Duo B.O.Y, známé jako Kookheon & Yuvin, debutovalo 7. ledna 2020 s mini albem Phase One: YOU. Pojmenování dua je zkratkou pro B. Of You. Oba členové se zúčastnili Produce X 101 a v minulosti působili ve skupině MYTEEN.

Pre-debut

Před debutem působili Kookheon a Yuvin ve skupině MYTEEN. Yuvin se v roce 2014 objevil v talentové show Superstar K6 a o dva roky později debutoval jako sólista.

2019 – Produce X 101, Blurry, oficiální pojmenování

V květnu 2019 se oba zúčastnili survival pořadu Produce X 101. Kookheon byl eliminován v jedenácté epizodě a skončil na 21. místě. Yuvin se probojoval až do finále, kde se umístil na 15. místě a stal se tak členem potencionální skupiny BY9.

Krátce po skončení survival programu společnost The Music Works Entertainment oznámila, že Kookheon a Yuvin utvoří duo. Zhruba po dvou týdnech společnost vydala další prohlášení, v němž oznámila rozpad skupiny MYTEEN. V podstatě o týden později duo vydalo skladbu Blurry pod pojmenováním Kookheon & Yuvin. Skladba byla vnímána jako debutová.Dne 12. listopadu společnost oznámila, že duo bude vystupovat pod oficiálním názvem B.O.Y, což je zkratkou pro B. Of You. Pojmenování dua bylo vybráno z dvou tisíců návrhů, které zaslali fanoušci. Znamená to 'Best Of You' a 'Both Of You'. První část je vysvětlována, že pro někoho jste nejlepší a Both jako Kookheon & Yuvin a B.O.Y & fanoušci.

2020 – debut

Dne 7. ledna duo debutovalo s prvním mini album Phase One: YOU společně s hudebním videem titulní skladby My Angel. Jedná se o taneční píseň, která pojednává o osudovém střetnutí slunce (Yuvin) a měsíce (Kookheon). Hudební video bylo natáčeno v Los Angeles. Po vydání mini alba se ukázalo, že skladba Blurry byla pre-debutová.

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
1,2%
Čína
47,9%
Japonsko
34,6%
Vietnam
5,2%
Thajsko
7,7%
Filipíny
0,4%
Indie
0,5%
Singapur
0,4%
Mongolsko
0,3%
Jiná
1,8%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9