Da-iCE

Autor koti, 21.05.2019
Alba FIGHT BACK, EVERY SEASON, NEXT PHASE, BET
Členové Toru Iwaoka, Sota Hanamura, Hayate Wada, Yudai Ohno, Taiki Kudo
Aktivní 2011 - současnost
da-ice.jp
youtube.com/channel/UCnUu...
facebook.com/Da.iCE.offic...
twitter.com/Da_iCE_STAFF
instagram.com/da_ice_staf...

Da-iCE je japonská taneční a pěvecká skupina společnosti Universal Sigma, spadající pod Universal Music Japan. Byla zformována v lednu 2011 a oficiální debut uskutečnila 15. ledna 2014. Skupina má celkem pět členů, jsou jimi zpěváci Sota Hanamura, Yudai Ohno a tanečníci Taiki Kudo, Toru Iwaoka a Hayate Wada. Skupina měla původně jméno Blackout, ale kvůli jeho negativnímu významu bylo změněno. S nápadem pojmenovat skupinu Da-iCE přišel Yudai. Vyslovuje se stejně jako anglické slovíčko pro kostku, 'dice'. Pět stran kostky reprezentuje členy skupiny a ta poslední představuje fanoušky. Písmena 'a-i' jsou v názvu záměrně napsaná malým písmem, protože 'ai' v japonštině znamená 'láska'.


Da-iCE v roce 2014

V dubnu 2011 skupina poprvé vystupovala v Shibuya Vuenos a během celého roku uskutečnila více než 100 živých vystoupeních. V roce 2012, od května do září, chlapci vystupovali jako předskokani svým kolegům AAA na jejch turné AAA Tour 2012 -777- Triple Seven. Díky této příležitosti vzrostlo povědomí veřejnosti o skupině a 12. prosince vdali své první indie mini album s názvem Da-iCE a titulní skladbou Splash. Album se umístilo na 1. místě Recochoku ringtone daily chart. V první polovině roku 2013 skupina stihla uskutečnit hned dvě turné a následně vydat svůj první indie singl I'll be back, který se také umístil na 1. příčce Recochoku ringtone daily chart.

Da-iCE svůj oficiální debutový singl SHOUT IT OUT vydali 15. ledna 2014. Následovalo vydání dalších dvou singlů, kterými byli TOKI a Hush Hush, v říjnu pak přišlo na řadu první studiové album Fight Back, jenž obsahuje i DVD se záznamem jejich třetího turné, konaného v březnu. Toto album se umístilo na 1. příčce Oricon Daily Chart.


Splash a SHOUT IT OUT

V roce 2015 skupina vyhrála ocenění The Best 5 New Artists na 29th Japan Gold Disc Awards. Během celého roku byly vydány celkem 4 singly, a to Mou Ichido Dake, BILLION DREAMS, Everybody a HELLO. Všechny tyto singly byly zahrnuty na druhém studiovém albu Every Season, které vyšlo 6. ledna 2016, a jehož se prodalo přes 30,000 kopií během jediného dne. Nové album propagovaly singly Back To The Future a SUPER FICTION, na kterém s nimi spolupracoval člen AAA, SKY-HI. Celkem 3 nové singly byly vydány během roku 2016, byly jimi WATCH OUT, Paradive a Koigokoro. Ve druhé polovině roku Da-iCE vyrazili na své první halové turné, které bylo zakončeno 1. ledna 2017 v Tokiu.

 
Mou Ichido Dake a Koigokoro

Další rok skupina vydala své již třetí studiové album. Nese název NEXT PHASE a kromě předešlých singlů obsahuje i 3 nové. Jsou jimi BOND, TWO AS ONE a cover skladby Into You, kterou původně nazpívala Ariana Grande. V červnu následovalo vydání dvanáctého singlu Tonikaku HEY a v předposlední srpnový den vyšel třináctý singl Kimi Iro. Chlapci také v červnu opět vyrazili na další turné po Japonsku, tentokrát s názvem Da-iCE LIVE TOUR 2017 -NEXT PHASE-.


BOND a Into You

V lednu 2018 byl vydán třináctý singl TOKYO MERRY GO ROUND, další singl FAKESHOW následoval 30. května a čtvrté studiové album BET vyšlo 8. srpna. Na něm byly opět zahrnuty předcházející singly a album propagovala nová píseň s názvem Flash Back. Tentýž rok skupina opět vyrazila na turné a jejich závěrečný koncert v Osaka Castle Hall přilákal 10,000 lidí. Ještě v listopadu pak Da-iCE vydali singl Kumo wo Nuketa Aozora.


FAKESHOW a Flash Back

V roce 2019 skupina vydává singl album FAKE ME FAKE ME OUT se stejnojmennou titulní písní a také s předcházejícím singlem WELCOME! Dne 6. června přichází na řadu první best of album. Obsahuje všechny singly vydané od oficiálního debutu a také dvě nové skladby. Toto best of album propaguje píseň Ichitasuichi. Dále si fanoušci mohou pořídit i verze s Blu-ray, které obsahují všechny videoklipy a zábavná dokumentární videa.


FAKE ME FAKE ME OUT a Ichitasuitchi

ZDROJ: da-ice.jp,
wikipedia.org/wiki/Da-ice
FOTO: natalie.mu
 

 
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9