U-KISS

212 Odebírat
Autor wmxj5312hb, 27.11.2012
Členové Soohyun, Kiseop, Eli, Hoon, Jun
Aktivní 2008 - současnost
u-kiss.co.kr
youtube.com/user/ukiss200...
facebook.com/ukiss
twitter.com/ukisskorea

 
U-KISS (유키스) je jihokorejská chlapecká skupina patřící pod NH MEDIA od roku 2008. Akronym U-KISS je zkratka pro Ubiquitous Korean International Idol Super Star. Skupina má 5 členů, kterými jsou Soohyun, Eli, KiseopHoon a Jun. Bývalými členy jsou Kibum, Alexander, Dongho, AJ a Kevin. Jejich fanklub se jmenuje Kiss Me. Jejich barvou je perlově fuchsiová.
 

2008: Pre-debut a Debut

U-KISS debutovali jako šestičlenná skupina v roce 2008 s písní Not Young. Kibum a Kevin předtím byli součástí chlapecké skupiny Xing, ale opustili ji v roce 2007. Ostatní čtyři členové byli pečlivě vybráni společností NH MEDIA prostřednictvím konkurzu. Debutovali dne 28.8.2008, vyšlo jejich nové album: New Generation.
 

2009 – 2010: 

V roce 2009 vydali druhé mini album Bring It Back 2 Old School s titulní písní I Like You, se kterou se proslavili především v Thajsku. S třetím mini albem ContiUkiss zavítal do skupiny nový člen: Kiseop.
 
V roku 2010 vyšlo čtvrté mini album s názvem  Break Time a titulní písní Shut Up. V únoru stejného roku U-KISS vydali studiové album  Only One, obsahující píseň Bingeul Bingeul, která se umístila na předních příčkách hitparád na Filipínách. Za jediný den se toto album dostalo do popředí na Hantei Charts, Hot Tracks, Syn-nara Records a Evan Records. U-KISS také účinkovali v televízních show U-Kiss Vampire a Chef Kiss. Kevin, Eli a Alexander moderovali pořad  Pops In Seoul na Arirang TV. Kiseop se objavil v pořadu  Ulzzang Shidae Season 2, Dongho si zahrál v mnoho televízních seriálech.


 

2011–2012: 

V roce 2011 Alexander a Kibum opustili skupinu. S příchodem dvou nových členů (AJ a Hoon) bylo 30. března vydané páté mini album Brand New Kiss s titulní písní 0330. V září roku 2011 vydali album Neverland. Po vydání tohoto alba se skupina U-KISS stala druhou najvyhledávanější skupinou na korejských sítích Naver a Nate. Teaser k videoklipu Neverland se stal nejsledovanějším teaserem na youtube. Celé video potom získalo okolo 730 000 shlédnutí jen za 72 hodin po jeho vydání.
 
V roce 2012 se U-KISS věnovali aktivitám snad po celém světě - koncertovali v Japonsku, Americe, dokonce i v Evropě. Vydali mini album DoradoraThe Special to KISS a Stop GirlAJ v září 2012 pozastavil svoje aktivity ve skupině, aby se mohl věnovat svému studiu na Kolumbijské univerzitě v USA.  
 

2013 - 2014:

Na začátku února roku 2013 U-KISS vydali japonskou píseň Alone. Členové Kevin a Soohyun se ten stejný měsíc zúčastnili charitativní akce na podporu obětí postižených záplavami na Filipínách. Na začátku března vydali kluci třetí album COLLAGE s titulní písní Standing Still. Tuto píseň složil skladatel Ryan Jhun, který se už podílel na vzniku sedmého mini alba skupiny. Album obsahuje Kevinovu sólo píseň My Reason, členové AJ a Eli spolu pracovali na skladbě Party all the time, zatímco Soohyun a Hoon nazpívali baladu, kterou složil Kim Hyung Seok. Další významnou událostí, týkající se vydání tohoto alba, je návrat člena AJ na pódia.
 

V květnu 2013 debutovala první podskupina s názvem uBEAT. Jejími členy jsou Kevin, Eli a AJ. uBEAT se skladá ze slov U-KISS a BEAT. Jejich titulní píseň Should Have Treated You Better je směs R&B a hip hopu. Zatímco se Eli, Kevin a AJ věnovali aktivitám v podskupině, Hoon si zahrál v muzikálu When A Man Loves, kde kromě toho došlo i na polibek se zpěvačkou Narshou. Zahrál si také společně s Kiseopem v muzikálu Goong v Japonsku.

Před vydáním osmého mini alba opustil skupinu nejmladší člen Dongho. Už delší dobu měl zdravotní problémy, chtěl si odpočinout od života idola a věnovat se svým vlastním zájmům. 31. října vydala skupina videklip k písničce She 's Mine a mini album s názvem Moments. NH MEDIA také prozradila, že AJ bude od ledna 2014 znova studovat na Columbia University v USA.

15. května NH MEDIA oznámila na oficiální korejské stránce, že novým členem U-KISS bude Jun
 

2015:

13. ledna U-KISS vydali píseň Smart Love. Později vydali své desáté mini album Always. 9. září skupina vydala svůj jedenáctý japonský singl s názvem Stay Gold. 4. prosince Eli na instagramu oznámil, že od 5. června 2014 je ženatý a že s manželkou čekají miminko. 6. prosince NH MEDIA oznámila, že Eliho manželství nijak neovlivní jeho aktivity ve skupině a že bude dál pokračovat v natáčení svého čínského dramatu.
 

2016:

U-KISS se začátkem června vrátili na scénu vydáním hudebního videa k titulní písni Stalker ze svého nového jedenáctého mini alba, které nese stejný název. 29. srpna AJ odešel ze skupiny U-KISS, protože mu skončila smlouva se společností a on se rozhodl  ji neobnovit.
 


2017:

2. března NH MEDIA oznámila, že Kevinova smlouva vyprší na konci měsíce a Kevin se rozhodl skupinu a společnost opustit. Na oficiální fancafe skupiny zveřejnil dopis, ve kterém mluví o tom, proč se takto rozhodl. U-KISS budou pokračovat jako pětičlenná skupina a plánují nás brzy překvapit novou písní. 15. března vydali v Japonsku album U-KISS solo&unit ALBUM, které je posledním albem před odchodem Kevina ze skupiny, a které se v den vydání umístilo čtvrté na žebříčku Oricon. 1. září byla vydána píseň RUN A WAY, která byla použita jako OST k seriálu Manhole. 30. září se U-KISS vrátili se 14. japonským singlem FLY.

FOTO: twitter.com/UKISS_Japan

TOP0 článků

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
1,3%
Čína
47%
Japonsko
34,8%
Vietnam
5,4%
Thajsko
7,9%
Filipíny
0,5%
Indie
0,5%
Singapur
0,5%
Mongolsko
0,3%
Jiná
1,8%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9