ZE:A

Autor Eunka, 25.11.2012
Alba Nativity, Leap for Detonation, Level Up, Lovability, Exciting, Spectacular, Phoenix, Beautiful Girl; ZE:A!, Love Letter, Here I Am, Watch Out, Daily Daily, Phoenix; The Classic
Členové Jun Young, Kevin, Siwan, Kwang Hee, Tae Heon, Hee Cheol, Min Woo, Hyung Sik, Dong Jun
Aktivní 2010 - současnost
cafe.daum.net/Starempire
youtube.com/user/ZEA2011
facebook.com/ZEA2012
twitter.com/zea_9

ZE:A (제국의아이들, známí taktéž pod názvem Children of Empire) je devítičlenná jihokorejská chlapecká skupina pod vedením Star Empire Entertainment. Skupina debutovala s mini albem Nativity a úvodní písní Mazeltov 7. ledna 2010. Ještě před debutem měli svůj vlastní dokumentární pořad Empire Kids Returns, který měl přiblížit novou skupinu veřejnosti. Taktéž uspořádali několik náhodných gerilových vystoupení v různých částech Soulu.Skupina se po prvotním úspěchu vrátila s druhým mini albem Leap for Detonation. Hlavní píseň All Day Long byla produkována známým Brave Brothers, v klipu si zahrála i Park Min Ha ze skupiny Nine Muses (stejná agentura). Další singl Level Up byl vydán pouze digitálně 8. července 2010, i přes dva teasery ovšem nikdy nebyl zveřejněn klip.

Ve stejnou dobu začali ZE:A s propagací v ostatních zemích Asie – v Thajsku, Singapuru, Malajsii a na Tchaj-wanu. V září pak zveřejnili jejich první japonský singl s názvem ZE:A!(ゼア!), o pár měsíců později přišli s Love Letter/Only My Wish. Začátkem roku 2011 se taktéž podíleli na japonsko-korejském filmu RONIN POP, ke kterému nazpívali soundtrack v angličtině.

Dne 17. března 2011 se skupina vrátila na korejskou scénu s jejich prvním plnohodnotným albem Lovability, promotions ovšem netrvaly dlouho, neboť úvodní píseň Be My Girl byla označena jako nevhodná pro korejskou mládež a skupina s ní přestala vystupovat. V létě si kluci připravili pro fanoušky letní speciální album Exciting, během natáčení klipu ale Hyung Sik spadl z jachty a vyvrtnul si kotník, proto byl comeback o pár dní odložen. Ihned po konci promotions k úvodní písni Watch Out!!, která jim získala poprvé prvenství na žebříčku prodávaných alb v daném období na stránce Hanteo, skupina následovala s rychlejší skladbou Heart For 2. Krátce na to ZE:A vydali další japonský singl Daily Daily.ZE:A se poté na delší dobu odmlčeli a comeback na korejskou hudební scénu byl ohlášen až v červnu 2012. Leader Jun Young si ovšem vážně zranil kotník a vše bylo opět posunuto. Mezitím tedy Min Woo utvořil mini skupinu 3Peace Lovers s dalšími dvěma japonskými umělci, zpěvákem Nikaido Hayatem (ze skupiny Alpha) a hercem Sasaki Yoshihidem. Jejich první singl Virtual Love byl vydán 26. června 2012.

V červenci se konečně uskutečnil comeback s albem Spectacular. Skupina začala vystupovat s písní Aftermath, ovšem stále bez leadera. O pár měsíců později vydali ZE:A album Phoenix se stejnojmennou hlavní písní. Album bylo vydáno simultánně jak v Koreji, tak jeho japonská verze v Japonsku.

Na Vánoce skupina obdarovala fanoušky speciálním singlem Beautiful Lady a v klipu se po boku Hyung Sika objevila Jihyun ze skupiny 4minute. Začátkem roku 2013 agentura oznámila, že debutuje podskupinu ZE:A5 v Japonsku ve složení Kevin, Min Woo, Dong Jun, Hyung Sik a Siwan. Dne 8. února jim vyšel singl The Classic společně s klipem k hlavní písni She's Gone.

Dne 9. srpna 2013 se pak chlapci vrátili s mini albem Illusion a videem k písni The Ghost Of Wind. Tato skladba pak také byla propůjčena pro hollywoodský film The Mortal Instruments: City of Bones.

oficiální název fanclubu: ZE:A Style (ZE:A's)
oficiální barva fanclubu: perlová zlatá


ZDROJ: en.wikipedia.org
FOTO: fuckyeahhqkpop.tumblr.com

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
0,7%
Čína
49,1%
Japonsko
38,4%
Vietnam
4,3%
Thajsko
2,7%
Filipíny
0,5%
Indie
0,5%
Singapur
0,5%
Mongolsko
0,7%
Jiná
2,7%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9