Jeon Somi (전소미)

Jeon Somi (전소미), narozena jako Ennik Somi Douma 9. března 2001, je kanadsko-korejská zpěvačka, která se v reality show Produce 101 umístila na prvním místě a stala se členkou skupiny I.O.I, která v lednu 2017 ukončila svoji činnost. Somi vystupovala pod JYP Entertainment. Než se dostala do JYP Entertainment, dvakrát se zúčastnila konkurzu, kde zpívala písničku Lonely od 2NE1Jako trainee se spolu s dalšími trainees objevila v MV Stop Stop It od skupiny GOT7

Somi má trojité občanství, její otec Matthew Douma má holandské a kanadské občanství, její matka Jeon Sun Hee je Korejka. Somi má o osm let mladší sestru Evelyn. Když měla Somi rok, přestěhovala se její rodina do Koreje. Somi byla jako malá za svůj smíšený původ ve škole šikanovaná. Je držitelkou černého pásu třetího stupně v taekwondu, čtvrtý stupeň, který má její táta, zatím nemohla získat kvůli nízkému věku. 

V roce 2013 se objevila ve speciálu Let's Go! Dream Team Season 2 jako zástupkyně taekwondo týmu ze základní školy Midong Elementary School. V epizodě tvořila tým s Park Jun Hyungem.

V roce 2014 se objevila se svojí maminkou a babičkou ve 187. epizodě Hello Counselor. ve stejném roce si zahrála cameo ve filmu Ode to My Father spolu s tátou a Evelyn.

V roce 2015 se zúčastnila reality show SIXTEEN, kterou organizovala JYP Entertainment, aby vytvořila novou dívčí skupinu. Somi se dostala do finále, ale do TWICE vybrána nebyla, protože potřebovala ve zpěvu a tanci trochu více vyzrát.V lednu 2016 reprezentovala JYP Entertainment na reality show Produce 101, kde skončila na prvním místě a 4. května debutovala ve skupině I.O.I, která vydala mini album Chrysalis pod společností YNC Entertainment. 10. června 2016 byla představena jako jedna ze sedmi členek podskupiny I.O.I, která v létě vydala píseň Whatta Man. 29. srpna Somi, Choi Yoo Jung a Kim Chung Ha a Ki Hui Hyeon z DIA vydaly singl Flower, Wind and You. V říjnu se spolu s Wooshinem z UP10TION stala moderátorkou The Show na SBS.


9. ledna 2017 Somi podepsala formální smlouvu s JYP Entertainment, aby se mohla věnovat svým sólo aktivitám a účastnit se různých show. 17. ledna byla Somi představena jako nejmladší členka variety show Sister's Slam Dunk Season 2. O dva dny později pak moderovala 26. ročník Seoul Music Awards spolu s Heechulem a Tak Jae Hoonem. V únoru JYP Entertainment otevřela pro Somi oficiální webové stránky a fancafe, ve kterém se může spojit s fanoušky. 9. března vydal Eric Nam píseň You, Who?, kterou s ním Somi nazpívala.Na konci března 2017 se Somi objevila v Idol Drama Operation Team, což je zábavní webový program KBS, ve kterém zpěvačky účinkují jako scénáristky a herečky. Somi si zahrála středoškolačku Boram. Natáčení skončilo 9. května. Sedm členek osazenstva projektu vytvořilo dívčí skupinu Girl Next Door a nahrály píseň Deep Blue Eyes, která byla použita jako OST k programu. Píseň, kterou napsal a produkoval Jinyoung z B1A4, byla vydána 14. června pod Warner Music Korea.

12. května Somi debutovala ve skupině Unnies, která byla vytvořena v druhé řadě pořadu Sister's Slam Dunk. Unnies vydaly dvě písně, Right? a Lalala Song. Somi se podílela na textu Right? a proto byla u této písně uvedena jako textařka.

V září 2018 Somi opustila JYP Entertainment a podepsala smlouvu s The Black Label, dceřinnou společností YG Entertainment, kde se momentálně připravuje na debut jako sólová umělkyně.

Dne 13. 6. 2019 Somi debutovala s písní BIRTHDAY.


ZDROJ: wikipedia.org
FOTO: allkpop.com, kpopmap.com, soompi.com

 
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9