BTOB

250 Odebírat
Autor Eunka, 03.12.2012
Alba Born To Beat, Press Play, Thriller, Beep Beep, Move, Complete, I Mean, Remember That, New Men, Feel′eM, Brother Act, This Is Us, Hour Moment
Členové Eunkwang, Minhyuk, Changsub, Hyunsik, Peniel, Sungjae
Aktivní 2012 - současnost
www.cubeent.co.kr/btob
www.youtube.com/user/offi...
www.facebook.com/BTOBoffi...
www.twitter.com/OFFICIALB...
instagram.com/cube_offici...
BTOB 비투비 (zkratka pro Born To Beat) je šestičlenná jihokorejská chlapecká skupina založená společností Cube Entertainment v roce 2012, která debutovala jako sedmičlenná. Skládá se ze členů: Seo Eunkwang, Lee Minhyuk, Lee Changsub, Lim Hyunsik, Peniel D. Shin, Yook Sungjae. Jung Ilhoon skupinu v roce 2020 opustil. Oficiální název fanklubu: MELODY. Oficiální barva fanklubu: světle modrá.
Podsupiny: BTOB BLUE, BTOB 4U

V původní sestavě členů, která čekala na debut, byli Eunkwang, Minhyuk, Hyunsik, Ilhoon a Minwoo. Později však bylo oznámeno, že Minwoo nebude moci ze zdravotních důvodů s BTOB debutovat. Mnoho fanoušků tato zpráva zklamala. Následně byli přidání členové Changsub, Sungjae a jako poslední Peniel, který se ke skupině připojil necelé dva měsíce před samotným debutem.Skupina debutovala 22. března 2012 se skladbou Insane. Z počátku se musela vypořádat s častým a nepříjemným přirovnáváním ke skupině BEAST, která spadá pod tutéž společnost. Průlom nastal až během propagace druhého mini alba Press Play, vydaného v září 2012, a to především díky titulní skladbě WOW, která byla inspirována 90. léty. 

Dne 10. dubna skupina vydala digitální singl 2nd Confession. Půl roku na to pak přinesla skladbu When I Was Your Man a také v pořadí třetí mini album s názvem Thriller. Titulní skladba má temný koncept a videoklip je natočen v prostředí hřbitova.V březnu následujícího roku skupina vydala mini album Beep Beep se stejnojmennou titulní písní a o půl roku později mini album Move s titulní písní You’re So Fly. V tomto roce se také dočkala i japonského debutu a to s písní WOW, jejíž korejská verze se v době svého vydání těšila u fanoušků i běžných posluchačů velké oblibě.

Poté se kluci vrátili v prosinci 2014 s vánočním mini albem nazvaným The Winter's Tale. Nějakou dobu se pak připravovali na své první dlouhohrající album Complete, které se může pyšnit skladbami, na kterých sami pracovali. Vydali ho 29. července 2015 a za titulní píseň byla vybrána skladba o mladých lidech, nazvaná It's Okay. V působivém videoklipu si každý člen zahrál svůj vlastní příběh.Další comeback přišel velmi brzy. Kluci se vrátili s mini albem I Mean už 12. října 2015 a přinesli šest nových skladeb. Tou titulní se stala Way Back Home. K té byl samozřejmě natočen i působivý videoklip, v němž hrál hlavní roli Ilhoon.

V roce 2016 ohlásili návrat hned zjara a po několika upoutávkách přišli s jarním mini albem Remember That a s videoklipem, ke stejnojmenné písni. Dne 19. září přišli s první podskupinou, která dostala název BTOB-BLUE a skládá se z Eunkwanga, Changsuba, Sungjaeho a Hyunsika. V tomto složení vydali singl a MV Stand By Me.Ani se skupinovým comebackem neotáleli a 7. listopadu přišli s novým mini albem New Men. Po dlouhé době zvolili za titulní píseň taneční skladbu, kterou nazvali I' ll Be Your Man a na které se členové skupiny autorsky podíleli. Krátce na to potěšili i japonské fanoušky, když 7. prosince vydali album 24/7 (Twenty Four/Seven) a MV k vánoční písni Christmas Time.

Další comeback přišel poměrně brzy. Kluci se vrátili 6. března 2017 s novým mini albem Feel'eM a s videoklipem k titulní písni Movie. Ještě před vydáním alba, vydali překrásnou baladu Someday jako singl. Poté začali v rámci projektu Piece of BTOB vydávat jednotlivé sólo singly.

Na podzim oznámili comeback. Dne 16. října vydali své druhé dlouhohrající album, které dostalo název Brother Act. Spolu s ním vyšel i klip k titulní písni Missing You, na níž se autorsky podílel Minhyuk.Začátkem roku 2018 se kluci hodně věnovali sólovým aktivitám jako například muzikálům, herectví a mnozí i pracovali na sólo albech, jako například Ilhoon. Jako skupina se pak vrátili 18. června s 11. mini albem This Is Us. Titulní píseň Only One for Me složil Hyunsik. O měsíc později všichni prodloužili smlouvy se společností Cube. V srpnu se také na scénu vrátila podskupina BTOB-BLUE se novým singlem When It Rains.

V srpnu narukoval Eunkwang do armády a listopadový comeback se speciálním albem Hour Moment se tedy musel obejít bez něho, ačkoli se stihl alespoň podílet na nahrávkách alba. Bolestivou titulní píseň Beautiful Pain složili především EDEN a Hyunsik.

Další dva roky proběhli ve znamení povinné vojenské služby, kterou postupně začali vykonávat všichni členové až na Peniela. Během té doby vznikla druhá podskupina BTOB 4U, která debutovala albem Inside 16. listopadu 2020. Jejími členy jsou Peniel, Minhyuk, Eungkwang a Changsub. Dne 31. prosince společnost Cube oznámila, že Ilhoon opouští skupinu kvůli skandálu s užíváním marihuany.


FOTO: ​hype.my, soompi.com

TOP0 článků

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
1,3%
Čína
47%
Japonsko
34,8%
Vietnam
5,4%
Thajsko
7,9%
Filipíny
0,5%
Indie
0,5%
Singapur
0,5%
Mongolsko
0,3%
Jiná
1,8%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9