Stage jméno: Ong Seong Wu
Datum narození: 25.8.1995
Místo narození: Incheon, KR
Výška: 179 cm
Znamení: Panna
 
Ong Seong Wu je jihokorejským zpěvákem a hercem. Znám je svou účastní v survival pořadu Produce 101 Season 2, kde se umístil na pátém místě a stal se tak členem úspěšné projektové skupiny WANNA ONE.

Pre-debut – Produce 101 Season 2

Narodil se 25. srpna 1995 v Incheon v Jižní Koreji. Navštěvoval Hanlim Multi Art School, na které odmaturoval v roce 2014. Následně vystudoval obor múzických umění na univerzitě Dong Seoul.

V roce 2017 se přihlásil do druhé řady survival pořadu Produce 101, kde se umístil na pátém místě a stal se tak členem projektové skupiny WANNA ONE. Před svou účastí v Produce 101 Season 2 se podílel na filmovém projektu, jehož výsledkem byl krátký film pojmenovaný Seong Wu Is Alright. Zahlédnout jsme jej mohli také v dramatu Idol Fever, které se vysílalo od 7. – 17. července 2017.

2017 – 2018: WANNA ONE

Dne 7. srpna 2017 debutoval jako člen WANNA ONE. Se skupinou vystoupil v několika pořadech jako Happy Together, The Return of Superman a Saturday Night Live Korea. Společně s Kang Danielem působil ve variety pořadu Master Key, kde byl později oznámen jako stálý člen. V listopadu 2017 jsme jej mohli zahlédnout v hudebním videu skladby Only You, kterou vydal Huh Gak.

V únoru 2018 byl oznámen jako stálý MC hudebního pořadu Music Core. V září tuto pozici opustil. Dále se objevoval v nejrůznějších pořadech. Společně s Kang Danielem a Kim Jaehwanem se zúčastnil Living Together in Empty Room. Stal se také stálým členem Law of the Jungle Sabah.

Členům projektové skupiny WANNA ONE k 31. prosinci 2018 oficiálně vypršela smlouva. V tento den byla skupina rozpuštěna. Nicméně probíhaly propagační akce, během kterých se členové WANNA ONE loučili s fanoušky.

2019 – 2020

Po ukončení aktivit s WANNA ONE uspořádal své první fanmeeting turné pojmenované Eternity. V březnu 2019 byl jmenován ambasadorem Incheon Metropolitan City Office of Education.  V rámci projektu 2019 Pepsi K-Pop Collaboration s podtitulem FOR THE LOVE OF IT vydal píseň Heart Sign a také nazpíval skladbu Our Story, která je OST dramatu Moments of 18.Ztvárněním studenta Choi Jun Wooa v tomto dramatu uskutečnil herecký debut. Jeho herecký výkon byl přijat velmi pozitivně. Vysloužil si několik skvělých recenzí. Získal ocenění Best Rookie Award a Hallyu Star Award během Korea Drama Awards.

V lednu 2020 vydal svůj první digitální singl We Belong, ke kterému napsal text a složil hudbu. Zahájil také své druhé sólo fanmeeting turné nesoucí název tohoto digitálního singlu.

ZDROJ: en.wikipedia.org/wiki/Ong_Seong-wu
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9