Z.TAO

Autor Eunka, 26.04.2016
Alba T.A.O, M.O.M, Z.Tao, Reluctantly, I′m the Sovereign, The Road
Aktivní 2012 - současnost
www.youtube.com/channel/U...
instagram.com/hztttao
weibo.com/u/2713968254
Umělecké jméno: Z.TAO
Pravé jméno: Huang Zi Tao 黃子韜
Známý i jako: Tao, Edison Huang
Povolání: Zpěvák, raper, herec
Datum narození: 2. května 1993
Místo narození: Qingdao, Shandong, Čína
Krevní skupina: AB
Výška: 183 cm
Váha: 70 kg


Narodil se v Číně a jelikož byl jako dítě dost nezbedný, jeho otec zařídil, aby se již od pěti let věnoval bojovému umění. Naučil se wushu, celkově vynikal ve sportu, zúčastnil se mnohých soutěží a to se neobešlo bez cen a výher. Koncem roku 2010 doprovázel trochu neochotně kamaráda na konkurz a výsledkem bylo, že zaujal hledače talentů a skončil v SM Entertainment

Dne 27. prosince 2011 byl pomocí video upoutávky oficiálně představen jako třetí člen EXO a s touto skupinou vystupoval až do roku 2015. Patřil k EXO-M a jako Číňan to neměl v cizí zemi jednoduché. Před debutem trénoval necelý rok. Už od samého počátku ohromoval svými dovednostmi v oblasti bojových umění a společnost SM toho hojně využívala. V roce 2014 si zahrál ve videoklipech Agape a Not Alone od Zhang Liyin a objevil se i v MV Rewind od Zhou Miho. Mohl tak mimo jiné ukázat i své herecké umění. Ten samý rok se také vydal do džungle v rámci pořadu Laws of the Jungle. Kvůli zranění nohy však musel výpravu opustit.Těch zranění bylo víc a mnohá nebyla řádně ošetřena, tak se stalo, že jeho otec zveřejnil 22. dubna 2015 na weibo dopis, ve kterém hovořil o zanedbaném zdravotním stavu svého syna a otevřeně naznačoval, že by si přál, aby Tao opustil Koreu a mohl se léčit v Číně. Společnost SM slíbila, že bude o Taově budoucnosti jednat, ale všechno nakonec dopadlo tak, že Tao podal 24. srpna na SM oficiální žalobu a EXO opustil. Již předtím si zřídil studio v Číně. Své umělecké jméno si změnil na Z.TAO. Jeho fanoušci si říkají Hailangs (HL), značí to mořské vlny, které Tao miluje.

Dne 23. července 2015 vydal první sólové mini album T.A.O a v titulní písni otevřeně hovořil o odchodu a nově nabyté svobodě. Album se prodávalo nad očekávání skvěle. Z.TAO tak mohl pokračovat a dokázat všem, že na sólovou dráhu má. Po singlu M.O.M přišel 19. srpna s dalším mini albem Z.TAO a s působivým videoklipem k písni Crown. V srpnu také uspořádal svůj první sólový koncert v Pekingu. Pak následovaly úspěšné singly ReluctantlyI'm the Sovereign. Ty bodovaly v hitparádách a umělci přinesly i pár ocenění.Tao se netají tím, že při psaní a textování písní čerpá z osobních zkušeností a nebojí se jít s kůží na trh. Tvrdí, že když člověk určité věci miluje, musí být vytrvalý, jinak by život neměl smysl. Odhaluje se až na kost, prožívá silné emoce a píše své vlastní příběhy. V tom tkví kouzlo jeho tvorby.

Kromě hudby se však pustil i do herectví. V lednu 2015 byl obsazen do filmu You Are My Sunshine a jelikož je milovníkem bojových umění a touží i po akčních filmech, dostal příležitost zahrát si po boku legendárního Jackieho Chana ve filmu Railroad Tigers. A aby toho nebylo málo, dočkal se i hlavní role ve snímku Edge of Innocence, jenž se natáčel na Taiwanu. Wushu mu pak zajistilo i další film The Game Changer. Nejen filmovému plátnu, ale ani televizi se nevyhnul. Hezky si užíval rodičovství a výchovy dětiček různého věku v reality show Charming Daddy. Také byl obsazen do televizního seriálu Journey to the West a vypravil se do džungle díky show Rules Of Our Own.Ani móda pro něj není neznámým pojmem. V září 2015 se zúčastnil londýnského Týdnu módy a následně se objevoval na různých akcích spojovaných s módou, například na slavnostním otevřením butiku Ports 1961 v Šanghaji. Mimo to fotil pro časopis Men's Folio a propagoval tak modely značky Moncler.

V březnu 2016 oznámil, že nahrává nové album, které se bude jmenovat The Road. Z.TAO kvůli němu odletěl do Los Angeles a slíbil fanouškům hned několik hudebních videí. Dne 28. dubna vyšlo MV k písni The Road a 8. května zase MV ke skladbě Hello Hello, na které pracoval s americkým raperem, který si říká Wiz Khalifa. Fanoušci se také mohli radovat z audio verze písně Underground King. Nejdůležitější písní celého alba je však Black White (AB), kterou Tao vydal 18. července. Ta zobrazuje jeho unikátní AB styl.

V dubnu 2017 vydal píseň Promise, která vznikla pro jeho turné nazvané The Promise Tour. Skladba je věnovaná jeho milovaným fanouškům. Kromě toho si zahrál v muzikálovém seriálu The Brightest Star in the Sky, který také produkoval a je plný jeho písniček. Začátkem roku 2018 oznámil nový singl. Ten dostal název Beggar a vyšel 19. ledna. Videoklipu se pak fanoušci dočkali 31. ledna.Po Beggar vydal Tao postupně další singly s názvy HaterMisunderstand a Silently. Poté spolupracoval s DJ Diplem, dánskou zpěvačkou MØ a dánskou značkou Tuborg na singlu s názvem Stay Open. MV k němu vyšlo 25. září. Kromě toho začal spolupracovat i s módní značkou Evisu. Také působil jako producent a moderátor v čínské verzi show Produce 101.

Ani v roce 2019 Z.TAO nezahálel. Vydal singly Once Beautiful, Art is BlueMusic is Blue. K tomu také videoklip ke skladbě AI. V lednu 2020 se začal objevovat s BL seriálu Forward Forever. V červnu nazpíval letní singl Ice Cream. V září mu zemřel otec a tak v prosinci, přesně na Vánoce, vydal singl Don't Leave, který rodičům věnoval.


Filmografie:
Film
:
2015 You Are My Sunshine    
2016 Edge of Innocence    
         Railroad Tigers
         The Game Changer
2017 Famen Temple Code


TV Drama:
2016 Journey to the West
2017 The Negotiator
2018 The Brightest Star in the Sky
2019 Yan Shi Fan: New Youth
2020 Forward Forever


FOTO: mens-folio.com, instagram.com/hztttao

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
1,2%
Čína
47,6%
Japonsko
34,6%
Vietnam
5,2%
Thajsko
7,8%
Filipíny
0,5%
Indie
0,5%
Singapur
0,5%
Mongolsko
0,3%
Jiná
1,7%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9