Xiao Zhan

Xiao Zhan, narozen 5. října 1991, je čínským hercem a zpěvákem, který je znám také jako Sean Xiao. Je členem čínské skupiny X NINE. Uznání získal za ztvárnění rolí v dramatech Oh! My Emperor (2018) a The Untamed (2019).

Narodil se v Chongqingu v Číně. Od mládí se učil kreslit a hrát na housle. Studoval Moderní mezinárodní uměleckou akademii designu. Během univerzitních dnů byl členem sboru. Před debutem pracoval jako fotograf a grafik.
 


2015 – 2018: X NINE, Oh! My Emperor, první uznáníV roce 2015 se zúčastnil reality programu X-Fire, kde společně s dalšími patnácti trainee cvičil být idol. Objevil se také v programu Teen Channel od Tencent. Jeho první vystoupení proběhlo během Novoročního koncertu Zhejiang TV, kde po boku týmových kolegů vystoupil s písní Freeze a Be A Man.

V roce 2016 spolu s dalšími osmi trainee debutoval ve skupině X NINE, přičemž zastával pozici hlavního zpěváka. Skupina své první mini album X Jiu vydala v září.

Herecký debut uskutečnil v tomtéž roce prostřednictvím fantasy web dramatu Super Star Academy, kde ztvárnil hlavní roli. Ve stejném roce se objevil také v dramatu Shuttle Love Millennium.

V roce 2018 hrál v historickém romantickém dramatu Oh! My Emperor. Drama bylo fanoušky velmi dobře přijato a Xiao Zhan získal uznání co by panovačný, ale jemný princ. K dramatu nazpíval píseň Stepping on Shadows. Ve stejném roce si zahrál ještě v dramatu Battle Through the Heavens a natočil drama The Wolf. 

2019 – současnost: The Untamed, skandál s fanfikcíV roce 2019 ztvárnil hlavní roli v dramatu The Untamed založeném na BL novele Mo Dao Zu Shi. On a Wang Yibo pro toto drama nazpívali duet Unrestrained. Ztvárnění Wei Wuxiana mu přineslo obrovskou popularitu. Drama bylo úspěšné také v zámoří, což přispělo k jeho globálnímu uznání jako herce.

Dále se objevil ve filmu Jade Dynasty, který je adaptací novely Zhu Xian. Film byl v Číně velkým trhákem. Jako špion vystupoval v historickém dramatu Joy of Life, ke kterému nazpíval také tématickou píseň Remaining Years.

V září bylo oznámeno, že si založil své vlastní studio nesoucí název XZ Studio.

V únoru vypukl skandál s fanfikcí a populární americkou webovou stránkou AO3. Přestože Xiao Zhan neudělal vůbec nic, kromě toho, že hrál v dramatu The Untamed, stal se přes noc díky fanouškům veřejným nepřítelem číslo jedna.

V první polovině dubna zveřejnil obrázek temného měsíce, kdy se v popředí nacházely švestkové květy. Tento obrázek symbolizoval jeho nové pojetí klasické písně Ode to the Red Plum Blossom z roku 1964 umístěné na speciálním albu Beautiful China. Na podporu vlastenectví byl Xiao Zhan jedním ze tří umělců, kteří přezpívali píseň z rodného města.

O pár dní později zveřejnil další obrázek, který se opět ukázal být symbolem jeho nového singlu nesoucího název Light. Je to poprvé, co spolupracoval s týmem ze Severní Ameriky, Severní Evropy, Španělska a Holandska.


 


Hudební a herecká tvorbaSingly
Stepping on Shadows (2018)
Battle Through the Heavens (2018)
Satisfied (2018)
Unrestrained (2019)
Asking Youth (2019)
Two Tigers (2019)
Remaining Years (2019)
Blue Sea Ambition (2019)
Sing in a Thousand Years (2020)
Bamboo Stone (2020)
Light (2020)

Filmy
Monster Hunt 2 (2018) – Little demon
The Rookies (2019) – Footless Pheonix
Jade Dynasty1 (2019) – Zhang Xiao Fan

Dramata
Super Star Academy (2016) – Fang Tian Ze
Shuttle Love Millennium (2016) – Liang Lao Ban
Oh! My Emperor: Season One (2018) – Bei Tang Mo Ran (Aquarius)
Oh! My Emperor: Season Two (2018) – Bei Tang Mo Ran (Aquarius)
Fights Break Sphere: Season One (2018) – Lin Xiu Ya
Joy of Life (2019) – Yan Bing Yun
The Untamed (2019) – Wei Wu Xian
The Untamed Special Edition (2019) – Wei Wu Xian
The Oath of Love (2020) – Gu Wei
The Wolf (2020) – Ji Chong
Mirror Twin Cities (2020) – Su Mo
Douluo Continent (2020) – Tang San


ZDROJ: en.wikipedia.org/wiki/Xiao_Zhan

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9