SE7EN

114 Odebírat
Autor Eobie, 26.11.2012
Alba Just Listen, Must Listen, 24/SE7EN, First SE7EN, Se7olution, Digital Bounce
Aktivní 2003 - současnost
www.1109ent.com/
www.youtube.com/user/Offi...
www.facebook.com/SE7EN?re...
twitter.com/officialse7en
https://www.instagram.com...
Choi Dong Wook, spíše znám pod uměleckým jménem SE7EN, je Jihokorejský zpěvák, co své působení rozšířil i na Japonsko, Čínu a U.S.A. Jeho začátky se vážou k YG Entertainment: pod jejími křídly vybudoval celou svou kariéru a působil pod ní až do roku 2015, kdy se rozhodl ukončit smlouvu a založit vlastní společnost ELEVEN9 Entertainment
 
• Basic Info •

Rodné jméno: Choi Dong Wook
Hangul: 최동욱
Stage jméno: SE7EN
Hangul: 세븐
Přezdívky: Seven Eleven

Datum narození: 1984/11/09
Místo narození: Seoul, Korea

Výška: 181 cm
Váha: 67 kg
Krevní skupina: B

Rodina: babička, rodiče, dvě starší sestry
Vzdělání: Anyang Arts High School, Kukje Digital College
Vyznání: křesťan

Debut: 2003/03/22 (Korea), 2005/02/23 (Japonsko)
Fanclub: Lucky Se7en
Barva: zelená

Vojna: 2013/03/19 - 2014/12/28

Koníčky: hudba, vaření
Cíl: Změnit svět svou hudbou

Oblíbení umělci: Usher, Justin Timberlake, Alicia Keys, Dru Hill 
Oblíbená barva: černá, bílá
Oblíbený sport: basket, plavání, snowboard 
• 2003 - 2004: Debut •
SE7EN začal trénovat pod YGE v patnácti a po čtyřech letech, v roce 2003, debutoval s Come Back To Me a albem Just Listen. V ten samý rok obdržel cenu Best Newcomer od Mnet. Ta jej popsala jako super rookie, a jediného rovného Rainovi. Vtipné na tom je, že jsou oba starými přáteli ze střední. 

V roce 2004 SE7EN vydává své druhé studio album Must Listen, najehož tvorbě se podílel například i Wheesung a Danny z 1TYM. V ten samý rok zvládl ještě první singl Crazy, jenž byl k sehnání od prosince.
 
• 2005: Debut v Japonsku •
SE7EN debutuje v Japonsku jako jeden z prvních YG umělců a to pod záštitou Avex Group. První japonský singl vyšel v únoru 2005 a jmenoval se Hikari. Následovali jej další dva, květnový Style a říjnový Start Line / Forever. 
 
• 2006: Korea a Japonsko •
2006 SE7EN střídal svou rodnou zemi s japonským sousedem poměrně často. Rok začal vydáním třetího korejského alba 24/7, které připadlo na březen. V ten samý den ale vydává i první japonskou studiovku First SE7EN. V rámci její propagace také poprvé sólově koncertuje v Japonsku pod jménem "First SE7EN Japan Yoyogi Concert".  Na podzim comebackuje s dalším japonským singlem I Wanna....


• 2007 - 2009: Debut v US •
SE7EN a YG Family vystoupili v nyní již zrušené MTV K, následně, v rámci oslav 10. výročí YGE, poctili US třemi koncerty ve Washington DC, NYC a LA. Tyhle akce měly rovněž propagovat SE7ENa ještě před jeho US debutem. Natočený dokument s MTV K se odvysílal 11. prosince 2006. Zpěvák dostal možnost spolupráce na písni Take Control z alba Because I Love It od zpěvačky Amerie. 

Yang Hyun Suk oznámil, že Fabulous se bude podílet na SE7ENově prvním US singlu. Nicméně, díky úniku jeho debutové písně This Is My Year, produkována Richem Harrisonem a Lionellem Davisem, došlo k značným změnám v plánech SE7ENova debutu ve Státech. Na zpěvákově Americkém albu se podíleli i další známí producenti, například tým Noize Trip či Mark Shimmel. Mimo to se YG postarala o mohutnou propagaci SE7ENova jména.

SE7EN s propagacemi začal na předprémiovém party turné, jehož první zastávkou byl Hiro Ballroom v New Yorku 14. března 2008. Tři skladby na party zazněly. Sponzorem akcí byl Verizon Wireless, jenž veškeré výdělky věnoval na charitativní účely. Desátého března vyšel SE7ENův první singl Girls s featuringem Lil' Kim. Hudební video pro skladbu zažilo svůj debut na BET 106 & Park 2. června 2009.
 


• 2010: Korejský comeback •
SE7EN oficiálně comebackoval po tříleté pauze 31. července roku 2010 a to s prvním mini albem Digital Bounce. Deska sestávala z celkem šesti tracků a to včetně US debutovky Money Can't Buy Me Love; druhému songu Digital Bounce poskytl rap T.O.P z BIGBANG. Propagace začaly v říjnu s písní I'm Going Crazy, v jejíž MV se objevila i umělcova dlouhodobá přítelkyně Park Han Byul. SE7EN se s návratem účastnil mnoha variety show a také 2NE1TV, kde se svěřil s těžkostmi Amerického debutu a neaktivity v Koreji. Jeho propagace skončily 30. října 2010.
 
• 2011: Japonský comeback •
Následujíc svůj domovský comeback SE7EN oznámil. že plánuje návrat i v Japonsku a to po čtyřleté pauze. Agentura oznámila, že nové album bude mít pop koncept a jeho předzvěstí bude první japonský fanmeeting v listopadu. Další upoutávkou na novou desku byl listopadový digitální singl Angel. Album samo o sobě vyšlo až v lednu 2012. Krátce po tom SE7EN opět comebackoval v Koreji s druhým mini albem a titulním trackem When I Can't Sing, který byl produkován a složen JYP. Album vyšlo 2. února 2012.


 
• 2013 - 2014: Vojna •
Osmnáctého března 2013 SE7EN narukoval do tábora v provincii Gyeonggi, kde si odsloužil pět týdnů základního tréninku, načež následovalo 21 měsíců aktivní služby. V ten samý den, 18. března, zveřejnila YG Entertainment umělcovo Thank U video.
 
Během služby se SE7EN zapletl do skandálu, když byl společně se Sangchu z Mighty Mouth chycen při návštěvě masážního salonu, slavného pro prostituci. Za porušení večerky a návštěvy podobného místo si oba vojáci odkroutili deset dní ve vězení, reakce publika však byla daleko horší, přestože oba umělci přiznali, že nevěděli o tom, co se dělo za zavřenými dveřmi salonu - a jakmile to zjistili, okamžitě odešli.
 
SE7EN byl propuštěn 28. prosince 2014.


 
• 2015: ELEVEN9 Entertainment •
Krátce po propuštění z vojny vydala YG Entertainment oficiální prohlášení ohledně SE7ENova odchodu; zatímco smlouva vypršela už během jeho služby, umělec dostal možnost kontrakt prodloužit či nikoli až po svém propuštění. YGE vyhověla SE7ENově přání a obě strany se rozešly v dobrém. SE7EN jako umělec na volné noze později zakládá vlastní label ELEVEN9 Entertainment a zároveň dostává roli v muzikálu Elisabeth.
 
• 2016: Comeback - Japonsko a Korea •
SE7EN ku překvapení všech comebackoval souběžně jak v Japonsku, tak i Koreji: 6. července 2016 zveřejnil M/V pro korejský singl I'm Good a o den později, tedy 7. července, vydala Victor Entertainment krátkou verzi japonské Rainbow. I'm Good byla umělcova první tvorba nejen od propuštění z vojny, ale také od odchodu z YG Entertainment a založení vlastního labelu. 
 

• Osobní život •
• V červnu 2009 SE7EN uznal na svém webu, že on a herečka Park Han-byul spolu chodili sedm let. Pár se poprvé setkal na střední škole. Dříve SE7EN jasně popřel fámy o tom, že s herečkou tvoří pár, ale jen z důvodů ochrany jejího soukromí a pro přirozený vývoj jejich vztahu. Bohužel, v roce 2013 vyšlo najevo, že zpěvák a Park Han Byul, se rozešli ještě před jeho nástupem na vojnu.

• V Japonsku vlastní SE7EN dvě restaurace, na jejíž otevření přišlo kolem 500 lidí. V Koreji jich má deset a vede je pod jménem Yeolbong Jjimdak.
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9