12 girls band

Autor Mei, 10.11.2012
Země Čína
Alba Meili Yinyuehui 魅力音乐会, Joshi Juni Gakubou - Beautiful Energy, Kikou - Shining Energy, Eastern Energy, Tonkou - Romantic Energy, Shanghai, Red Hot Classics, Tribute to Wang Luobin, Merry Christmas To You, The Best of Covers, White Christmas, Twelve Girls o
Členové 秦子婧(Qin Zijing), 上官振楠(Shangguan Zhennan), 于秋実(Yu Qiushi), 金晶(Jin Jing), 羅翩翩(Luo Pianpian), 石娟 (Shi Juan), 仲宝 (Zhong Bao), 臧暁鵬(Zang Xiaopeng), 陳雪嬌 (Chen Xuejiao), 廖彬曲 (Liao Binqu), 孙莉莉 (Sun Lili), 張静(Zhang Jing), 馬亜晶 (Ma Ya Jing), 于秋璇(Yu Qiuxuan), 唐小媛(Tang
Aktivní 2001 - současnost
www.12girls.org/english/i...
www.facebook.com/twelvegi...

Twelve girls band (čínsky: 女子十二樂坊) jsou dívčí hudební skupina, která se skládáala z 12 dívek, hrajících na tradiční čínské nástroje. Nyní je jich 13. Hrají tradiční čínskou a západní  hudbu, ale i moderní hudbu či světově známé písně jako My heart will go on nebo Victory.
Skupina vnikla 21. června 2001. Dívky byli vybrány v konkurzu z více než 4000 soutěžících.


 

Dívky pocházejí z různých konzervatoří z Číny, včetně Čínské akademie muzických umění, čínského národního orchestru a centrální konzervatoře.
 

V čínské mytologii je 12 jinchai (12 sponek, které představují ženství) a proto, když chtěl Xiao-Jing založit tento dívčí soubor, věděl, že potřebuje 12 dívek. Tento projekt byl inspirován uměním Yue Fang souborů, které hrály v dynastii Tang v letech 618 až 907 našeho letopočtu.


 

Jejich debutové album se jmenuje "Východní energie" a zasáhlo hitparády Číny i Japonska. V srpnu 2003 bylo toto album vydáno také v Severní Americe s cover verzí od Coldplay "Clocks" a "Only Time" od Enya. Také masivní televizní kampaň zde oznámila příchod skupiny.

V roce 2004 a 2005 hostovali v USA.

V roce 2004 vyhráli v Japonsku ocenění Zlatá deska.
 

Používané nástroje:
 

erhu (čínské housle)

pipa (hruškovitá loutna)

guzheng (citera)

yangqin (bicí cimbál)

dizi (příčná flétna)

Xiao (svislá příčná flétna)

Zhongruan (měsíční kytara)FOTO: frogmen.info
FOTO: res.ent.ifeng.com
FOTO: piaowu.shangdu.com
 

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9