Super Junior

390 Odebírat
Autor Eunka, 28.11.2012
Alba Super Junior 05, Don′t Don, Sorry Sorry, It′s You, Bonamana, No Other, Mr. Simple, Superman, A-Cha, Sexy, Free & Single, S.P.Y, Bijin, Mamacita, This Is Love, Rokkugo, Cooking, Devil, Magic, Play, Replay
Členové Leeteuk, Yesung, Kangin, Heechul, Ryeowook, Donghae, Eunhyuk, Kyuhyun, Sungmin, Shindong, Siwon, Zhoumi (člen Super Junior-M)
Aktivní 2005-současnost
superjunior.smtown.com/
www.youtube.com/playlist?...
www.facebook.com/superjun...
twitter.com/SJofficial
instagram.com/superjunior...

Název: Super Junior (슈퍼주니어), zkracováno jako SJ nebo SuJu
Žánr: Pop, R&B, dance, electropop, electronica, dance-pop, rock, electro, hip-hop, bubblegum pop
Společnosti: S.M. Entertainment (Jižní Korea), Avex Group (Japonsko)
Podskupiny: Super Junior K.R.Y, Super Junior-Happy, Super Junior-T, Super Junior-M, D&E (Donghae a Eunhyuk)
Další aktivity: SM The Ballad (Kyuhyun), M&D (Heechul), YOUNIQUE UNIT (Eunhyuk, Henry), SM The Performance (Eunhyuk, Donghae)Super Junior (Korejsky: 슈퍼주니어; Japonsky: スーパージュニア; Čínsky: 超级少年) je jihokorejská chlapecká skupina vytvořená společností S.M. Entertainment v roce 2005. Skupina debutovala jako dvanáctičlenná: Leeteuk (leader), Heechul, Han Geng, Yesung, Kangin, Shindong, Sungmin, Eunhyuk, Donghae, Siwon, Ryeowook, Kibum s tím, že třináctý člen Kyuhyun se k nim přidal až později (26. května 2006). Název fanklubu je ELF (zkratka od EverLasting Friends) a oficiální barva safírová modrá. 

V současné době je aktivních pouze jedenáct členů. Jednak kvůli Han Gengově soudnímu procesu proti SM Entertainment, kvůli čemuž musel skupinu opustit (momentálně se věnuje individuální kariéře jako zpěvák v mandarínské hudební oblasti), a také kvůli Kibumovi, který se již od roku 2009 věnuje spíše herecké kariéře a společnost SM v roce 2015 opustil. Počet členů aktivně vystupujících se také každý rok mění v závislosti na tom, kdo zrovna slouží v armádě.Super Junior vydali a přispěli dvaceti nahrávkami s různými stupněmi úspěchu. Během let byli rozděleni do menších podskupin, souběžně se zaměřením na hudební styl a posluchače. Převážně kvůli úspěchu Super Junior jako bavičů začaly i ostatní korejské zábavní společnosti trénovat své hudební skupiny v dalších oblastech zábavy jako třeba herectví či moderování.

Kromě jejich komerčního úspěchu, získali Super Junior i 13 hudebních ocenění Mnet Asian Music Awards, 17 hudebních ocenění Golden Disk Awads a stali se druhou skupinou po jtL (2003), která vyhrála Favorite Artist Korea televize MTV v roce 2008. Mezi nespočet dalších ocenění patří i individuální ocenění členů (např. Excellence Award - Music Talk Show Department na MBC Entertainment Awards, kterou získal Kyuhyun).

Někteří členové Super Junior se věnují i sólové pěvecké kariéře. V roce 2013 vydal své debutové album Trap Henry a v roce 2014 krátce po sobě vydali alba i Zhoumi (Rewind, v korejské i čínské verzi) a Kyuhyun (At Gwanghwamun). Některým se daří se i po osobní stránce. V prosinci 2014 si relativně krátce po zveřejnění vztahu vzal Sungmin svou muzikálovou partnerku Kim Sa Eun. Je tak jediným (známým) členem skupiny, který uzavřel manželství. Dne 30. dubna 2018 bylo oznámeno, že Henry opustil společnost SM.


FOTO: ttwigo.com

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9