AOA

Autor Eunka, 27.11.2012
Alba Angels′ Story, Wanna Be, MOYA, Red Motion, Miniskirt, Short Hair, Like A Cat, Heart Attack, Ace of Angels, Good Luck, ANGEL’S KNOCK, Bingle Bangle, New Moon
Členové Chan Mi, Hye Jeong, Seol Hyun, Yu Na
Aktivní 2012 - současnost
www.fncent.com/AOA
www.youtube.com/AceOfAnge...
www.facebook.com/home.php...
twitter.com/Official_AOA
instagram.com/official_te...
AOA (에이오 에이), což je zkratka pro Ace of Angels, je jihokorejská dívčí skupina spadající pod FNC Entertainment, která má v současné době čtyři členky: Chan Mi, Hye Jeong, Seol Hyun a Yu Nu.
Oficiální jméno fanklubu: ELVIS

Na dívčí skupinu, která debutuje pod FNC Entertainment se čekalo dlouho. Po oznámení, že proběhne její debut, se začala veřejnost ptát, zda si společnost udrží svou tradici hry na nástroje nebo to bude typická korejská taneční idol skupina. FNC to vymyslela velmi dobře a udělala koncept dva v jednom.

Dívky debutovaly 30. července 2012 se singlem Angel 's Story. Skupina má tři podskupiny: AOA Black, AOA White a AOA Cream. Black je kapela složená z pěti členek: Cho A (kytara zpěv) - již není členkou AOA, Ji Min (leader, kytara, rap), Yu Na (zpěv, klávesy), Min A  (baskytara, rap) - již není členkou AOA, You Kyung (bicí ) - již není členkou AOA. White je taneční skupina, v níž působí Cho A, Ji Min, Yu Na, Min A a dále také Seol Hyun, Hye Jeong a Chan Mi. Další podskupinou je AOA Cream. Členky, které do této podskupiny patří, jsou Chan Mi, Yu Na a Hye Jeong.
Všechny členky byly představeny individuálně pomocí fotografií, které vycházely postupně na jejich oficiálních stránkách. Koncept pro debut skupiny vysvětlila FNC tak, že sedm členek -andělů sledovalo lidský svět skrze křišťálovou kouli a zamilovalo se do hudby lidstva. You Kyung, polo-andělu, či strážkyni klíče, se také zalíbil lidský svět, a tak použila klíč k jeho návštěvě spolu s ostatními anděly. Proto se také počet členů udává ve formátu 7 + 1.
 

2012: Debut (Elvis) and Wanna Be
Jejich první singl s názvem Angel 's Story byl vydán 30. července. Videoklip k titulní písni Elvis byl vydán v ten samý den. AOA měly debutovou stage 9. srpna. Ještě tentýž rok stihla skupina i comeback s druhým singlem Wanna Be, který vyšel 11. října. Koncept byl zajímavý, každá členka představovala svou oblíbenou postavu z knihy či filmu: Cho A (Pravá blondýnka), Ji Min (Leon), Yu Na (Lara Croft: Tomb Raider), Mi Na (Snídaně u Tiffaniho), Seol Hyun (Romeo a Julie), Hye Jeong (Kill Bill), Chan Mi (Harry Potter), You Kyung (Pátý Element). Skupina svou propagaci započala coby AOA Black se songem Get Out na Music Triangle.


2013: AOA Black a Red Motion
Třetí singl MOYA od podskupiny AOA Black byl vydaný 26. července. Následně, 9. října, vyšel nový videoklip k písni Confused. Píseň se stala součástí dlouhohrajícího alba Red Motion, které vyšlo 13 října.
2014: Miniskirt, Short Hair, Like A Cat
Dne 16. ledna skupina vydala svůj pátý singl, který se nazýval Miniskirt. Své první mini album nazvané Short Hair, dívky vydaly 19. června. Dne 1. října skupina vydala svůj první japonský singl také s názvem Miniskirt. Ke konci roku 2014, a to přesně 11. listopadu, skupina stihla vydat ještě své druhé mini album s názvem Like a Cat.


2015: Japonský comeback, Heart Attack, Ace of Angels
Dne 25. ledna AOA vydaly svůj druhý japonský singl Like a Cat. Jejich první reality show s názvem Open Up! AOA měla premiéru 26. února prostřednictvím portálu Naver. Show měla 10 epizod, které měly 10 minut a zúčastnilo se jí všech 8 členek. Jejich další reality show s názvem One Fine Day se začala vysílat 13. června a členky ji natáčely na Nanwan Monkey Island, Hainan v Číně.


Další mini album s názvem Heart Attack skupina vydala 22. června a titulní píseň se stala velkým letním hitem. O měsíc později, a to 29. července, vydaly japonský singl Heart Attack. Dne 31. července dámy vydaly ještě i čínskou verzi této písně. Dne 14. října skupina vydala své první japonské studiové album s názvem Ace of Angels, na kterém se nacházely 3 nové písně.

2016: AOA Cream, Ai Wo Choudai, Good Luck, odchod You Kyung
Dne 31. ledna bylo oznámeno, že vznikne nová podskupina, která se bude nazývat AOA Cream a oddebutuje 12. února. AOA Cream pak debutovala s písní I'm Jelly Baby.
Další japonský singl, který nesl název Ai Wo Choudai, byl vydán 20. dubna. Dne 16. května AOA vydaly nové mini album, které dostalo název Good Luck, a také MV k titulní písni se stejnojmenným názvem. V říjnu toho roku skupinu opustila členka You Kyoung.


2017: ANGEL'S KNOCK, Cho A opouští skupinu
AOA vydaly první dlouhohrající album přesně 2. ledna s názvem ANGEL'S KNOCK. Nacházelo se na něm 10 písní a rovnou ke dvěma z nich vyšly i videoklipy (Bing Bing a Excuse Me). Dne 30. června mediální zdroje znovu uvedly, že po dlouhých diskusích Cho A opravdu opouští skupinu. I když se společnost před pár dny vyjádřila, že nic určitého stanoveno nebylo a její odchod ze skupiny nebyl potvrzen, nakonec vyšlo nové oficiální oznámení, které znělo: "Rozhodli jsme se respektovat Cho A a její rozhodnutí o odchodu ze skupiny AOA. Členky pozdraví fanoušky prostřednictvím individuálních aktivit v různých oblastech. Žádáme fanoušky o jejich lásku a podporu."


Dne 25. října pak Ji Min vydala svůj sólo singl s názvem Hallelujah. Přiznala, že se na tuto píseň připravovala už od začátku roku.

2018: Ji Min a její Hey, Bingle Bangle
Nový rok začala Ji Min vydáním svého druhého singlu HEY, který spatřil světlo světa 19. ledna. Dne 27. května pak AOA vydaly videoklip k titulní písni Bingle Bangle z nového pátého mini alba, které neslo stejný název. Byl to první comeback skupiny poté, co odešla hlavní vokalistka Cho A.


2019: Min A odchází, Queendom a comeback s New Moon
Aby těch odchodů členek nebylo málo, 13. května Min A oznámila, že neprodlouží smlouvu a ze skupiny odešla, aby se zaměřila na sólo kariéru. V srpnu bylo oznámeno, že se dívky zapojí do soutěžní show Queendom. V říjnu vyšlo najevo, že se plánuje comeback. Šesté mini album New Moon vyšlo 26. listopadu a dámy díky klipu Come See Me ukázaly, že i v pěti to umí rozjet a na hudební scéně se neztratí.2020: Ji Min opouští skupinu
Dne 3. července zveřejnila bývalá členka Min A, že ji Ji Min celá léta šikanovala a psychicky týrala. Společnost FNC na to zareagovala a Ji Min následujícího dne opustila skupinu i zábavní průmysl. Z AOA se stala čtyřčlenná skupina.


FOTO: FNC entertainment

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9