INFINITE

273 Odebírat
Autor Eunka, 02.12.2012
Alba First Invasion, Evolution, Over The Top, Paradise, BTD, Be Mine, Infinitize, New Challenge, Koi Ni Ochiru Toki, Destiny, Season 2, Be Back, Reality, For You, Best of Infinite, Infinite Only, Top Seed
Členové Sung Kyu, Dong Woo, Woo Hyun, Sung Yeol, Myung Soo, Sung Jong
Aktivní 2009 - současnost
www.ifnt7.com/
www.youtube.com/infiniteh...
www.facebook.com/ifnt7
twitter.com/official_ifnt
instagram.com/official_if...
INFINITE je chlapecká skupina, která měla až do roku 2017 sedm členů. Nyní fungují jako šestičlenní. Spadají pod Woollim Entertainment, a v této společnosti debutovali v roce 2010. Leaderem je Sung Kyu. Před samotným debutem se objevili v show You Are My Oppa, díky které je diváci mohli lépe poznat a udělat si o nich menší obrázek.

Oficiální název fanklubu: Inspirit.
Barva: Perlově zlatá.

Skupina debutovala 9. června 2010 s písní Comeback Again a následně 10. června 2010 hoši vystoupili live v M!Countdown. Během svých debutových vystoupení připravovali skladbu She's Back, na kterou po skončení propagací odjeli točit videoklip na ostrov Jeju. Samozřejmě se to neobešlo bez alba a tak vyšlo debutové First Invasion.Dne 7. ledna pak měli comeback s mini albem Evolution, ke kterému vydali MV Before the Dawn. Skupina fanoušky zaujala především díky nápadité a synchronizované choreografii. Úspěch tedy na sebe nenechal dlouho čekat a pánové začali bodovat i v hitparádách.

Neusnuli na vavřínech a zakrátko vydali singl Inspirit, který věnovali fanouškům. Také natočili videoklip Nothing's Over. Poté se začaly šířit zvěsti o tom, že je na čase stvořit první dlouhohrající album. To dostalo nátev Over the Top a vyšlo 21. června 2011 společně s videoklipem k písni Be Mine. S touto písní hoši poprvé získali Double Crown, tedy vyhráli dvakrát za sebou v M!Countdown. To byl na skoro začínající skupinu velkolepý úspěch.


 
V září 2011 přišli s přebalovým albem Paradise a k němu samozřejmě vydali videoklip k titulní, stejnojmenné písni. I tato skladba zabodovala v hudebních pořadech. Kromě toho natočili roztomilý pořad Birth of a Family, v němž se starali o tři malá štěňátka rasy jindo (Dubu, Coco a Nurung), která díky této show našla hodné páníčky.

Jako většina korejských skupin, tak i Infinite čekal japonský debut. Neoficiálně debutovali v Japonsku 26. ledna 2011 s písní Comeback Again. V dubnu však vydali japonskou verzi písně Before the Dawn a svůj první japonský singl BTD. V průběhu jara a léta vydali propagační plakáty a fotky k připravovému albu Be Mine, které vyšlo ve 4 verzích.V roce 2012 se také dočkali velkolepého koncertu nazvaného Second Invasion, který se konal v Olympic Park v Soulu. Lístky na něj byly okamžitě vyprodány. V květnu téhož roku vydali mini album Infinitize a MV k The Chaser. Jako takový předkrm před návratem vydali i pomalou baladu Only Tears. S písní The Chaser vyhráli třikrát za sebou na M!Countdown.

Dne 21. března 2013 se skupina opět vrátila, po sólových aktivitách leadera Sung Kyua, který vydal vlastní album Another Me a po albu Fly High od Infinite H (Dong Woo a Hoya, Infinite H debut: 10. ledna 2013), se 4. mini albem New Challenge a s titulní skladbou Man in Love. Dne 5. června pak vyšlo japonské dlouhohrající album Koi Ni Ochiru Toki.V červnu na tiskové konferenci oznámili světové turné One Great Step, v rámci kterého zavítali 27. listopadu a 1. prosince i do Londýna a Paříže. Celých 6 měsíců, během kterých navštívili přes 120 měst, dělali různé promo akce, rozhovory, nebo se dokonce vraceli zpět do Koreje za svými hereckými a dalšími aktivitami.

Ještě před začátkem světového turné vydali druhé single album Destiny, se stejnojmennou skladbou. Videoklip k písni Destiny má dvě verze. Původně měla být vydána verze A, nicméně v době comebacku se stalo letecké neštěstí a společnost Woollim byla nařknuta z vysmívání se tragédii, neboť tato verze obsahovala i záběry na polorozpadlé letadlo. Veřejně tedy byla vydaná verze B, která záběry na letadlo neobsahuje. Verze A pak byla dodatečně alespoň promítaná na koncertech v rámci světového turné.

Je známo, že Woo Hyun a Key ze skupiny SHINee jsou velkými kamarády a tak, když se Woollim sloučila se SM Entertainment, bylo jen otázkou času, kdy tito dva vydají společné album. To se stalo, když 10. března vydali pod názvem Toheart své první společné album album a MV Delicious.Dalšího návratu celé skupiny se Inspirit dočkali 21. května, kdy skupina vydala 2. dlouhohrající album Season 2 a videoklip Last Romeo. I MV k Last Romeo se muselo předělat a to kvůli tragédii parníku Sewol. Obsahovalo totiž záběry na vodu. Krátce na to vyšel i japonský singl Kimi ga Ireba Ii a poté, 22. července, i přebalové album Be Back s úchvatným akčním MV k písni Back.

Koncem roku 2014 přišlo několik novinek. Podskupina Infinite F v podání Sung Yeola, L a Sung Jonga debutovala a vydala japonský singl Love Sign a poté i korejský Azure. S písní Heartbeat sklidili velký úspěch. Celá skupina též spolupracovala s japonským hudebníkem Hotei Tomoyasu a přesně na Štědrý den vydali singl Dilemma. Nesmíme ovšem zapomenout na film Grow: Infinite’s Real Youth Life. Ten měl premiéru 4. prosince a hovořil důkladně o životě všech členů skupiny.

V lednu 2015 přišli opět na scénu naši rapeři Infinite H. Dne 26. ledna vydali své druhé mini album s názvem Fly Again a představili veselý, barevný videoklip k písni Pretty. V dubnu pak skupině vyšlo live album nazvané Infinite One Great Step Returns Live Album.Infinite opět nezaháleli na japonské scéně a 29. dubna 2015 tak vyšel další singl nazvaný 24 Hours. Samozřejmě nechyběl ani stejnojmenný videoklip s působivou choreografií, o kterou se postaral Hoya. Sung Kyu si již dlouho přál vydat druhé sólové album a to se mu také splnilo, když 11. května přišel s albem nazvaným 27 a k tomu přihodil rovnou dvě MV Kontrol a The Answer. Na albu opět spolupracoval se skupinou Nell. Také se mu podařilo dvakrát vyhrát v hudebních show.

Sotva Sung Kyu dokončil propagace sólového alba, začalo se pošeptávat, že se blíží comeback celé skupiny. Společnost Woollim začala škádlit upoutávkami a Inspirit se nového alba Reality dočkali 13. července. Vyšlo v obyčejné i limitované edici a titulní píseň dostala název Bad. Pak ale přišlo další překvapení v podobě dalšího světového turné INFINITE EFFECT. V rámci tohoto turné kluci navštívili i Evropu. V říjnu 2015 je mohli Inspirit vidět ve Varšavě, Londýně, Paříži a v Berlíně.Na jaře 2016 se Inspirit mohli zaradovat, neboť se po dlouhém čekání konečně dočkali sólového alba Nam Woo Hyuna, které dostalo název Write a vyšlo 9. května. Titulní skladbu Nodding otextovala Kim Yi Na a na třech skladbách ze šesti se Woo Hyun sám podílel. Letní turné That Summer 3 oslavili písní Hey Hello - That Summer (Second Story). Japonské fanoušky pak potěšili, když 31. srpna vydali album Best of Infinite a video k totulní písni D.N.A. Tou dobou také oznámili korejský comeback.

Další mini album nazvali Infinite Only a vydali jej spolu s dramatickým videoklipem k titulní písni The Eye (Typhoon) 19. září. Na produkci alba se podíleli také rapeři Hoya a Dong Woo. Na jaře 2017 oznámili japonský comeback a v květnu vydali album s názvem Air

Když členům skupiny v červnu téhož roku vypršely smlouvy se společností Woollim, fanoušci trpělivě čekali na oznámení o obnově smluv. Dočkali se až 30. srpna, kdy bylo oznámeno, že Hoya opouští skupinu i společnost. Infinite se tak stali šestičlennou skupinou. Comebacku v šesti se pak fanoušci dočkali až 8. ledna 2018, kdy kluci vydali třetí studiové album Top Seed a MV k titulní písni Tell Me. V únoru si přišli na své fanoušci Sung Kyua, neboť vydal první studiové album 10 Stories.Jelikož leader Sung Kyu odešel v květnu na vojnu (i přesto však stačil v srpnu vydat live album Shine), členové se začali věnovat hlavně sólovým aktivitám. L a Sung Yeol se zaměřili na herectví, Sung Jong se stal rozhlasovým DJ a Dong Woo se dostatečně vyřádil v muzikálech Iron Mask a Altar Boyz. Nam Woo Hyun vydal 3. září své druhé sólové album, které nazval Second Write...

I přesto, že je leader v armádě, Infinite nezaháleli a 13. února 2019 potěšili fanoušky alespoň singlem, který nazvali Clock. Ukázali, že se dokáží poradit i v šesti členech. Píseň též představili na setkáních s fanoušky. V hudebních show ji však nepropagovali. Krátce na to vydal své první sólové album Dong Woo. Album Bye vyšlo 4. března, spolu s klipy k písním News a Party Girl. Posléze odešli do armády i Sung Yeol, Dong Woo a Sung Jong. L v srpnu neobnovil smlouvu se společností Woollim.

V roce 2020 dokončili povinnou vojenskou službu leader Sung Kyu, raper Dong Woo a Sung Yeol. Sung Kyu se posléze věnoval hlavně muzikálu Amadeus, ale dne 14. prosince vydal třetí sólové mini album Inside Me.

FOTO: ateenhana88.blogspot.com, fanpop.com, infinite7soul.com, seoulbeats.com, woollim entertainment

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
1,3%
Čína
47%
Japonsko
34,9%
Vietnam
5,2%
Thajsko
7,9%
Filipíny
0,5%
Indie
0,5%
Singapur
0,5%
Mongolsko
0,3%
Jiná
1,8%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9