Sunny Hill

Autor starfishzs, 06.11.2012
Země Korea
Alba Love Letter, Winter Story, 2008 My Summer, Coming Soon...!!, Midnight Circus, Pray, The Grasshoppers, Is The White Horse Coming?
Členové JangHyun (장현), MiSung (미성), JuBi (주비), SeungAh (승아), Kota (코타)
Aktivní 2007 - současnost
youtube.com/loenSunnyHill
facebook.com/sunnyhill.lo...

Sunny Hill (써니힐) je pětičlenná smíšená skupina pod labelem LOEN Entertainment. Členové jsou JangHyun (장현), MiSung (미성), JuBi (주비), SeungAh (승아) a Kota (코타). Skupina se lehce vymyká prototypu “idolových skupin”, jak je zná většina fanoušků kpopu. JangHyun povětšinou nemá moc prostoru v písních, je ovšem hlavním producentem a textařem skupiny. I ostatní členky se aktivně podílejí na psaní textů, většinou mívají texty hlubší význam než “obyčejné” kpopové písně.

Skupina ovšem původně debutovala pouze ve třech členech (JangHyun, JuBi a SeungAh) 20. září 2007 se singlem Love Letter. Singl byl úspěšný, skupina získala Excellent Newcomer Award a navázala druhým singlem 2008 My Summer. Poté se ovšem Sunny Hill stáhli z hudební sféry a zaměřovali se více méně na OST.V roce 2010 se skupina rozhodla změnit agenturu a přešla pod Nega Network (např. Brown Eyed Girls). Ihned poté bylo oznámeno, že ke skupině bude přidělena nová členka, Kota. Podíleli taktéž na písni Mamma Mia od Narshy (z Brown Eyed Girls). JangHyun ovšem v písni nezpíval, pouze se objevil v klipu, proto se Sunny Hill proslavili spíše jako “Narsha’s Group” mezi fanoušky kpopu, neboť jim Sunny Hill nic neříkalo. Po konci promotions k Mamma Mia se ke skupině připojila MiSung a společně všichni nazpívali píseň k dramatu The Greatest Love, která měla velký ohlas.

Skupina se opět rozhodla změnit agenturu, tentokrát na LOEN Entertainment. Dne 3. června Sunny Hill vydali jejich první mini album Midnight Circus. Získali si obdiv pro kreativitu klipu k Midnight Circus a posluchači byli ohromeni kvalitou jejich živých vystoupení. Skupina se rozhodla navázat s písní Pray, která byla opět doprovázena uměleckým videem (které bylo na mnohých televizních stanicích zakázáno) a obsahovala hlubokou myšlenku. I přes to, že skupina s písní nevystupovala, její popularita stoupala.Dne 13. ledna 2012 měli Sunny Hill comeback s jejich třetím singlem, The Grasshoppers. Klip k hlavní písni The Grasshopper Song byl opět pojat velice kreativně. Během promotions bylo oznámeno, že JangHyun nastoupí na dva roky do povinné vojenské služby, a tak během živých vystoupení jeho část v písni zastupovali jiní idolové z různých skupin.

Dne 19. dubna se Sunny Hill vrátily už jen jako čtyřčlenná dívčí skupina na scénu se singlem Is The White Horse Coming?, který opět zaznamenal velký úspěch a dosáhl na přední příčky mnoha online hudebních žebříčků. Na dlouho se pak skupina opět stáhla z hudební scény a teprve po více jak půlroce holky vydaly další mini album Antique Romance.oficiální Fan Café: cafe.daum.net/Sunny-Hill
mezinárodní fanfórum: sunnyhillers.com/forums/

oficiální název fanclubu: HːLLЁR (dříve Sunshines)
oficiální barva fanclubu: sunshine yellow


ZDROJ: en.wikipedia.org
FOTO: facebook.com/sunnyhill.loen, seoulbeats.com

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9