B1A4

205 Odebírat
Autor Eunka, 26.11.2012
Alba Let′s Fly, it B1A4, THE B1A4 I: IGNITION, 1, In The Wind, What′s Happening?, WHO AM I, 2, Solo Day, Sweet Girl, Good Timing, Rollin′, Origine
Členové Sandeul (산들), CNU (신우), Gongchan (공찬)
Aktivní 2011 - současnost
b1a4.com
youtube.com/user/chB1A4
www.facebook.com/wm.b1a4/...
twitter.com/_B1A4OFFICIAL

B1A4 (비원에이포) je jihokorejská chlapecká skupina, která patří pod společnost WM Entertainment. Původně se skládala z pěti členů. Dne 30. června 2018 však Jinyoung a Baro neprodloužili smlouvy a skupinu opustili, nicméně je možné, že s ní v budoucnu budou spolupracovat. Zůstali CNU, Sandeul a Gongchan, kteří budou působit jako trio. Název B1A4 je vytvořen z krevních skupin členů. Jeden člen má krevní skupinu B (B1) a čtyři členové mají krevní skupinu A (A4). Také to znamená motto "Be The One, All For One".

Debut: 2011
Debut v Japonsku: 2012
Fanklub: BANA
Společnosti: WM Entertainment (Jižní Korea), Pony Canyon (Japonsko), Warner Taiwan (Taiwan)

Rok 2011: Debut a první úspěchy

B1A4 debutovali 23. dubna s písní OK. Debutové vystoupení měli na Show! Music Core. V dalších týdnech vystupovali v různych show jako M!Countdown, SBS Inkigayo, nebo Music Bank. Jejich první mini album neslo název Let's Fly a kromě titulní písne OK obsahovalo další jako Remember, Only Learned Bad Things, Bling Girl a Only One. Dne 22. června se na MTV začala vysílat show s názvem MTV's Match Up, ve které vystupovali B1A4 spolu s chlapeckou skupinou Block B. Show přiblížila divákům jejich přípravy na comeback s písní Only Learned Bad Things. Videoklip k této písni vydali 22. června a s touto písní vystupovali až do 17. července.
 


Na konci listopadu se šířily zprávy o tom, že mají mít další comeback. WM Entertainment zveřejnila 4. září teasery na následující comeback. Fanoušci si však museli ještě chvíli počkat, protože MV k písni Beautiful Target bylo zveřejneno až 15. září. Video má zábavný podtón. V hlavní roli je leader Jinyoung, který stvořil dívku a ostatní členové se ji snaží získat. Kromě titulní písně Beautiful Target obsahuje mini album s názvem It's B1A4 písně - Fooool, Wonderful Tonight, My Love a Chu Chu Chu.

Mini album se umístilo na prvních příčkách off-line hitparád (Apple Music, Aladdin...) a s počtem 25 000 prodaných kopií se stalo nejprodávanějším rookie albem toho roku. Dne 6. října kluci zveřejnili ještě bláznivější video. Tentokrát to byla nová verze Beautiful Target (ZOOM ZOOM ver.). V té době podepsali smlouvu s japonskou společností Pony Canyon.
 


Rok 2012: THE B1A4 I: IGNITION, japonský debut a první koncert BABA
 

V únoru se B1A4 stali hlavními hosty v zábavní show Sesame Player a tím následovali skupiny jako MBLAQ nebo Infinite. V show měli za úkol získat dohromady 2 000 000 followers na Twitteru. Kromě toho měli plnit také různé menší úkoly. B1A4 ukázali svoji zábavnou stránku a prozradili o sobě pár nových věcí. Show přibližovala jejich běžný život a přípravy na nové album.
 

Dne 14. března se potvrdily zvěsti o prvním letošním comebacku a B1A4 se vrátili na scénu s prvním studiovým albem, které neslo název THE B1A4 I: IGNITION, nebo zkráceně jen IGNITION. Titulní píseň, ke které je i videoklip, má název Baby I'm Sorry. Kromě toho na albu bylo dalších 10 písní. K nim patří i sólo hlavního zpěváka Sandeula - Crush, nebo píseň rapera Bara s Min z Miss A - Before The Two of Us. Celkově bylo prodaných více než 47 000 kopií. Všechny písně složil leader Jinyoung a text k rapu napsal Baro.
 Dne 24. května vyšla další píseň s názvem Baby Good Night. Tato píseň spolu s další byly na Repackage albu IGNITION. B1A4 s ní vystupovali v několika show. Video bylo zábavné a zobrazovalo jejich dospívání.

V létě, 29. srpna vyšel další japonský singl. Tentokrát to byla japonská verze Baby Good Night. Singl se jmenoval Sleep Well, Good Night a obsahoval i japonskou verzi Baby I'm Sorry. V té době se už pánové starali o dvě pětileté děti. Na začátku srpna se začalo mluvit o tom, že B1A4 mají působit v 6. sérii Hello Baby. Tím se zařadili k známým hvězdám jako SHINee, Girls'Generation a Sistar, které také účinkovaly v tomto pořadu. Tvůrci se vyjádřili, že tento pořad je něco jako výpomoc k úspěchu a slávě, a B1A4 to určite v kariéře pomohlo. 25. září pak zveřejnili své první japonské studiové album s názvem 1. Obsahovalo 9 písní, z toho 5 nových písní a 4 přezpívané do japonštiny.Na konci října se mluvilo o dalším comebacku. Tyto fámy byly pravdivé, protože 12. listopadu B1A4 prišli už s 3. mini albem, které neslo název In The Wind. Hlavní píseň Tried To Walk, byla doplněna 6 dalšími písněmi ve spolupráci se Suzy z Miss A, nebo Jeou z Brown Eyed Girls. Tento comeback zobrazuje přeměnu členů - z chlapců na muže. Album mělo velký úspěch v Koreji a dostalo se na první příčky v Gaon charts.

Ke slávě jim pomohlo i to, že se stali stálými hosty v show Immortal Song 2 nebo i Barovy MC zkušenosti v Shim Shim Ta Pa se Shindongem a Eunhyukem ze Super Junior. B1A4 si budovali základnu fanoušků a pomalu se stali novými Hallyu Star. Dne 8. a 9. prosince měli svůj první koncert v Soulu s názvem BABA. Původně očekávali jen 8 000 návštěvníků, ale až 75 000 fanoušků se snažilo získat lístky a dostat se na jejich koncert.
 ROK 2013: 4. mini album WHAT'S HAPPENING, Herectví

Dne 6. května 2013 vyšlo jejich v pořadí 4. mini album s názvem What 'Happening (popřípadě What' Going On?). Album obsahovalo pět písní, kromě titulní to jsou písně - Yesterday, Starlight 's Song, Good Love a How Many Times. Ještě předtím, než B1A4 zveřejnili nové mini album, leader Jinyoung začal účinkovat v dramatu She is WOW!, kde hrál jednu z hlavních rolí. Raper Baro si také zahrál v krátkém filmu Misaeng, který byl inspirován internetovým příběhem se stejným názvem. Dne 18. května 2013 B1A4 poprvé od svého debutu vyhráli v hudební show. Stalo se to na stanici MBC v Show Music Core s písní What 'Happening.

Od 7. do 11. srpna se konaly koncerty Amazing Store, na kterých B1A4 hráli s živou kapelou. Kapacita fanoušků byla sice pro každý den pouze 2 000 (10 000 dohromady), ale přineslo to velký úspěch. Až takový, že se tyto koncerty konaly i v Japonsku.

Dne 28. srpna 2013 vyšla japonská verze písně What 'Going On?, která vyšla až ve třech verzích a také měla vlastní videoklip. Od 18. října 2013 hrál Baro v dramatu Reply 1994 jednu z hlavních postav. Šlo o volné pokračování dramatu Reply 1997 z roku 2012.Rok 2014: Alba WHO AM I a Solo Day

Dne 13. ledna 2014 vydali kluci své druhé studiové album s názvem WHO AM I. Album je v šesti různých verzích a vyšplhalo se na první příčky prodeje v různých hitparádách. S titulní písní Lonely získali ocenění v hudebních show, což bylo překvapením nejen pro fanoušky, protože tato skupina měla zatím pouze jednu cenu z hudební show.

Další comeback přišel 14. července 2014, když vydali mini album Solo Day. K tomuto albu vyšel též stejnojmenný videoklip. Kromě toho si v roce 2014 hoši užili i své první celosvětové turné nazvané Road Trip. Navštívili nejen asijské země, ale i USA a Austrálii.

Rok 2015: Další úspěchy a comeback se Sweet Girl

V roce 2015 se pánové zaměřili na vlastní úspěchy, Zejména na poli herectví. Jinyoung si zahrál v seriálu Warm and Cozy a CNU účinkoval v muzikálu Chess. Sandeul se objevil v pořadu King of Mask Singer a Baro si střihl zajímavou roli v dramatu Angry Mom. Gongchan se též nepoflakoval a stal se moderátorem A Song for You.

Fanouškům se evidentně stýskalo po novém albu a tak bylo načase uspořádat další comeback. Toho se chlapci zhostili na výbornou a přišli s novým, sexy mužným konceptem a mini albem Sweet Girl. Stejnojmenné MV vyšlo 10. srpna 2015. Před Vánocemi pak nahráli svůj první vánoční singl It 'Christmas.Rok 2016: Sandeulovo sólo a studiové album Good Timing

V roce 2016 se kluci také hodně věnovali různým individuálním aktivitám, ale přesto si udělali čas na comeback. Dne 28. listopadu vydali třetí studiové album Good Timing a také MV k titulní písni A Lie. Písničku samozřejmě produkoval Jinyoung, který si ten rok zahrál v seriálu Love in The Moonlight

Nesmíme zapomínat na sólový debut Sandeula, který ještě před skupinovým comebackem vydal mini album nazvané Stay As You Are. Toto album vyšlo 4. října. Ostatní členové též nezaháleli. CNU se objevil v pořadu King of Mask Singer, Baro začal natáčet seriál The Master of Revenge a Gongchan se spolu s Hongbinem z VIXX objevil v pořadu Celebrity Bromance.

Rok 2017: Japonské singly a sedmé mini album Rollin'

V roce 2017 se kluci zaměřovali spíše na japonský hudební trh. Vydali singly You and I a Follow Me. Kromě toho potěšili s japonským albem 4. Korejského comebacku se fanoušci dočkali až 25. září, kdy vyšlo dlouho očekávané sedmé mini album s názvem Rollin'

Rok 2018: Velké změny
Bohužel, jak čas běžel, došlo na prodloužení smluv, tudíž nastaly problémy a očekávání fanoušků. Všichni s napětím čekali, jak se pánové rozhodnou a mnohé pak zabolel výsledek. Dne 30. června vyšlo najevo, že Baro a Jinyoung opouští společnost i skupinu. Na podzim společnost WM oznámila, že CNU, Gonchang a Sandeul budou působit jako trio a Baro a Jinyoung se k nim možná někdy, až budou mít volný rozvrh připojí. Rok 2020: Trio a Origine
Poté, co se CNU vrátil z armády, začalo zbylé trio pilně pracovat na dlouhohrajícím albu. To nakonec vyšlo 19. října a dostalo název Origine. Skvělou titulní skladbu hoši pojmenovali Like a Movie.FOTO: kmagazinelovers.com, bethe1all4one.tumblr.com, twitter.com/_B1A4OFFICIAL

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9