CRAXY

Autor Xiunka, 03.03.2020
Alba My Universe
Členové Woo Ah, Karin, Hyejin, SWAN, ChaeY
Aktivní 2020 - současnost
facebook.com/CRAXY.OFFICI...
instagram.com/craxy_offic...
tv.naver.com/craxy

CRAXY je pětičlenná skupina působící pod společností S.A ITAINMENT, která debutovala 3. března 2020 s full albem My Universe společně s hudebním videem titulní skladby Aria.

2018: Zimní projekt 'Wish For You'

Koncem roku 2018 byly členky skupiny CRAXY představeny fanouškům prostřednictvím zimního projektu 'Wish For You'. Tehdy působily pod předběžným názvem Wish Girls. Na oslavu Vánoc nahrály členky remake slavné vánoční písně Wish For You.

2019: Pre-debut sóla, letní projekt 'Yours Is Mine', zimní projekt 'WishXMas'

V roce 2019 společnost oznámila, že se rozhodla dát jednotlivým členkám prostor prostřednictvím pre-debutových sólo písní. Nejprve vydala Woo Ah skladbu Issue, poté Hyejin Boyfriend, ChaeY Sixteen, SWAN My Soul a Karin Ka Ka Ka.

V květnu bylo oznámeno pořádání letního projektu 'Yours Is Mine'. Podobně jako v případě zimního projektu děvčata natočila hudební video související s létem. Na tomto projektu skupina spolupracovala s indonéským hercem Glenn Alinskie a jeho manželkou, herečkou a zpěvačkou Chelsea Olivia. V červenci byl zveřejněn videoklip a dance practice.

V červenci společnost vyhlásila mezinárodní soutěž Yours Is Mine, kdy výhrou byl výlet do Koreje, nahrávání písně s děvčaty a natočení hudebního videa. Taneční část soutěže vyhrál indonésky taneční tým I'GENERATION. Co se týče zpěvu, tak vyhrály Diva z Ruska, Gigi z Hong Kongu, Aaliyah z Belgie, Laras a Yorich z Indonésie. Z neznámých důvodů se Gigi a Laras nepodílely na nahrávání. V prosinci bylo zveřejněno hudební video písně We The WishGirls.

Následně byl oznámen zimní projekt 'WishXMas', kdy videoklip písně Wish Mas byl odhalen o pár dní později. Na konci tohoto MV bylo prozrazeno, že skupina bude brzy debutovat s full albem. Singl byl digitálně vydán až v prosinci.

2020: My Universe

V lednu byla zveřejněna poslední pre-debutová skladba My Universe a odhalen oficiální název skupiny, který zní CRAXY. O měsíc později byla tato píseň vydána také digitálně.

Dne 3. března 2020 skupina debutovala s full albem My Universe, které kromě titulní skladby Aria obsahuje všechny pre-debutové sólo písně.ZDROJ: kpop.fandom.com/wiki/CRAXY

TOP0 článků

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
1,3%
Čína
47%
Japonsko
34,8%
Vietnam
5,4%
Thajsko
7,9%
Filipíny
0,5%
Indie
0,5%
Singapur
0,5%
Mongolsko
0,3%
Jiná
1,8%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9