RaNia

Autor starfishzs, 08.11.2012
Země Korea
Alba Teddy Riley, The First Expansion in Asia, Masquerade, Time to Rock Da Show, Style
Členové Saem (샘), Riko (리코), Di (디), T-ae (티애), Xia (시아), Jooyi (주이)
Aktivní 2011 - současnost
drmusic.co.kr/ent/bbs/boa...
youtube.com/user/raniaoff...
twitter.com/DRMUSIC_RANIA

RaNia (라니아, zkratka pro RegenerAtion Networked Idol of Asia) je momentálně šestičlenná dívčí skupina z Jižní Koreje pod labelem DR Music Entertainment. Jako mnoho jiných skupin i RaNia si prošla nejednou změnou členek od doby vzniku.

Skupina měla debutovat jako osmičlenná skupina pod vedením Teddy Rileyho se členkami nejen z Koreje, ale i z Thajska a Číny. Protože však Yijo (이조), původem z Číny, měla problémy s vízem, nemohla se ke skupině přidat během jejího debutu. RaNia tedy debutovaly jako sedmičlenná skupina 6. dubna 2011 s písní Dr Feel Good. Tuto i druhou jejich píseň, Masquerade, pro skupinu složil Teddy Riley i v angličtině, neboť chtěl skupinu debutovat i v USA. Oficiálně ovšem skupina v USA nedebutovala, jediný “úspěch” bylo objevení písně Dr Feel Good v americké MTV show Real World XXV: Vegas. Skupina debutovala s velice provokativním konceptem a choreografií, kterou nakonec musela upravit, aby nadále mohla vystupovat na hudebních stanicích. V červnu se skupina vrátila na scénu s jejich druhou písní Masquerade, která do té doby měla jen anglickou verzi. Poté, co se RaNia stáhly po promotions z hudební scény, oznámil Teddy Riley, že upouští od projektu RaNia a skupina tak zůstala pod DR Music Entertainment. Tímto byl taky zasažen jejich plánovaný debut v USA, i když agentura nadále tvrdila, že od plánu neodstoupila.Na další písni skupina spolupracovala s významným producentem Brave Brothers a jejich druhé mini album Time to Rock Da Show vyšlo 16. listopadu 2011. Na promotions k Pop Pop Pop (úvodní singl) se ovšem nepodílela členka Joy (조이), protože se z rodinných důvodů musela vrátit do Thajska. Co vypadalo jako dočasná absence se nakonec ukázalo jako konečný odchod Joy od skupiny, jak potvrdila samotná Joy v srpnu.V květnu 2012 se RaNia objevily na hudebním festivalu Dream Music Concert v Soulu s písní Killer. Mnozí fanoušci očekávali, že tato píseň bude jejich comebacková, nakonec se však ukázalo, že s comebackem pomáhá skupině CEO z YG Entertainment Yang Hyeon Seok a RaNia se vrátily na scénu až 22. září se singlem Style. Promotions se tentokrát neúčastní Jooyi (주이), která pracuje na sólovém projektu, skupina tedy momentálně vystupuje jako pětičlenná skupina.

Kromě hudebních aktivit se členky T-ae (티애), Xia (시아) a Joy účastnily pořadu Oh! My School a poté jen jako dvojice T-ae a Joy v pořadu Let’s Go! Dream Team’s Summer Girl Special. T-ae, Riko (리코) a Saem (샘) si taktéž před debutem zahrály po bohu Jay Parka ve filmu Hype Nation.

oficiální korejské fan café: cafe.daum.net/1248.
mezinárodní fanfórum: anianation.com/forums

oficiální název fanclubu: A1ST (vyslovováno A-First)


ZDROJ: en.wikipedia.org
FOTO: whitetulipcorner.blogspot.com, kpoprockshd.blogspot.com

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
1,2%
Čína
47,6%
Japonsko
34,6%
Vietnam
5,2%
Thajsko
7,8%
Filipíny
0,5%
Indie
0,5%
Singapur
0,5%
Mongolsko
0,3%
Jiná
1,7%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9