TXT

Autor Xiunka, 07.05.2019
Alba The Dream Chapter: STAR, The Dream Chapter: MAGIC
Členové Soobin, Yeonjun, Beomgyu, Taehyun a Hueningkai
Aktivní 2019 - současnost
txt.ibighit.com/#
youtube.com/txt_bighit
facebook.com/TXT.bighit
twitter.com/TXT_bighit
www.instagram.com/txt_big...
twitter.com/TXT_members
twitter.com/TXT_bighit_jp...

Tomorrow X Together neboli TXT je  jihokorejská pětičlenná skupina ze společnosti Big Hit Entertainment. Členy jsou Soobin, Yeonjun, Beomgyu, Taehyun a Hueningkai. Skupina debutovala 4. března 2019 s mini albem The Dream Chapter: STAR společně s hudebním videem titulní skladby Crown.

2019: DEBUT, PRVNÍ COMEBACK

V roce 2017 zakladatel společnosti Big Hit Entertainment, Bang Shi Hyuk, prozradil zahájení příprav debutu nové chlapecké skupiny. Debut byl oficiálně oznámen 10. ledna 2019. Rovněž bylo odhaleno pojmenování skupiny, které zní TXT. Následující dny byli fanouškům představeni jednotliví členové.

Dne 4. března 2019 skupina debutovala s mini albem nazývajícím se The Dream Chapter: STAR. Na mini albu nalezneme pět skladeb a to Blue OrangeadeCrownOur SummerCat & Dog Star’s Nap. Titulní skladba Crown je trendy popovou písní, kterou složili Slow Rabbit, Melanie Fontana, Michel “Lindgren” Schulz a Supreme Boi. Pojednává o těžkostech mladistvých. Hudební video této skladby vytvořilo nový rekord v K-Pop historii. Jedná se o nejvíce sledovaný debut chlapecké skupiny v časovém rozmezí dvacet čtyři hodin po vydání videoklipu.Následující den po debutu se uskutečnila debutová showcase skupiny, během které se chlapci představili a sdíleli své myšlenky a nervozitu ze svého debutu. Také prozradili rady, které obdrželi od Bang Shi Hyuka a skupiny BTS. Hueningkai v průběhu debutové showcase řekl: „Bang Shi Hyuk vždy zdůrazňuje význam týmové práce. Říká nám, abychom mysleli na důležitost našeho týmu." Beomgyu pokračoval: „Jsem obrovským fanouškem BTS. Kdykoliv na ně ve společnosti narazím, mé srdce divoce tluče a jsem nervózní. Zdůrazňují důležitost týmové práce stejně jako Bang Shi Hyuk. Řekli mi, abych nejprve myslel na náš tým a stal se dobrým umělcem.“

Debutové mini album se týden po vydání umístilo na prvním místě Billboard Emerging Artists, World Albums a World Digital Song Sales. Rovněž se umístilo na 140 místě žebříčku Bilboard 200. TXT jsou tedy skupinou, která se v těchto žebříčcích objevila v nejrychlejší době po debutu a zároveň se debutové mini album objevilo na nejvyšším místě jakéhokoliv debutu K-Pop chlapecké skupiny.

Chlapci ze skupiny TXT nezaháleli a vydali hudební videa b-side skladeb Blue Orangeade a Cat & Dog, Nap of a Star. Druhá jmenovaná se dokonce dočkala anglické verze.

Dne 25. dubna společnost Big Hit Entertainment oznámila, že oficiální pojmenování fanklubu skupiny TXT zní YOUNG ONE. Toto pojmenování bylo vybránu z návrhů, které zaslali společnosti samotní fanoušci. Nicméně pojmenování je velice podobné názvu Young Ones, což jsou fanoušci Tiffany Young. Společnost Big Hit Entertainment chtěla předejít dalšímu problému spojenému s podobným pojmenováním fanklubu nebo fandomu a proto se jej rozhodla změnit. Dne 22. srpna bylo oznámeno, že pojmenování zní MOA, což je zkratka pro Moments of Alwaysness.


V tomto měsíci také společnost Big Hit Entertainment oznámila, že plánovaný srpnový comeback skupiny je odložen na září kvůli zdravotním problémům členů. Soobinovi byl diagnostikovým zánět spojivek. Pro jeho rychlé uzdravení se zdržel jakýchkoliv veřejných aktivit. Yeonjunovi se bohužel vrátila bolest zad.

Začátkem října byl vydán první video teaser k prvnímu full albu The Dream Chapter: MAGIC. Comeback se uskutečnil 21. října. Titulní skladbu Run Away nesoucí se v duchu synthpopu produkoval Slow Rabbit. Pojednává o útěku na magické místo, kde mohou pouze chlapci a jejich přátelé, což jsou fanoušci.Stejně jako v případě prvního mini alba bylo vydáno několik hudebních videí a to k b-side skladbám Magic Island a Angel or Devil.

Koncem listopadu byl oznámen japonský debut se singl albem Magic Hour.

Během Mnet Asian Music Awards 2019 nejenom, že TXT vystoupili, ale také si odnesli významné ocenění Rookie of the Year.

2020: JAPONSKÝ DEBUT

Japonský debut se singl albem Magic Hour se oficiálně uskutečnil 15. ledna, kdy byla také odhalena celá verze videoklipu titulní skladby Run Away.
ZDROJ: txt.ibighit.com

TOP0 článků

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
1,3%
Čína
47%
Japonsko
34,8%
Vietnam
5,4%
Thajsko
7,9%
Filipíny
0,5%
Indie
0,5%
Singapur
0,5%
Mongolsko
0,3%
Jiná
1,8%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9