Golden Child

Autor Eunka, 12.08.2017
Alba Gol-Cha!, Miracle, Wish, Re:boot, Without You, Take a Leap, Pump It Up
Členové Dae Yeol, Sung Yoon, Jang Jun, TAG, Y, Seung Min, Jae Hyun, Ji Beom, Dong Hyun, Joo Chan, Bo Min
Aktivní 2017
www.woolliment.com/artist...
www.youtube.com/channel/U...
www.facebook.com/gncd11/
twitter.com/Official_GNCD
instagram.com/official_gn...
Golden Child 골든차일드 je korejská chlapecká skupina, která má deset členů, ale debutovala jako jedenáctičlenná (Jae Seok skupinu opustil). Patří pod Woollim Entertainment. Leaderem je Dae Yeol. Ještě před debutem byli známí jako Woollim Boys. O svém jméně řekli: "Jde o dokonalé dítě, které se objevuje tak jednou za 100 let. Může to také znamenat, že jsme doslovně zlatými chlapci."

Oficiální název fanklubu: Goldenness

Ještě před debutem se někteří členové zapojili do takzvaného W Projectu, o kterém společnost Woollim začala oficiálně hovořit od 9. ledna 2017. Tohoto projektu se účastnili Joo Chan, Jang Jun, TAG, Dae Yeol, Dong Hyun a Jae Seok. Dne 14. května byl zveřejněn název skupiny a fanoušci se začali těšit na debut. Poté přišla na řadu reality show zvaná Woollim Pick. Tato show probíhala formou olympiády a moderátorem byl Sung Yeol z Infinite, bratr Dae Yeola. Debutu se skupina dočkala 28. srpna 2017. Právě tehdy kluci vydali své první mini album, které nazvali Gol-Cha!. Titulní píseň nesla název DamDaDi. Šlo o svěží a energickou píseň, což bylo vidět i ve videoklipu, v němž si chlapci zasportovali a předvedli synchronizovanou choreografii. První album si získalo fanoušky i v Japonsku a umístilo se na 1. místě hitparády Tower Records. Dne 16. října skupina nazpívala OST Love Letter k seriálu 20th Century Boy and Girl.

Když společnost 6. ledna 2018 oznámila, že Jae Seok opouští skupinu ze zdravotních důvodů, bylo to těžké nejen pro členy, ale i pro fanoušky. Skupina se musela trochu reorganizovat a pak už byl čas na comeback. Kluci se na hudební scénu vrátili 29. ledna s druhým mini albem Miracle. Ten den též vydali MV k písni It's U. Také oznámili, že chystají reality show Golden Movie. V březnu pak vydali videoklip k úspěšné a fanoušky oblíbené písni Lady. Kromě toho obdrželi cenu Global Rookie Top 5 na V Live Awards.Nejen mini alba, ale i singly je třeba tvořit a vydávat, proto se kluci v červenci rozhodli, že vydají svůj první singl. Ten vyšel 4. července a jmenoval se podle fanklubu Goldenness. Na textu titulní písně Let Me se podíleli TAG a Jang Jun. Na říjen si pro změnu připravili třetí mini album, které pojmenovali Wish. Titulní skladba Genie potěšila fanoušky svým optimistickým a energickým duchem.

Na jaře roku 2019 se rozhodli, že potěší fanoušky speciálním jarním singlem, který vyšel 2. května pod názvem Spring Again. Chlapci v MV dováděli pod deštěm květů padajících z rozkvetlých stromů a náležitě si to užili. Svoje první dlouhohrající album Re:boot vydali 18. listopadu téhož roku, spolu s klipem k písni Wannabe. Tentokrát ukázali mužnější a zralejší stránku. Albem kromě skupinových písní obsahuje i sóla a skladby možných podskupin. První výhry v hudební show se dočkali 26. prosince v M Countdown. Dne 29. ledna 2020 vydali repackaged album Without You, spolu s MV, v němž ukázali, že umí vytvořit skvěle propracovanou choreografii.V roce 2020 dostali příležitost působit v survival show Road To Kingdom, nicméně byli první skupinou, která vypadla. Přesto jim tato skvělá zkušenost pomohla a něco je naučila. Hned po skončení soutěže přišli s novým mini albem Take a Leap. Video k titulní písni ONE (Lucid Dream) bylo snové a choreografie tradičně skvělá a vyzrálá.

Po temnějším období se chlapci pomyslně vrátili na začátek své hudební kariéry a pro druhý singl Pump It Up, který spolu s videoklipem vyšel 7. října, zvolili roztomilý a roztančený koncept.


ZDROJ: es.drama.wikia.com
FOTO: twitter.com/Official_GNCD
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9