An Cafe

Autor AsianStyle, 30.11.2012
Alba Shikisai Moment, Magnya Carta, Gokutama Rock Cafe, Ko Akuma Usagi no Koibumi to Machine Gun, Harajuku Dance Rock, BB Parallel World, Antic Cafe, Amazing Blue, Hikagyaku ZiprocK
Členové Miku (みく), Kanon (カノン), Teruki (輝喜), Takuya (たくや), Yuuki (ゆうき), ex. Bou
Aktivní 2003 - současnost
ancafe-web.com/
youtube.com/channel/UCoO4...
facebook.com/ancafehonmon...
twitter.com/nyappy_honmon...
ameblo.jp/ancafeblog/

An Cafe (také Antic Cafe/アンティック-珈琲店-) je japonská hudební pop rocková skupina. Původní sestava, která vznikla v roce 2003, byla: Miku (vokály), Bou (kytara), Kanon (baskytara), Teruki (bicí).
An Cafe jsou podepsaní pod Sony Music Japan. Jejich image je ve stylu Oshare-kei (barevný a hravý styl) a jejich styl hudby je nazýván jako Harajuku Dance Rock.
 

NYAPPY in the world by spacemonkeypunk8


Skupina byla založena v roce 2003 zpěvákem Miku, kytaristou Bou a baskytaristou Kanonem. Miku měl před tím skupinu Revirii, která se rozpadla těsně před vznikem An Cafe. Přestože nove založení An Cafe neměli bubeníka, začali hrát na několika akcích. Později se k nim přidal bubeník Teruki, který opustil svoje bývalou skupinu Feathers-Blue.

V roce 2004 vydali své první demo nahrávky a podepsali smlouvu s Loop Ash. Jejich první singl Candyholic se umístil na druhém místě v Oricon indies single chart. Kapela dále pokračovala a v roce 2005 vydali první album Shikisai Moment. V roce 2006 vydala dva nové singly a a druhé studiové album Magnya Carta.

V roce 2007 přišla velká rána pro fanoušky i pro členy skupiny. Kytarista Bou oznámil, že odchází. Bou se se všemi fanoušky rozloučil na jeho posledním koncertě Hibiya on the o new sekai. Skupina po odchodu Bou přibrala nového kytaristu Takuyu a k němu se přidal i klávesák Yuuki. V ten stejný rok také vydali, již v nové sestavě, singly Kakusei Heroism a Ryuusei Rocket. Hned vzápětí na to An Cafe ohlásili první evropské turné, které se uskutečnilo roku 2008. V roce 2008 byl také vydán nový singl Cherry Saku Yuuki a třetí studiové album Gokutama Rock Cafe.

Na jaře roku 2009 vydali nové album Harajuku Dance Rock a na podzim BB Parallel World. Také stihli udělat světové turné. V roce 2010 přišla další rána. An Cafe ohlásili, že si dávají pauzu a bude prý velmi dlouhá. S fanoušky se rozloučili při koncertě v Nippon Budokan. Zde také oznámili, že další koncert bude letní Summer dive někdy v roce 20XX.

Během hiatusy se členové kapely přidali do různých projektů. Kanon vytvořil novou skupinu kanonxkanon s lolita zpěvačkou a violoncelistkou Kanon Wakeshimou. Udělali spolu i turné po Evropě. Miku se stal  zpěvákem u visual kei skupině Lc5. A Teruki se hrál na bicí skupině DOG in the parallel world orchestra.

Na jaře roku 2012 přišel velký a dlouho očekavaný comeback. An Cafe vydali nové album Amazing blue, nahráli nový klip, uspořádali letní koncert v Kokuritsu Yoyogi a udělali světové turné Nyappy go around the world III.
FOTO: fanpop.com, tumblr.com

Český fanklub (An Cafe CZ/SK Street Team):
Odkazy - facebook, twitter, blog, youtube
email: ancafeczsk@gmail.com

AUTOR: Rinako & An Cafe CZ/SK Street Team (AsianStyle - Teér-chan)  
Nyappy RabbitO by HiroPonLover

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9