Keith Ape

Keith Ape je undergroundový rapper upsaný HiLite Records. Keith Ape je také nejmladším členem undergroundového crew The Cohort, ze všech jeho členů však hudbu dělá nejdelší dobu.
• Základní info •

Rodné jméno: Lee Dong Hun
Stage jméno: Keith Ape
Hangul: 이동헌
Další jména: Kid Ash

Datum narození: 93/12/25
Místo narození: Bundang, Seoul

Výška: 176 cm
Znamení: Kozoroh

Debut: 2013 - Orca Tape
Label: CXSHXNLY Records
Crew: The Cohort 
Projekt: Brainwash (duo s G2)
Asociace: ODB, Okasian, B-Free, Ken Rebel, Azizi Gibson, Vasco, Reddy, Brainwash, G2

 
• Bio •
 
V interview s Coplex Keith sám sebe popsal jako problémové dítě, ne že by kradl, kouřil či utrácel peníze rodičů, to ne, ale byl definitivně problémový v jiných aspektech. Ve věku čtrnácti let objevil krásu hip hopu a od té doby experimentoval s vlastní tvorbou.

Když Keithovi bylo sedmnáct, vykašlal se na střední a pod jménem Kid Ash se začal plně věnovat hudební tvorbě. Své tracky nahrával na Soundcloud a ve svém tempu proplouval undergroundem. Cítil však, že v tak obrovských vodách nemá šanci. Cvičil dnem i nocí v malém studiu, kde často i spal. Doma mu totiž jeho otec, hudební profesor, vyčítal volbu kariéry. 

Vše se změnilo v roce 2012, kdy jeden ze členů již fungujícího The Cohort crew, Okasian, náhodou narazil na Apea během poslechu beatu jednoho nejmenovaného producenta, jenž obsahoval část Keithova rappu. 
 
"Vystartoval jsem po producentovi s 'Co je zač?!' Byl to jeho hlas, jeho tempo, hatmatilka a výslovnost. Rappuje jako by to byl jeho jazyk. Viděl jsem v něm obrovský potenciál, jenž se lišil od ostatních rapperů," prohlásil Okasian.
 
Vyměnili si čísla a tak se Keith stal součástí The Cohort. Z počátku dělal pouze featuring, jako například v albu Okasian Boarding Procedures, brzy se stal regulérním aspektem mixtapes The Cohort. Také společně s rapperem G2 vytvořil v roce 2014 projektové duo Brainwash. 
 
"V Koreji nebylo jiné crew, ve kterém bych chtěl být, než Cohort. Protože, víš, korejskej rap je sračka. Hrozná." 
 
 
Bylo to někdy po vydání prvního alba The Cohort jménem Orca Tape, co se tehdy Kid Ash rozhodl změnit své jméno a to vtipnou kombinací jména jeho oblíbeného umělce Keith Haringa a spirituálního zvířete Ape (opice).


Keith Ape měl před sebou slibnou kariéru, která vystřelila světelnou rychlostí vzhůru po vydání It G Ma. Never Forget měla být další klasická skladba The Cohort, kterou si měli užít jejich fanoušci. Její popularita se ovšem poněkud vymkla kontrole, díky ní dostali členové The Cohort a Keith Ape převážně možnost spolupracovat s undergroundovými rappery v Americe, mezi které patří Slug Christ, Manolo Rose, Ken Rebel či Mar90s.

V současné době Keith Ape zůstává v USA a pokračuje v hudební tvorbě. S HiLite i The Cohort je i nadále ve styku.

 
• Fun Facts •
 
• Nejlepší kamarád s Okasian

• Take One dissnul Keith Ape po jeho prohlášení o kvalitě K-Hip Hopu a vůči Keithovi se zvedla vlna naprosto nesmyslné nenávisti

• Keith Ape je jeden z hlavních propagátorů The Cohort slangu, jenž obsahuje slova a hlášky jako: killer whale, orca tail, orca, orca tape a podobně

• Nejmladší člen Chrt crew
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9