Jolin Tsai

Autor Mei, 13.11.2012
Země Taiwan
Alba Jolin 1019, Don‘t stop, Show Your Love, Lucky Number, MAGIC, CASTLE, J-Game, Dancing Diva, Agent J, Butterfly, Myself, MUSE
Aktivní 1999 - současnost
www.warnermusic.com.tw/ar...
www.youtube.com/user/joli...
www.facebook.com/jolinonl...

Jolin Tsai (čínsky: 蔡依林) je taiwanská zpěvačka, tanečnice a herečka. Narodila se 15. Září 1980. Měří 158 cm a váží 41 kg. Má starší sestru.Vystupuje pod Mars Entertainment Ltd. Jolin vystudovala Anglickou Literatutu na Fu Jen Catholic University. Umí čínsky a anglicky. Jako malá byla velmi plachá a introvertní. Našla zalíbení v hudbě a cvičila si intonaci při poslechu zpěvaček jako Teresa Teng nebo Faye Wong.V 18 letech se Jolin zúčastnila pěvecké soutěže v MTV s písní Greatest Love of All od Whitney Houston a vyhrála. Začala nahrávat pod Universal Music.

V červenci roku 1999 začala svou kariéru s písní Living With the World (čínsky: 和世界做鄰居). V záři 1999 vydala Jolin své první album Jolin 1019. Alba se po celé Asii prodalo víc jak 400,000.

V květnu 2000 vydala Jolin své druhé album  Don't Stop. Album mělo obrovský úspěch a mnoho hitů z něj bylo známo po celé Asii. Tentýž rok vydala Jolin také fotoknihu, která se byla pořízena na Hawaii.Ve svém třetím albu Show Your Love změnila svou image. Toto album bylo považováno za klidnější a zralejší, ale neprodávalo se tak dobře, jako její dvě předchozí alba.

Čtvrté album Lucky Number také nedokázalo překonat v prodeji její první dvě alba.

Později se mezi Jolin a její hudební společností vytvořil spor a její hudební kariéra se pozastavila. Na konci roku 2001 pak kontrakt s Universal Music ukončila a vydala kompilaci jejích největších hitů. Tento rok nevydala žádné nové album, ale opět vydala fotoknihu, která byla tentokrát pořízena v Thajsku.V roce 2006 začala Jolin nahrávat se Sony Music Entertiment. Její první singl se SME byl Spirit Of The Knight (čínsky: 騎士精神) a okamžitě se stal velkým hitem. Poté vydala své páté album Magic. Na Taiwanu se ho prodalo více než 300,000 kopií a více než milion kopií bylo prodáno v celé Asii. Dalšími úspěšnými písněmi z alba byli například  See My 72 Changes, Say Love You a nebo Prague Square, která byla napsáno jejím kolegou Jayem Chou. V roce 2004 vydala Jolin Tsai šesté album Castle (čínsky: 城堡). Bylo stejně populární jako Magic a stalo se top albem v několika asijských zemích. Stejně jako u Magicu i na tomto albu bylo hodně písní napsáno Jayem Chou. Pro píseň Pirates (čínsky: 海盜), kterou také složil Chou, se natáčel nejdražší videoklip v dějinách Taiwanu.

Dále Jolin vydala remixové album jejích nejoblíbenějších tanečních hitů J9 New + Party Collection.

25. dubna 2005 vyšlo už její sedmé album pod názvem J-Game. Po celé Asii ho bylo prodáno víc než milion kopií a to jen za něco málo přes měsíc. V albu se objevovalo více hip hopu ne dříve. Jolin přestala pracovat s Jayem Chou, ale našla si jiné textaře a producenty včetně LeeHom Wanga. Ten vytvořil například píseň Exclusive Myth jako první singl v novém albu Barbaric Game (čínsky: 野蠻遊戲)). Byl to v té době největší hit v celé Asii.V roce 2005 Jolin vydala J1 Live Concert DVD. DVD neobsahuje její vystoupení z koncertu v Taipei, kde tančila s Jayem Chou. To se objevuje až na DVD kompilaci největších hitů J-Top.

Na počátku roku 2006 bylo oznámeno, že Jolin odchází ze Sony Music, aby se připojila k Capitol Music Taiwan. Pro přípravu svého dalšího alba se Jolin zdokonalovala v tanci a chtěla zase udělat změnu stylu. Vyhrála Style Award na 2006 MTV Asia Awards, kde představila svůj nový singl Dancing Diva s prvky jógy a včetně rekvizit jako jsou míče a stuhy.V roce 2006 se Jolin vydala na své Dancing Forever World Tour, při kterém vystoupila v Asii, Severní Americe a Austrálii.

8. června 2007 vydala Jolin své druhé DVD The Acquired Talent. 16. června pak poprvé vyhrála Most Favorite Female Artist a the Best Mandarin Female Singer Award v 18. Ročníku


FOTO: pic.pimg.tw
FOTO: g2.hexunimg.cn
FOTO: wallpapersus.com
FOTO: storage.canalblog.com
FOTO: s1.djyimg.com

 

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
1,2%
Čína
47,5%
Japonsko
34,7%
Vietnam
5,2%
Thajsko
7,8%
Filipíny
0,5%
Indie
0,5%
Singapur
0,5%
Mongolsko
0,3%
Jiná
1,7%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9