Nine Muses

Autor Eunka, 05.11.2012
Země Korea
Alba Let′s Have a Party, Figaro, News, Sweet Rendezvous, Dolls, Wild
Členové Kyung Ree, Min Ha, Sera, Eun Ji, E U Ae Rin, Hye Mi, Lee Sem, Hyun A, Sung A, So Jin, Keumjo
Aktivní 2010 - 2019
www.9muses.co.kr
www.youtube.com/user/Nine...
twitter.com/#!/9muses_

Nine Muses (나인뮤지스, někdy také 9muses) byla devítičlenná dívčí skupina z Jižní Koreje pod vedením Star Empire Entertainment. Od jejich debutu 12. října 2010 skupina prodělala několik změn v počtu členek. V roce 2019 se bohužel rozpadla.

Ještě před debutem skupina nazpívala soundtrack Give Me k dramatu Prosecutor Princess společně se Seo In Young, která spadala pod stejnou agenturu. Nejmladší členka Min Ha si taktéž zahrála v klipu All Day Long skupiny ZE:A (taktéž pod Star Empire Entertainment) a Hyun Joo byla již předtím známá jako výherkyně Super Model v roce 2007, čímž zvýšily zájem veřejnosti o novou skupinu.Nine Muses oficiálně debutovaly 12. října s mini albem Let’s Have a Party a lead singlem No Playboy. Jejich koncept byl zpěvačky-modelky (všechny členky měly za sebou alespoň malou modelingovou kariéru) a debut nebyl zcela zdárný. Skupina často byla srovnávána se SNSD, už jen díky počtu členek a zaměřením na dlouhé nohy zpěvaček. Po promotions se Jae Kyung rozhodla ze skupiny odejít a naplno se věnovat modelingu. Nahradila ji nová členka Hyun A, která společně se zbytkem skupiny navázala s promotions k Ladies. Skupina ještě koncem roku 2010 vystoupila poprvé v Japonsku po boku ZE:A nebo V.O.S a poté se na dlouho odmlčela.

V červnu 2011 bylo agenturou oznámeno, že k dalším promotions k novému singlu se nepřipojí členky Rana a Bini, v srpnu se nakonec ukázalo, že odešly definitivně ze skupiny, ovšem zůstaly nadále pod agenturou. Skupina tedy o sedmi zbylých členkách vydala 18. srpna singl Figaro, který poprvé zaznamenal větší ohlas posluchačů.Dne 12. listopadu 2011 Nine Muses vystoupily v Abu Dhabi, SAE, mimo jiné s jejich nově chystanou písní News a taktéž novou členkou, Kyung Ree. Oficiálně byl singl vydán 11. ledna 2012 a přilákal ještě více fanoušků. Díky dobré odezvě se agentura rozhodla vydat již v březnu další mini album s názvem Sweet Rendezvous a hitem Ticket, s kterým skupina zaznamenala zatím největší úspěch. Po konci promotions členka Sera prozradila v jednom rozhovoru pro Arirang, že se ke skupině přidala poslední členka, Sung A, která měla původně s Nine Muses debutovat ji v roce 2010.

Opět jako devítičlenná skupina se Nine Muses vrátily na korejskou hudební scénu 24. ledna se singlem Dolls. Bylo to jejich již čtvrtá spolupráce s producentem Sweetune a vynesla je na 17. místo hudebního žebříčku Gaon Chart, čímž se Dolls stal jejich dosud nejlépe hodnoceným hitem.Dne 13. října 2013 vydali Nine Muses své první studiové album Prima Donna. V lednu 2014 opustily skupinu Lee Sem a Eun Ji. V létě odešla i Sera. Kyung Ree, So Jin a Kevin ze ZE:A vytvořili trio Nasty Nasty. V lednu 2015 vydaly dámy mini album Drama. Poté následovala alba 9Muses S/S a Lost. Skupina uspořádala svůj první koncert Muse in the City 19. února 2016 ve Wapop Hall v Soulu. Později vytvořily čtyřčlennou podskupinu Nine Muses A (zkratka pro Nine Muses Amuse), která vydala album Muses Diary. V roce 2016 opět odešlo několik členek a skupina se pozměnila. 

V roce 2017 vydaly album Muses Diary Part. 2: Identity. V srpnu následovalo repackaged album Muses Diary Part. 3: Love City. Dne 10. února 2019 bylo oznámeno, že skupinu opouští novější členky Sojin, Keumjo a Hye Mi. Nakonec to dopadlo tak, že se skupina rozpadla.

Oficiální název fanclubu: MINE


ZDROJ: en.wikipedia.org
FOTO: nine-ladies.com/gallery

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9