JBJ95 je jihokorejské duo spadající pod společnost Star Road Entertainment. Členové jsou Kenta a Sanggyun. Duo oficiálně debutovalo 30. října 2018 prostřednictvím mini alba Home. Před debutem chlapci působili v projektové skupině JBJ, která byla utvořena z účastníků druhé řady populárního survival programu Produce, konkrétně Produce 101 Season 2.
 

Predebut - debut

 
Krátce poté, co došlo i přes odmítavý postoj fanoušků k rozpadu projektové skupiny JBJ, bylo odhaleno, že Kenta a Sanggyun budou debutovat jako duo. Otázkou však bylo pod jakým jménem. Chlapci se rozhodli nechat část volby na svých fanoušcích, kterým bylo umožněno zasílat návrhy. Následně v živém vysílání V app Kenta a Sanggyun o návrzích diskutovali. Rozhodli se pro JBJ95. Číslovku vybrali podle roku svého narození. Oba se narodili v roce 1995 a JBJ proto, že nechtějí zapomenout na rozpuštěnou skupinu.

Poté byly duu otevřeny profily na sociálních sítích a bylo zahájeno vydávání teaserů  k debutu s mini albem Home. Debut nastal 30. října 2018 prostřednictvím zveřejnění hudebního videa titulní skladby HOME a samozřejmě vydáním prvního mini alba Home, které obsahuje sedm písní a instrumentální verzi titulní skladby. Zhruba necelý měsíc po debutu byla zveřejněna performance verze videoklipu b-side skladby STAY.

 


2019

Jistě vás zajímá pojmenování fandomu tohoto talentovaného dua. Chlapci opět umožnili podílet se fanouškům na pojmenování. Nakonec zvolili  Jjakkung, což v překladu znamená přítel. Skvěle se to tak hodí k přezdívce dua, která zní Jebkkung.

Dne 26.3.2019 bylo vydáno druhé mini album AWAKE, které obsahuje stejnojmennou titulní skladbu a dalších pět písní. Sanggyun se podílel na složení textu skladeb FRIEND ZONE a Lookin 4 Love.

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9