Baek Ji Young

Autor Eunka, 22.05.2017
Alba Sorrow, Rouge, Tres, Smile, Smile Again, The Sixth Miracle, Sensibility, EGO, Timeless, Pitta, Good Boy
Aktivní 1999 - současnost
instagram.com/baekzyoung/
Jméno: Baek Ji Young 백지영 
Známá i jako: Baek Z Young
Povolání: zpěvačka
Datum narození: 25. března 1976
Místo narození: Soul, Jižní Korea
Výška: 169 cm
Váha: 50 kg
Krevní skupina: B
Znamení: Beran
Rodina: manžel Jung Suk Won a dcera


Baek Ji Young je známá jako královna balad nebo OST. První album vydala v roce 1999. Jmenovalo se Sorrow a titulní píseň Choice byla nezvyklá tím, že zakomponovala do kpopu i latino rytmy. Zpěvačka o rok později vydala další album s názvem Rouge, kterého se prodalo 360 000 kopií. 

Kariéru jí málem zničil ošklivý sexuální skandál s manažerem, který bez jejího vědomí tajně zaznamenal sex se zpěvačkou a nahrávka se dostala na internet. Kvůli skandálu ji televizní společnosti nechtěly v hudebních pořadech a dá se říci, že se očistila až v roce 2006, kdy vydala album Smile Again a mohla znovu pořádně vystupovat. Těžké období jí pomohla překonat rodina a věrní fanoušci.V září 2007 vydala album The Sixth Miracle. Za toto album obdržela cenu na Seoul Music Awards. O rok později podstoupila operaci hlasivek, neboť na nich měla cystu. Měla obavy, že se tím její hlas změní, ale naštěstí se tak nestalo. Z operace se zotavila a vrátila se s albem Sensibility, které obsahuje její největší hit Like Being Hit by a Bullet. Tato píseň hojně vítězila v hudebních show.

V roce 2009 vydala mini album EGO a spolupracovala s Taecyeonem ze skupiny 2PM. Společná píseň My Ear Candy byla obohacena techno rytmy, což nebývalo u Baek Ji Young zvykem. Zpěvačka se ale experimentů nebojí. Ten samý rok získala na Mnet Asian Music Awards cenu pro nejlepší sólovou umělkyni. Osmé album vydané v roce 2011 pojmenovala Pitta. Veřejnost překvapilo, že i v té době, kdy jí bylo dávno přes třicet, stále dokázala svou hudbou oslovit dospívající mládež. V té době také začala chodit s hercem Jung Suk Wonem, za kterého se provdala 2. července 2013. V té době byla těhotná, ale bohužel potratila. V těžkých chvílích jí byl oporou hlavně manžel.

O zpěvačce se ví, že nazpívala desítky OST k seriálům, proto také v březnu 2013 vydala album plné OST hitů. Jmenovalo se Flash Back. Ještě předtím, v únoru, uspořádala svůj první sólový koncert. V květnu vydala japonský singl Sono OnnaO rok později se stala porotkyní vietnamské Superstar. Také nazpívala singl Still in Love. Nakonec byla i porotkyní korejské Superstar a jelikož po celou dobu od potratu doufala, že se děťátka přece jen dočká, nevzdávala se naděje a na podzim 2016 mohla oznámit radostnou zprávu, že je těhotná. Zdravou dceru porodila 22. května 2017.

Od porodu o ní nebylo téměř slyšet, za což mohl i drogový skandál jejího manžela, nicméně nakonec se zase vrátila na hudební scénu, když 4. října 2019 vydala mini album Reminiscence a MV k písni We. V klipu si zahrál populární herec Ji Sung. V prosinci, před Vánoci, vydala singl No love, No Heartbreak. V červenci roku 2020 přišla s romantickou baladou I Still Love You a Lot.


FOTO: soompi.com, louvre9
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9