jin Yi
• 2008: Hong Gil Dong & Beethoven Virus
• 2009: You're beautiful
• 2010: Mary Stayed Out All Night
• 2012: Love rain
• 2013: Pretty Man
 

 
• 2003: The Owl Museum
• 2006: One missed call final
• 2007: The happy life
• 2008: Do Re Mi Fa So La Si Do, Baby and I & Crazy Waiting
• 2009: The case of Itaewon homicide
• 2011: You're my pet


FOTO: openyourheart.blog.cz, chokoretos.blogspot.cz, onlinedorama.blogspot.cz, 
chazyfad.blogspot.cz, filebookph.blogspot.cz
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9