ZE:A

Autor Eunka, 25.11.2012
Alba Nativity, Leap for Detonation, Level Up, Lovability, Exciting, Spectacular, Phoenix, Beautiful Girl; ZE:A!, Love Letter, Here I Am, Watch Out, Daily Daily, Phoenix; The Classic
Členové Jun Young, Kevin, Siwan, Kwang Hee, Tae Heon, Hee Cheol, Min Woo, Hyung Sik, Dong Jun
Aktivní 2010 - současnost
cafe.daum.net/Starempire
youtube.com/user/ZEA2011
facebook.com/ZEA2012
twitter.com/zea_9

ZE:A (제국의아이들, známí taktéž pod názvem Children of Empire) se skládá z 9 členů. Kapela debutovala 7. ledna 2010 pod agenturou Star Empire Entertainment. Smlouvy s agenturou členům skupiny skončily v lednu 2017.

Někteří členové se připojili k jiným společnostem. Členové uvedli, že skupina nyní pracuje samostatně, ale v budoucnu se mohou zase spojit. ZE:A se oficiálně nerozpadla.

Oficiální název fanclubu: ZE:A Style (fanoušci si říkají ZE:As)
Oficiální barva fanclubu: Perleťově zlatá

ZE:A vydali své debutové album Nativity 7. ledna 2010 a hned dosáhli prvního místa v několika hudebních žebříčcích.
 Skupina se po prvotním úspěchu vrátila s druhým mini albem Leap for Detonation. Hlavní píseň All Day Long byla produkována známými Brave Brothers, v klipu si zahrála i Park Min Ha ze skupiny Nine Muses (stejná agentura). Další singl Level Up byl vydán pouze digitálně 8. července 2010, i přes dva teasery ovšem nikdy nebyl zveřejněn klip.

Ve stejnou dobu začali ZE:A s propagací v ostatních zemích Asie – v Thajsku, Singapuru, Malajsii a na Tchaj-wanu. V září pak zveřejnili jejich první japonský singl s názvem ZE:A!(ゼア!), o pár měsíců později přišli s Love Letter/Only My Wish. Začátkem roku 2011 se taktéž podíleli na japonsko-korejském filmu RONIN POP, ke kterému nazpívali soundtrack v angličtině.

Dne 17. března 2011 se skupina vrátila na korejskou scénu s jejich prvním plnohodnotným albem Lovability, promotions ovšem netrvaly dlouho, neboť úvodní píseň Be My Girl byla označena jako nevhodná pro korejskou mládež a skupina s ní přestala vystupovat. V létě si kluci připravili pro fanoušky letní speciální album Exciting, během natáčení klipu ale Hyung Sik spadl z jachty a vyvrtnul si kotník, proto byl comeback o pár dní odložen. Ihned po konci promotions k úvodní písni Watch Out!!, která jim získala poprvé prvenství v žebříčku prodávaných alb v daném období na stránce Hanteo, skupina následovala s rychlejší skladbou Heart For 2. Krátce na to ZE:A vydala další japonský singl Daily Daily.ZE:A se poté na delší dobu odmlčeli a comeback na korejskou hudební scénu byl ohlášen až v červnu 2012. Leader Jun Young si ovšem vážně zranil kotník a vše bylo opět posunuto. Mezitím tedy Min Woo utvořil mini skupinu 3Peace Lovers s dalšími dvěma japonskými umělci, zpěvákem Nikaido Hayatem (ze skupiny Alpha) a hercem Sasaki Yoshihidem. Jejich první singl Virtual Love byl vydán 26. června 2012.

V červenci se konečně uskutečnil comeback s albem Spectacular. Skupina začala vystupovat s písní Aftermath, ovšem stále bez leadera. O pár měsíců později vydali ZE:A album Phoenix se stejnojmennou hlavní písní. Album bylo vydáno simultánně jak v Koreji, tak jeho japonská verze v Japonsku.

Na Vánoce skupina obdarovala fanoušky speciálním singlem Beautiful Lady a v klipu se po boku Hyung Sika objevila Jihyun ze skupiny 4Minute. Začátkem roku 2013 agentura oznámila, že debutuje podskupinu ZE:A5 v Japonsku ve složení Kevin, Min Woo, Dong Jun, Hyung Sik a Siwan. Dne 8. února jim vyšel singl The Classic společně s klipem k hlavní písni She's Gone.

Dne 9. srpna 2013 se pak chlapci vrátili s mini albem Illusion a videem k písni The Ghost Of Wind. Tato skladba pak také byla propůjčena pro hollywoodský film The Mortal Instruments: City of Bones.Druhé mini album skupiny First Homme s titulní skladbou Breathe bylo vydáno 2. června 2014. Dne 22. srpna 2014 leader Jun Young, během fameeting ZE: A's Day oznámil, že oficiálně začne propagovat pod přezdívkou Lee Hoo (이후). Jako důvod ke změně svého jména citoval negativní pocity obklopující jeho jméno. Byl druhým členem, který začal používat přezdívku.

Dne 22. srpna společnost Star Empire Entertainment oznámila, že bude vytvořena spolupracující podskupina ze skupin ZE:A a Nine Muses s názvem Nasty Nasty. Skupina se skládala ze dvou členek Nine Muses - Kyungri a Sojin a ze člena skupiny ZE:A - Kevina.
Debutovali 3. září 2014 s titulní skladbou Knock.

Min Woo oznámil svůj nástup na vojnu 26. srpna 2015 a plně narukoval 15. září a byl aktivní jako voják po dobu 21 měsíců. Tae Heon narukal 7. prosince 2015 jako voják v aktivní službě.  První kompilační album skupiny spolu s titulní skladbou Continue vyšlo 18. září 2015. Skládá se z celkem 28 skladeb. 

Dne 18. dubna byl Kwang Hee oficiálně vybrán, aby se připojil k Infinite Challenge, jedné z nejpopulárnějších a nejúspěšnějších korejských variety show.

Dne 9. února 2017 bylo nepravdivě uvedeno, že se ZE:A pravděpodobně rozpustí. Samotní členové však později řekli, že se nic takového neplánuje, a že se prozatím zaměří na sólové aktivity, kdy se někteří členové připojí k různým společnostem. Dne 12. dubna 2017 vydala agentura Star Empire Entertainment oficiální prohlášení potvrzující, že ZE:A se nerozpadá a až přijde čas, vrátí se jako skupina.ZDROJ: en.wikipedia.org
FOTO: fuckyeahhqkpop.tumblr.com

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
1,2%
Čína
47,9%
Japonsko
34,5%
Vietnam
5,1%
Thajsko
7,7%
Filipíny
0,5%
Indie
0,5%
Singapur
0,4%
Mongolsko
0,3%
Jiná
1,8%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9