ATEEZ

Autor Xiunka, 24.04.2019
Alba Treasure Ep.1: All to Zero, Treasure Ep.2: Zero To One, Treasure Ep.3: One To All, Treasure Ep. Fin: All To Action, Treasure Ep. Extra: Shift The Map, Treasue Epilogue: Action To Answer
Členové Hong Joong, Seong Hwa, Yun Ho, Yeo Sang, San, Min Gi, Woo Young a Jong Ho
Aktivní 2018 - současnost
ateez.kqent.com/
youtube.com/channel/UC2e4...
facebook.com/ATEEZofficia...
twitter.com/ATEEZofficial...
instagram.com/ateez_offic...
channels.vlive.tv/C057DB/
twitter.com/ATEEZofficial...
ATEEZ (에이티즈) je jihokorejská osmičlenná chlapecká skupina spadající pod společnost KQ Entertainment. Členové jsou Hong Joong, Seong Hwa, Yun Ho, Yeo Sang, San, Min Gi, Woo Young a Jong Ho. Skupina debutovala 24. října 2018 prostřednictvím prvního mini alba Treasure Ep.1: All to Zero. Před debutem skupina vystupovala jako KQ Fellaz.
 

Predebut - 2018

 
Chlapci před debutem cestovali po Spojených státech amerických za účelem tréninku. Fanoušci mohli sledovat jejich pokrok prostřednictvím show nazvané KQ Fellaz American Training. V průběhu této show byl představen devátý člen, Lee Junyoung. Závěrem byla vydána skladba From. Rovněž bylo oznámeno, že se Lee Junyoung nestane oficiálním členem skupiny.

Dne 2. října 2018 byl oznámen debut skupiny prostřednictvím teaser plakátu, který obsahoval řečnickou otázku "Will you be my friend?". Také byla oznámena změna pojmenování skupiny a to z KQ Fellaz na ATEEZ. Otevřen byl oficiální YouTube skupiny a zahájeno vydávání nejrůznějších teaserů. Dne 24. října skupina vydala debutové mini album Treasure Ep.1: All to Zero společně s dvěma hudebními videi ke skladbám Pirate King a Treasure. Tentýž den se uskutečnil jejich debutová showcase v Yes24 Live Hall.Po svém debutu během vysílání přes V Live pojmenovali svůj fandom. Fanoušci rookie skupiny ATEEZ se jmenují ATINY. Jedná se o spojení pojmů ATEEZ a DESTINY. Znamená to, že chlapcům a fanouškům bylo předpovězeno se setkat.
 

2019

 
Dne 2. ledna ATEEZ zveřejnili tajuplnou fotografii trumpety s červenou vlajkou s jejich logem, ke které přidali text v morseovce. Fanoušci tak své spojili síly a text rozluštili. Bylo v něm uvedeno Say My Name. Den poté skupina oficiálně potvrdila comeback s mini albem Treasure Ep. 2: Zero To One. Ještě před comeback skupina vydala performance video b-side skladby HALA HALA (Hearts Awakened, Live Alive).

Dne 15. ledna skupina vydala své druhé mini album Treasure Ep.2: Zero To One společně s hudebním videem titulní skladby Say My Name.  O pár dní později byla zveřejněna teaser fotografie, u které byla přidána také morseovka. Fanoušci se dopátrali, že morseovkou byl uveden název b-side skladby HALA HALA. Následně byl zveřejněn další videoklip této b-side skladby.

Dne 24. ledna skupina oznámila americkou část svého prvního turné nazvaného The Expedition Tour. V rámci této části turné skupina vystoupila v březnu v Brooklynu, Chicagu, Dallasu, Atlantě a Los Angeles. V únoru byla oznámena evropská část turné, během které chlapci vystoupili v deseti evropských městech – Londýn, Lisabon, Paříž, Berlín, Amsterdam, Milán, Budapešť, Stockholm, Varšava a Moskva.

Dne 12. května byl oznámen comeback s třetím mini albem Treasure Ep. 3: One To All. Fanoušni mohli hlasovat o skladbě, s kterou chlapci v rámci propagací budou vystupovat. Na výběr byly skladby Wave a Illusion. Vyhrála skladba Wave, která byla zvolena za titulní tohoto comebacku. Ve stejný den bylo vydáno hudební video také b-side skladby Illusion. Dne 20. června skupina vyhrála svou první cenu v hudebním pořadu a to konkrétně v M Countdown. Dne 25. června v The Show vyhrála skupina svou druhou cenu.

Dne 6. června skupina vystoupila během KCON 2019 NY v New Yorku a vydala hudební video b-side skladby AURORA, kterou napsal, složil a produkoval Hong Joong. Dne 16. srpna chlapci vystoupili během KCON Rookies, což bylo součástí KCON LA. O den později skupina vystoupila během KCON 2019 v Los Angeles a samozřejmě také na after party. Dne 20. srpna získala skupina ocenění Best Performance Award během Soribada Awards 2019.

De 18. září skupina oznámila comeback s prvním full albem Treasure EP.Fin: All to Action, které bylo vydáno společně s hudebním videem titulní skladby Wonderland. Dne 10. listopadu skupina vydala japonský singl Utopia, který předcházel albu japonskému debutovému albu Treasure EP. EXTRA: Shift The Map.

Společně s japonským debutem bylo oznámeno druhé světové turné World Tour The Fellowship: Map The Treasure, v rámci kterého ATEEZ vystoupí v březnu 2020 v sedmi evropských městech. Krátce po japonském debutu a oznámení druhého světového turné skupina překvapila fanoušky záhadnou teaser fotografií. Očekávána byla oficiální podoba lightsticku. Nakonec se ovšem ukázalo, že skupina zahájí rok 2020 albem TREASURE EPILOGUE: Action To Answer.

Během Mnet Asian Music Awards 2019 (MAMA) skupina vyhrála ocenění Worldwide Fans´ Choice.


 

2020

 
Skupina zahájila rok výhrou ocenění Next Generation Award během Golden Disc Awards.
ZDROJ: en.wikipedia.org/wiki/Ateez
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9