Acid Black Cherry

Autor AsianStyle, 25.11.2012
Alba Black List, Recreation, Q.E.D., Recreation 2, 2012
Aktivní 2007 - nyní
www.acidblackcherry.com/
www.youtube.com/user/Acid...
www.facebook.com/TeamAcid...
twitter.com/#!/TeamABCoff...
Acid Black Cherry je sólový projekt japonského hudebníka Yasu, který vznikl v roce 2007 po oznámení hiatusu Janne Da Arc. Projekt je často zkracován na ABC či A.B.C.  

Historie  

Yasu vyrostl na japonském rocku a popu. Texty, které píše jsou přirozeně a jednoduše v japonštině s realistickými výrazy, které okamžitě přináší posluchači emoce.   Unikátní textová aranžmá v jeho písních vložená do originálních melodií zvýrazňují jeho individuální styl zpěvu a vysoko položený tón hlasu. Toto se nezměnilo již od doby, kdy byl vokalistou Jan Da Arc a zůstává konečné a nezměněno ve výrazu jeho potenciálu.  

Yasu má schopnosti skladatele, který je schopen vyjádřit jak intenzivní emoce, tak i jemné popové elementy ve své hudbě a hudebního producenta, který osobně  dohlíží na mixování a provedení hudby pro všechny své písně. Zatímco jeho písně a živá hudební vystoupení přináší nádhernou zábavu, vyjadřují však také lidské pocity o čemž Acid Black Cherry je.  

Yasu jako Acid Black Cherry začal vystupovat v létě roku 2007. Vystupoval prakticky "tajně" na 15 malých místech po celém japonsku ve dnech 6. - 10.6.2007. Finále tohoto turné bylo živé vystoupení, které se konalo na nádraží Shinjuku v Tokiu. Vystoupení přitáhlo 5000 diváků a bylo ukončeno policií po pouze dvou písních  ("Black Cherry" a "Spell Magic"). 16. července toho roku Yasu debutoval se svým prvním singlem "Spell Magic".  

Po vydání druhého alba s názvem Q.E.D, které bylo vydáno 26. srpna 2009, se konalo celojaponské turné ve dnech 16. září - 2. listopadu 2009. Zpěvákovi však byla diagnostikována cysta na hlasivkách několik dní před veřejnou zkouškou prvního dne turné. Fanoušci se báli, že celé turné bude zrušeno, ale pouze zkouška byla zrušena a turné pokračovalo dle plánu. Po ukončení turné byly aktivity ABC dočasně zastaveny aby se Yasu mohl soustředit na zdravotnický zákrok a následnou rekonvalescenci po operaci.  

V roce 2011 na 4. výročí vzniku projektu pořádal Yasu ABC Dream Cup aby vyjádřil svůj vděk svým fanouškům. Fanoušci dostali několik dárků zdarma největším bylo pravděpodobně vystoupení pro 40 000 lidí v Tokiu, Nagoye a Osace. Celkem bylo podáno 160 000 žádostí o vstupenku na všech  40 000 míst.   

Třetí album "2012" bylo vydáno 21. března 2012. Dostalo se až na úplný top týdení hitparády Oricon s celkem 117 744 prodanými kopiemi během prvního týdne.    

Inspirace spojené s alby:  
"Black List" založeno na tématu "7 smrtelných hříchů".
"Q.E.D." inspirováno vraždou Black Dhalia.
"2012" ztělesňuje všechna přesvědčení Acid Black Cherry, o kterých zpívá Yasu již od začátku sólového projektu.

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
1,2%
Čína
47,5%
Japonsko
34,7%
Vietnam
5,2%
Thajsko
7,8%
Filipíny
0,5%
Indie
0,5%
Singapur
0,5%
Mongolsko
0,3%
Jiná
1,7%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9