Boyfriend

212 Odebírat
Autor Katarinka, 28.11.2012
Alba Janus, I Yah, Seventh Mission, Love Style, Obsession, Witch, Seventh Colour, Boyfriend in Wonderland
Členové Donghyun, Hyunseong, Jeongmin, Minwoo, Youngmin, Kwangmin
Aktivní 2011 – 17. máj 2019
www.starship-ent.com/boyf...
www.youtube.com/user/boyf...
www.facebook.com/official...
twitter.com/G_BoyFriend
cafe.daum.net/BOYFRIEND
보이프렌드
 
Boyfriend [také jako BOYFRIEND] je šesti-členný boyband zformovaný v roce 2011 a vystupující pod Starship Entertainment. Jejími členy jsou Kim Donghyun, Shim Hyunseong, Lee Jeongmin, Jo Youngmin, Jo Kwangmin a No Minwoo.

Boyfriend debutovali na M! Countdown od MNet 26/05/2011 s vystoupením a první písní Boyfriend.
 
V roce jejich debutu celkem vydali tři korejské singly - Boyfriend, Don't Touch My Girl a I'll Be There. 2012 následoval mini albem Love Style a studiovým albem Janus společně se dvěma japonskými singl deskami Be My Shine a Dance Dance Dance / My Lady.
 
Rok 2013 naopak skupina obohatila o repackage album Janus - I Yah, třetím japonským singlem jménem Melody of Eyes, speciálním singlem Pinky Santa a také prvním ryze japonským studiovým albem Seventh Mission a digitálním singlem On & On.
 
Čtvrtý rok jejich fungování, tedy 2014, prozatím přinesl další japonské singly My Avatar a Start Up!, druhé japonské studiové album Seventh Colour a také dvě korejské mini alba - Obsession a Witch.Fanclub: Bestfriend 
Barva: Tyrkysová a zlatá

Důležité události:
• 2011: debut Boyfriend a singly Boyfriend, Don't Touch My Girl, I'll Be There
• 2012: mini album Love Style, album Janus, japonské singly Be My Shine a 3x Dance / My Lady, Hello Baby
• 2013: repackage album I Yah, třetí japonský singl Melody of Eyes, japa album Seventh Mission, digitální singl On & On, film GoGo Ikemen
• 2014: japonské singl desky My Avatar a Start Up! a studiové album Seventh Colour, dvě korejská mini alba Obsession a Witch
• 2015: mini album Boyfriend in Wonderland

 

Před debutem

Jo Youngmin a Jo Kwangmin trénovali pod JYP Entertainment po dva roky a byli tvářemi mnoha reklam; k jejich stému dnů jako dětských herců měli na kontě více, než 300 reklam. 

Během svého studia na střední škole zazářil Donghyun v reality show Conduct Zero. Jednalo se o pořad, kde šest rebelských studentů postupně měnili ve vzorné žáky. Pro reklamu se rovněž objevil i v Japonské skupině.

Jako první člen skupiny byl světu ukázán Minwoo, který dostal svou roli spolu s IU a Lee Joon z MBLAQ v hudebním videu svého spolupracovníka K.Will. MV Can’t Open Up My Lips bylo zveřejněno 22. března 2011.

O dva dny později odhalila Starship Ent. fotky identických dvojčat. Rovněž bylo prozrazeno, že bratři účinkovali jako podpůrní tanečníci pro K.Will při show Quiz That Changes the World v lednu 2011. Průběh jejich debutu byl vysílán na M! Pick.

První video teaser skupiny byl vydán 20. května 2011 pod jménem Let’s Get It Started.


2011: Debut, Boyfriend, Don’t Touch My Girl, Pink Romance & I’ll Be There

Dvacátého šestého května 2011 byl vypuštěn do éteru první single Boyfriend spolu s plnou verzí MV. Později toho dne měla skupina svůj debut na KBS Music Bank. V polovině července při reakci na obavy fanoušků, že skupina byla při natáčení omezena, Boyfriend na další music show zcela změnili choreografii. Po skončení propagace Boyfriend, skupina pokračovala s You & I, která získala pozitivnější odezvy od hudebních kritiků.

O pět měsíců pozdějí, 28/10/2014 Boyfriend vydali teaser pro hudební video druhého singlu Don’t Touch My Girl. Jeden den před oficiálním vydáním se full MV dostalo - neznámo jak - do sítě a netrvalo dlouho, než bylo nahráno na YouTube a další stránky. Starship Entertainment věřila, že za únik nejspíše mohla přidružená pobočka.

Pár dní na to byl oficiálně vydán druhý singl Don’t Touch My Girl. Na rozdíl od jejich prvního roztomilého mv, Don’t Touch My Girl předvedla něco více z jejich mužské stránky. Ke konci měsíce Starship Ent. rovněž zveřejnila ´Making Story´ pro Don’t Touch My Girl.

Dvacátého čtvrtého listopadu 2011 bylo zveřejněno MV pro speciální digitální singl Pink Romance. Jednalo se o kolaboraci Boyfriend a jejich kolegů ze Starship Planet - Sistar a K.Will. Také bylo potvrzeno, že by Boyfriend mohli někdy okolo 8. prosince 2011 vydat nový vánoční singl.

A v ten daný den Boyfriend opravdu zveřejnili MV pro své třetí single album I’ll Be There. V hudebním videu se objevila i bývalá členka T-Ara Yang Ji Won, která je v současné době členkou nové skupiny SPICA. Píseň se umístila na druhém místě v Gaon žebříčku. 2012: Love Style, Japonský debut, Janus, Dance Dance Dance / My Lady, White Love & Love Communication 2012 ~Xmas Bell~

V roce 2012 skupina podepsala smlouvu s japonskou agenturou Being a v dubnu oznámila jejich oficiální japonský debut. První japonské album We Are Boyfriend vyšlo 6. června.

Naopak měsíc předtím, 02/05, Hyunseong vydal sólovou píseň Only You pro OST The King 2 Hearts.

Starship Entertainment 7. června potvrdila, že Boyfriend vydají své první mini-album Love Style 14. června 2012. Love Style, produkovaný Sweetune, obsahoval šest nových písní a to včetně instrumentální verze pro hlavní track Love Style. Členové Kwangmin a Minwoo se aktivně zapojili do psaní svých rap částí hned u čtyř písní. Po zveřejnění přebalu alba a konceptu pro teaser, byl 12. června oficiálně zveřejněn i samotný teaser k Love Style, následován albem, jež bylo vypuštěno čtrnáctého. Hudební video bylo uvedeno na oficiálním YouTube kanálu Starship Ent. hned další den.

Prvního července Boyfriend úspěšně zvládli svůj japonský debut v Nippon Budokan.

Kluci udělali největší japonský K-Pop debut čítající celkově okolo 40.000 fans, které se sešly během čtyř dní, co jejich debutová propaganda trvala. Tímto číslem překonali i známou dívčí skupinu SNSD, která měla fanoušků na 25.000 během její třídenní performance.

Ještě před jejich oficiálním debutem 22. srpna učinili Boyfriend „First date with Boyfriend in Japan“. V ten samý den oznámili vydání jejich prvního japonského debutového singlu Be My Shine (Kimi wa  Hanasanai).

Boyfriend vydali krátké PV jejich prvního japonského singlu Be My Shine 24. července 2012. 
Be My Shine se umístila na čtvrtém místě v Oricon denním žebříčku den po jejím vydání a udržela se tam ještě po další dva dny. Naopak 25. srpna se umístila na prvním místě, překonávajíc tak Sexy, Free and Single od Super Junior a mnohé další K-Pop zpěváky působící i v Japonsku.

Boyfriend se skrze Oricon k celé věci vyjádřili takto: „Doufáme, že se staneme skupinou, která bude stejně oblíbená jak v Koreji, tak i v Japonsku a že budeme moct uspořádat japonské tour a koncerty v dómech. Získat první místo na Oricon hitparádě je náš cíl.“

Ke konci srpna 2012 vydali Boyfriend full PV Be My Shine skrze jejich oficiální YouTube.

Konec listopadu odhalila první teaser fotku pro comeback Boyfriend. Samotná společnost obrázek popsala jako ilustraci Janus, pravděpodobně odkazující na boha římské mytologie. Spíše než pro nádherný obrázek se však kluci dostali do podvědomí lidí díky své vlastní proměně, která zahrnovala i sérií žhavých fotografií obsahující černé a rudé prvky s akcenty zlata. Starship Ent. oznámila skrze allkpop.com, že: „Se fanoušci setkají s Boyfriend, jaké ještě nepoznali. Kluci vám ukážou charisma, jež je odlišné od jiných běžných mužských konceptů, jaké je možné na podiu spatřit.“

Starship rovněž prozradila: „Nový song Janus znázorňuje emoce muže, který si na tvář nasazuje úsměv, když je se svou láskou, ale uvnitř sebe cítí velká muka. Největší korejský producent Sweetune zase pro jednou zapojuje své úsilí do projektu...“

Pátého listopadu kluci zveřejnili teaser hudebního videa Janus.Vedle jejich domácího comebacku 7. listopadu vydali ještě krátké PV pro jejich nadcházející japonský 'double single' Dance Dance Dance / My Lady. Full PV pro Dance Dance Dance a My Lady spatřilo světlo světa 03/12/2013.

Boyfriend také úspěšně uspořádali svůj první japonský koncert Love Communication 2012 ~Xmas Bell~. Celkem vystoupili na pěti koncertech v Tokyo Dome City Hall od 22. do 24. 12. 2012 a přišlo se na ně podívat přes 12.500 fanoušků.

Mimo to se skupina zúčastnila i slavné reality show Hello Baby.


2013: I Yah, On & On, Melody of Eyes, GOGO♂ IkeMen5, Seventh Mission & Pinky Santa

Skupina se ve své krátké době působení v Japonsku stala jednou z dalších korejských boybandů, které propůjčily své hlasy anime. Jejich píseň Hitomi no Melody se stala titulní skladbou jejich třetího japonského single alba a vyšla 27. března 2013. Song byl vybrán jako ending pro anime Detective Conan, proto se kromě klasické verze singlu prodává i s anime potiskem. Hitomy no Melody se dostala do top trojky v rozmezí pěti až šesti dnů a skončila na druhém místě v Oricon žebříčku. 

Dvacátého třetího května 2013 Starship oznámila comeback Boyfriend s novým digitálním singlem On&On, který byl dárkem pro oslavu druhého výročí skupiny. Agentura zveřejnila teaser pro píseň 27/05 a den na to vyšlo i MV.

Na sklonku měsíce květen člen Donghyun získal roli v muzikálu 1000th Man společně se Sandeulem z B1A4.

Stejně tak se i na konci května dostaly na povrch nformace o připravovaném japonském studiovém albu Seventh Mission, které mělo na skladě hned čtyři verze.

V polovině června byl Jeongmin hospitalizován kvůli zánětu slepého střeva a donucen se zřeknout veškerých aktivit na více než 17 dní.  

Boyfriend také vydali speciální vánoční prémiový singl v Japonsku a to 20. listopadu pod jménem Pinky Santa, singl se umístil na pátém místě v Oriconu. 

Skupina v roce 2013 také získala roli v japonském filmu GoGo IkeMen5.


2014: My Avatar, Start Up!, Obsession, Seventh Colour a Witch

Kluci v měsíci březnu oznámili svůj brzký comeback v Japonsku teaserem pro MV My Avatar, jenž je titulní skladbou čtvrtého japonské single alba se třemi verzemi - dvěma limitovanými a jednou základní. Dvacátého šestého března vyšla plná verze My Avatar.

Skupina však z Japonska neodešla a nadále pokračovala s propagacemi, načež přišla s dalším, již šestým, singl albem jménem Start Up!. To později následovalo druhé album Seventh Colour.

V květnu Boyfriend začali podávat první nápovědy signalizující jejich dlouho očekáváný korejský comeback. Ten se potvrdil 21. května, kdy byl zveřejněn video teaser. Obsession, druhé mini album skupiny, spatřilo světlo světa 4. června 2014 společně s MV pro stejnojmený titulní track. Podpůrné hudební video Alarm si rovněž získalo svou dávku pozornosti. 

Jejich poslední, opět domovský, comeback roku 2014 připadl na 13. říjen s dalším mini albem pojmenovaným Witch. MV pro titulní skladbu stejného jména vyšlo den před albem. 


2015: Boyfriend in Wonderland
 
První akce Boyfriend v roce 2015 byl comeback s novým korejským mini albem Boyfriend in Wonderland. Stalo se tak 9. března, kdy také vyšlo hudební video pro titulní skladbu Bounce, která je přímo inspirována příběhem o Alence z říše divů, tak jako Witch byla stvořena na základě Červené Karkulky a Obsession zase povídkou o Petru Panovi.

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
1,2%
Čína
47,6%
Japonsko
34,6%
Vietnam
5,2%
Thajsko
7,8%
Filipíny
0,5%
Indie
0,5%
Singapur
0,5%
Mongolsko
0,3%
Jiná
1,7%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9