Umělecké jméno: Joo 주
Rodné jméno: Jung Min Joo 정민주 
Povolání: Zpěvačka a herečka
Datum narození: 11. října 1990 
Výška: 160 cm
Váha: 44 kg
Krevní skupina: B
Znamení: Váhy
Rodina: Bratr Ilhoon z BTOB


Narodila se v Soulu, ale dětství prožila v Indonésii, neboť tam pracoval její otec. V roce 2006 se zúčastnila soutěže Superstar Survival, a přestože nevyhrála, začala trénovat pod JYP Entertainment. Ví se o ní, že je katolička, vystudovala univerzitu Dongguk a jejím bratrem je Ilhoon z BTOB.

Debutu se dočkala 11. ledna 2008, když vydala první singl s názvem Young Girl. Přestože měla debut za sebou, stále se nepovažovala za zkušenou zpěvačku a proto trénovala další dva roky, aby se mohla zdokonalit. V lednu roce 2011 vydala první mini album, které dostalo název Heartmade. Za titulní píseň byla vybrána Bad Guy. V květnu téhož roku spolupracovala s Leeteukem ze Super Junior na písni Ice Cream. Ještě ten rok byla také obsazena do muzikálu Youthful March a zahrála si v seriálu Dream High.

Ve světě muzikálu se jí velmi zalíbilo, proto v říjnu 2012 přijala roli Brendy v muzikálu Catch Me If You Can. O rok později byla obsazena do filmu Marriage Bluse. Po boku Yo Seopa z BEAST (Highlight) si v roce 2014 zahrála v muzikálu Full House a přiznala, že si roli Han Ji Eun dokonale užila.V lednu 2015 jí vypršela smlouva u JYP a tak v dubnu podepsala novou smlouvu s Woollim Entertainment. Poté se začala připravovat na hudební comeback a 2. listopadu vydala singl s názvem Cry & Blow. Na hudební scénu se pak vrátila 26. května 2017, kdy vydala singl s nízvem Late in the Morning. V MV si zahrál populární herec Kim Min Suk. Začátkem roku 2019 oznámila, že našla pravou lásku a provdala se 4. května téhož roku.


Filmografie:
Film:

2013 Marriage Blue


TV Drama:
2011 Dream High


Muzikál:
2011 Youthful March
2012 Catch Me If You Can
2014 Full House


FOTO: officialjoo.com/profile.wol

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9