the GazettE

109 Odebírat
Autor AngryDaeguni, 25.11.2012
Alba Disorder, NIL, Stacked Rubbish, Dim, Toxic, Division, Beautiful Deformity, Dogma, Ninth
Členové Ruki, Uruha, Aoi, Reita, Kai
Aktivní 2002-současnost
the-gazette.com
www.facebook.com/pages/th...
The Gazette (často se stylinguje jako the GazettE) je japonská visual kei rocková skupina vzniklá v roce 2002 v prefektuře Kanagawa. Nyní je kapela upsána pod Sony Music Japan a v poslední době patří k nejvíce populárním japonským skupinám.

2002
Skupina byla založena zpěvákem Rukim, vedoucím kytaristou Uruhou a baskytaristou Reitou. Toto trio si hned na začátku dalo slib, že pokud se Gazette rozpadnou, nikdy žádný z nich nebude mít další skupinu. V lednu 2002 se ke kapele přidal rytmický kytarista Aoi a bubeník Yune, neboť se jim rozpadla kapela Artia.

Ten stejný rok se podepsali pod label Matina, vydali první singl Wakaremichi a 30. dubna 2002 vydali první hudební video. V září propustili singl Kishiku Kyoushi (32sai Doushin) no Nousatsu Kouza a druhý videoklip. V říjnu uspořádali první koncert a na Vánoce vydali 5-písňové kompilační album, které ale také obsahovalo další novou píseň Okuribi.

2003
Hned na začátku roku 2003 Yune opustil skupinu, naštěstí se objevil Kai, kterému se právě rozpadla skupina a zaujmul jeho místo. Krátce potom se Gazette upsali pod PS Company a v květnu téhož roku vyšlo jejich první EP s názvem Cockayne Soup. Gazette také odehráli své první turné se skupinou Hanamuke.

Své druhé turné jeli se skupinou Vidoll. Spolu s Gazette se objevili v časopise Cure, který je o visual kei skupinách.

V prosinci odehráli vystoupení se skupinou Deadman. Krátce na to se objevili v časopise Fool's Mate v článku o koncertu Beauti-fool's Fest, kde Gazette vystupovali.2004
16. ledna 2004 odehrála skupina první větší samostatný koncert v Shibuya-AX. Záznam z koncertu vyšel na DVD s názvem Tokyo Saihan -Judgment Day-. 30. března vydali nové EP Madara, které se umístilo na 2. místě v Oricon Indie Charts. 26. května vyšlo DVD s šesti novými klipy a dokumentem o natáčení. Brzy na to se Gazette objevili v dalším časopise Shoxx.

Druhé DVD o koncertě Heisei Banka bylo vydáno 25.srpna. Během září a října hráli Gazette na turné s ostatními kapelami z PS Company (Kra, BIS). Jejich první studiové album Disorder vyšlo 13. října a dostalo se na 5. místo v Oricon Daily Charts.

2005-2006
Na začátku roku 2005 se Gazette vydali na japonské turné se jménem Standing Tour 2005 Maximum Royal Disorder. Finální koncert se konal v Shibuya Kokaido. 9. března vydali nový singl Reila.

Po vydání DVD s koncertem propustili Gazette svoje další EP s názvem Gama. Následně se pustili do turné Standing Tour 2005 (Gama) Underground Red Cocroach. 20. října vyšla jejich první foto kniha Verwelktes Gedicht, která také zahrnovala CD s písní Kare Uta. 7. prosince 2005 skupina vydala další nový singl Cassis. 11. prosince se konal koncert pro všechny kapely pod PS Company s názvem PS Carnival 2005 Tour. Gazette zde samozřejmě nechyběli. Finální koncert se odehrál v hale Nippon Budokan.

8. února 2006 vydali Gazette své další album NIL a rozjeli další japonské turné s názvem Standing Tour 2006 Nameless Liberty Six Guns a finále se konalo v Nippon Budokan. V květnu vydali své první kompilační album Dainihon Itangeishateki Noumiso Gyaku Kaiten Zekkyou Ongenshuu. Album obsahovalo písně od roku 2002 do roku 2004. Za měsíc vydali kompilační DVD Film Bug. 29. července uspořádali Gazette své první evropské vystoupení v německém Bonnu.6. srpna se konal letní koncert Gazerock Festival in Summer 2006 (Burst into a Blaze). O měsíc později vyšly nové singly R.E.G.R.E.T. a Filth in the Beauty. Následovalo další turné zakončené koncertem v Yokohama aréně.

2007-2009
Na začátku roku 2007 byl propuštěn singl HYENA a Chizuru. Píseň Chizuru byla použita jako konečná píseň v korejském hororu Apartment. 4. července vydala skupina své třetí studiové album Stacked Rubbish. Bylo uspořádané japonské i evropské turné. V Evropě Gazette navštívili Anglii, Finsko, Francii a Německo. Finální koncert se konal v Yoyogi National Gymnasium.

Na začátku roku 2008 začali Gazette spolupracovat s GemCerey (šperky). 13. února vydali singl Guren, který se umístil na prvním místě v Oricon charts a 6. srpna vyšlo DVD Stacked Rubbish Grand Finale (Repeated Countless Error) at Yoyogi National Gymnasium. V listopadu byl propuštěn další nový singl Leech.  Ten se opět umístil na prvním místě v Oricon žebříčcích. V červenci Gazette účinkovali na Event Music Japan 2008 (TV program NHK) s dalšími kapelami jako Alice Nine, Plastic Tree, LM.C a Mucc.

23. srpna uspořádali Gazette
jejich druhý letní Gazerock festival Gazerock Festival in Summer 08 (Burst into a Blaze). Následovalo fanklubové turné Standing Live Tour 08 (From the Distorted City). Název turné a nové písně měly odkazovat na momentální stav v Japonsku (společenské a politické krize).

15. listopadu roku 2008 uspořádala kapela svou první tajnou show na Shinjuku Station. Očekávalo se kolem 200 lidí, ale přišlo 7000! Vzhledem k příliš velkému množství lidí, byla policie donucena tento koncert po dvou písních skončit.

V lednu roku 2009 se konal druhý  Peace and Smile Carnival 2009 Tour. Finální koncert byl odehrán opět v Nippon Budokan. Zde také Gazette oznámili, že vydají nový singl s názvem Distress and Coma. Vydání předcházelo živé vystoupení Live 09 (7-Seven-) v Makuhari Messe.15. července vydala kapela své čtvrté studiová album DIM, následovalo letní japonské turné a finální koncert Gazette odehráli v Saitama Super Arena. V říjnu 2009 vyšel nový singl Before I Decay. Po tom Gazette vystupovali na V'Rock Festival 2009 v Makuhari Messe.

V prosinci 2009 se konalo vánoční živé vystoupení s názvem Live 09 (A Hymn of the Crucifixion) v Tokyo Big Sight.

2010-2011
17. března 2010 se kapela pustila do Standing Live Tour 10 (The End of Stillness) s finále v Zepp Tokyo. Po fanklubovém turné kapela oznámila nový singl a živé vystoupení, které se bude jmenovat Tour 10 Nameless Liberty Six Bullets. Finální koncert se konal v Nippon Budokan. Po všech těchto událostech skupina oznámila svůj přechod z King Records k Sony Music Records. Singl Shiver byl první, který pod Sony Music vydali. Tato píseň byla také použita jako opening k anime Kuroshitsuji. 4. srpna 2010 vydali další nové DVD Film Bug II.

Hned po vydání singlu Shiver Gazette oznámili místo finálního koncertu Tour 10 Nameless Liberty Six Bullets. Finále se mělo udát v Tokyo Domu a měly být představeny dva nové singly Red a Pledge. Finální koncert Gazette opravdu odehráli v Tokyo Domu. Stalo se tak 26. prosince 2010.

Gazette odložili vydání alba Traces Best of 2005-2009 a živého vystoupení na DVD The Nameless Liberty at 10.12.26 Tokyo Dome kvůli tsunami a zemětřesení. Vše vyšlo až 6. dubna.

25. května roku 2011 vyšel nový singl Vortex. Téhož roku v létě Gazette vystupovali na Summer Sonic Festival, který se konal v Tokiu a Osace. 18. září Gazette hráli na Inazuma Rock Festival 2011 se skupinou T.M. Revolution.

31. srpna Gazette konečně oznámili vydání nového singlu Remember the Urge a 5. října vyšlo nové album Toxic. Hned na to vyrazili Gazette na turné Live Tour11 Venomous Cell. Finální koncert odehráli v Yokohama aréně. Dne 3. října dostali Gazette cenu "The Most Requested Artist 2010" od J-Melo Awards 2011.

2012-současnost
V březnu roku 2012 se konalo vystoupení Standing Live 2012 10th Anniversary -The Decade- v Makuhari Messe na oslavu jejich 10. výročí. Bylo oznámeno vydání nového alba Division, které vyšlo také 1. října ve Velké Británii a dalších evropských státech. Na albu se objevily pouze nové písně, které byly předvedeny na turné Live Tour12 -Division- Groan of Diplosomia 01.Také se konalo další turné pouze pro členy fanklubu Standing Live Tour12 -Heresy Presents- Heterodoxy.

V roce 2012 Gazette také vystoupili na A-Nation Musicweek 2012 v Yoyogi National Stadium, Kishidan banpaku 2012 v Chibě a Rising Sun Rock Festival 2012 v Ezo.

FOTO: photobucket.com, blacknote.blog.cz, screw-world.blog.cz
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9