CNBLUE

216 Odebírat
Autor Eunka, 27.11.2012
Alba Thank U, FIRST STEP, FIRST STEP +1 THANK YOU, 392, CODE NAME BLUE
Členové Jung Yong Hwa, Lee Jong Hyun, Kang Min Hyuk, Lee Jung Shin
Aktivní 2009 - současnost
cnblue.co.kr
youtube.com/user/cnblue
facebook.com/CNBLUEOffici...
twitter.com/CNBLUE_4

Původně si tato skupina zvolila za svůj název 소나무 (čteno so-na-mu, v překladu "borovice"). Borovice je v Koreji jedním ze symbolů nesmrtelnosti a dlouhověkosti a kluci se tak snažili vyjádřit svůj sen - hrát spolu až do stáří. Nynější název CNBLUE je zkratka pro Code Name BLUE. BLUE pak značí vlastnosti jednotlivých členů:
 

B - BURNING - Lee Jong Hyun

L - LOVELY - Kang Min Hyuk

U - UNTOUCHABLE - Lee Jung Shin

E - EMOTIONAL - Jung Yong Hwa 


Jméno fanklubu je BOICE (kombinace BLUE a VOICE) a za oficiální barvu bývá označována modrá. 

CNBLUE začínali v Japonsku, kde hráli na ulicích a v klubech. Oficiálně debutovali jako indie band 19. srpna 2009 s mini albem Now or Never. Ke konci roku 2009 opustil skupinu Kwon Gwang Jin a na dalším minialbu Voice už na basskytaru hrál nový člen - Lee Jung Shin. Po vydání prvního full alba s názvem Thank U se vrátili zpět do rodné Koreje. Tam debutovali 14. ledna 2010 s mini albem Bluetory. Svou první cenu v hudebním pořadu Inkigayo si odnesli už po 15-ti dnech! Což je dosud nejkratší interval mezi debutem a vítězstvím v této soutěži. Vydali další minialbum BLUELOVE a po úspěchu v Koreji se vrátili do Japonska. Tam vydali minialba The Way, I Don′t Know Why a RE-MAINTENANCE. Se songem I Don′t Know Why se umístili na 8. místě Oricon chart a ve speciálním žebříčku indie skupin působících v Japonsku se dokonce umístili na 1. místě.  

Další měsíce pendlovali mezi Koreou a Japonskem a vydávali jedno album za druhým. V Koreji přišli s prvním full albem FIRST STEP, ke kterému později vydali i speciální edici s 80-ti stránkovým bookletem. Vydali i své první repackage album FIRST STEP +1 THANK YOU. A ani v Japonsku nezaháleli a vydali naopak své poslední indie album 392. Tento název je jakási slovní hříčka, a pokud přečtete první dvě číslice japonsky, uslyšíte něco podobného jako Thank U 2. Díky velké popularitě, kterou si v Japonsku získali, jim totiž byla nabídnuta smlouva u Warner Music a místo indie se začali věnovat rocku. První rockovější mini album bylo In My Head. Po něm vydali singly Where you are a Come on a zastavili se opět na chvíli v Koreji. Tam přišli s mini albem Ear Fun, pro které opět připravili i speciální edici. Po rychlém návratu do Japonska, vydali své první rockové full album CODE NAME BLUE a po něm následoval další single Robot.

Začátkem roku 2013, přesně 3 roky po svém debutu, vydali korejské mini album Re:BLUE. Poprvé se skupině podařilo propagovat album pomocí písně, kterou složil přímo jeden ze členů a I'm Sorry velmi rychle obsadilo první příčky všech významných korejských hitparád. Díky úspěchu tohoto alba, oznámila kapela své první světové turné. V dubnu vyrazili v rámci Blue Moon World Tour na Taiwan a stali se tak první korejskou kapelou se světovým turné. Kromě asijských zemí je na seznamu i Austrálie, Amerika a Evropa. Na konci dubna ještě stihli vydat mini album  Blind Love v Japonsku. 

Fanoušky už si získali i jinde ve světě. I když nejvíce turné odjezdili v Japonsku, zavítali i do Thajska, Singapuru či Hong Kongu. V březnu 2012 vystoupili spolu s FTISLAND na koncertě v USA a v září toho samého roku se podívali i do Evropy. Kromě Min Hyuka byli kluci v britském Londýně poprvé a výlet do rodné země světoznámých Beatles si patřičně užili. Takže můžeme doufat, že se do Evropy zase někdy vrátí.

 

CNBLUE jsou známí jako "flower band" a ze začátku je spousta lidí odsoudila, že to jsou jen pěkné tvářičky, které ale neumí na nic hrát. Kluci si své postavení pořádně vydřeli a jejich krušné začátky jsou zreflektované v televizní show CNBLUETORY. Jednou z nejnovějších show, které se jako skupina zúčastnili je pak Love on Party. Tam můžete posoudit, jak moc už se tahle čtveřice otrkala.


FOTO: cnbluestorm.com

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
0%
Čína
32,1%
Japonsko
47,4%
Vietnam
6,4%
Thajsko
6,4%
Filipíny
0%
Indie
1,3%
Singapur
0%
Mongolsko
1,3%
Jiná
5,1%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9