Stage jméno: VIINI
Datum narození: 4.3.1997
Místo narození: Soul, KR
Výška: 187 cm
Znamení: Ryby

Kwon Hyunbin, který jako sólista působí pod stage jménem VIINI, je jihokorejským modelem, skladatelem, zpěvákem, rapperem a hercem. Upozornil na sebe účastí v Produce 101 Season 2, kdy se stal následně členem projektové skupiny JBJ.

Narodil se 4. března 1997 v Soulu v Jižní Koreji. Krátce studoval v Tokyu v Japonsku, kdy se připojil k basketbalovému týmu mezinárodní školy Aoba-Japan. Po návratu do Jižní Koreje studoval na střední škole Jungkyung, kde se zaměřoval na šerm. Dokonce byl vybrán jako zástupce pro šermířský turnaj dorostenců. Krátce na to ovšem utrpěl zranění a musel se vzdát šermu. Navrátil se tedy k životu klasického středoškoláka.

2015 – 2018 Modeling, Produce 101 Season 2 a JBJ

V roce 2015 začal Kwon Hyunbin svou kariéru modela pod YGKPlus. Nafotil několik sérii fotografií pro různé magazíny. V roce 2017 se přihlásil do survival pořadu Produce 101 Season 2, kde se umístil na 22. místě. Brzy na to mu byla nabídnuta možnost členství v projektové skupině JBJ, jejíchž složení zvolili fanoušci. Skupina byla velmi populární, nicméně po sedmi měsících jejích působení bylo oznámeno, že se rozpadne. Po rozpuštění skupiny se Kwon Hyunbin objevil jako stálý host MBC variety pořadu Dunia: Into a New World.

2019 Sólo debut

Dne 1. dubna 2019 se připojil jako stálý host JTBC pořadu Try It, kde působil po boku Yoo Byung Jaeho. Koncem května bylo odhaleno, že Kwon Hyunbin připravuje sólo debut jako VIINI pod YGX, dceřinou společností YG Entertainment. Již teasery byly plné jeho mužného charisma a sexappealu. Není se tedy čemu divit, že titulní skladba GENIE z jeho debutového mini alba DIMENSION není nic roztomilého nebo pohodového. Je to prostě jízda od začátku do konce, kde fanouškům ukazuje svou drsnou stránku a smyslně se pohybuje do rytmu hudby.

ZDROJ: en.wikipedia.org/wiki/Kwon_Hyun-bin

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
1,2%
Čína
47,6%
Japonsko
34,6%
Vietnam
5,2%
Thajsko
7,8%
Filipíny
0,5%
Indie
0,5%
Singapur
0,5%
Mongolsko
0,3%
Jiná
1,7%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9