DIA

Autor MonSimi, 10.09.2015
Alba Do It Amazing, Happy Ending, Spell, YOLO
Členové Eunice, Chaeyeon, Jenny, Yebin, Cathy, Eunchae, Jooeun, Somyi
Aktivní 2015 - súčasnosť
DIA
www.youtube.com/channel/U...
www.facebook.com/mbk.dia
twitter.com/officialmbken...


DIA (다이아), zkratka pro DIAMOND, je 9-členná holčičí jihokorejská skupina, která spadá pod spoločnosť MBK od roku 2015. DIA je sesterskou skupinou T-ARA a členkami skupiny jsou Eunice, Chaeyeon, Jenny, Eunjin, Yebin, Cathy, Eunchae, JueunSomyi. Skupina oficiálně debutovala 14. září 2015 s písní Do It Amazing.

Název skupiny znamená, že děvčata chtějí být jako diamanty, které jsou najcennější ze všech klenotů a budou zářit a dostávat hodně lásky i po dlouhém čase. Tedy DIA je zkratka pro Diamond ale také akronym pro Do It Amazing.
 

Pre-debut:

 
V únoru 2015 spoločnost MBK oznámila, že bude debutovat novou holčičí skupinu. Společnost sa rozhodla, že kandidátky vybere pomocí survival show. Trainees a herečky Kim Dani, Kim Min Hyun, Moon Seul Gi a Cho Seung Hee sa měly zúčastnit tohoto projektu. Dani, Min Hyun a Seul Gi však tento projekt nechaly. Seung Hee byla členkou rozpadlé skupiny F-ve Dolls. 
 

2015: Debut with Do It Amazing

 
Dna 14. září 2015 skupina debutovala s albem Do It Amazing. Ten samý den vydaly videoklip k písni Somehow. Jejich oficiální debut stage se konala prostřednictvím M! Countdown 17. září. 

Dna 19. října DIA vydaly MV k písni My Friend's Boyfriend, která sa také nachází v jejich debutovém albu.  

Ke konci roku 17. prosince členky Cathy a Chaeyeon odešly na hiatus kvůli show Produce 101. Chaeyeon se umístila na 7. místě a pokračovala dalších 10 měsíců v aktivitách s I.O.I. 
 

2016: Happy Ending, Spell 

 
Dne 7. března MBK Entertainment ohlásili, že skupině přibyde nová členka Eunchae. O měsíc později oznámili, že smlouva členky a líderky Seunghee skončí 30. debna a ona se ji rozhodla neprodloužit. 

Dne 13. června DIA vydaly videoklip k písni On The Road, která je součástí mini alba HAPPY ENDING. Na písni pracovalo duo Igi Yong Bae, kteří vytvořili hity jako G-FRIEND - Me Gustas Tu, Glass Bead a Rough, ale taktéž UP10TION - Catch Me! a Orange Caramel - Catallena.

DIA si jako svůj nový koncept zvolily čarodějnickou tématiku Harryho Pottera a vtáhnou nás do kouzelného světa svým roztomilým vzhledem. Mini album Spell byl vydán 13. září a obsahuje šest písní. Hlavní písní alba je Mr. Potter.
 

2017: YOLO


 

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9