The Cohort

Autor Kim LeNy, 10.07.2015
Alba Orca Tape
Členové Okasian, Keith Ape, JayAllDay, Bryan Cha$e, Kangkook, Coke Jazz, Oscar, AM KAY
orca-wear.com/
www.youtube.com/user/coho...
www.facebook.com/thecohor...
twitter.com/TheCohortCo
The Cohort je undergroundové crew známe nejen v Koreji, ale i zahraničí pro své těžké trap-hop skladby s elektro prvky a psychedelickým zněním. Trvalými hudebně-produktivními členy jsou Okasian, Keith Ape, Bryan Cha$e, Coke Jazz, Kangkook a JayAllDay, patří zde ale i například zakladatel Oscar Lee, manažer Swideo nebo grafik Xin. Mezi volně působící členy patří dále B-Free, AM KAY a JuniorChef. Bývalým členem je Reddy z HiLite Records.  

Oficiální jméno: The Cohort
Dále jako: Orca Club, Killer Whales, Chrt
Založení: 2010
Členové: Oscar, Okasian, Kangkook, Jay Allday, Keith Ape, Coke Jazz, Bryan Cha$e
Další: B-Free, Swidea, Xin, AM KAY
Žánr: trap, hip hop, wave
Album: Orca Tape

 
• Background •
The Cohort se začal prvně formovat někdy v roce 2010, kdy se parta rapperů s podobnými zájmy a cíly začala pravidelně scházet a tvořit hudbu. Počátečními hlavními představiteli The Cohort byli Okasian a Reddy, kteří těžce propagovali své názory ohledně undergroundové scény a jejich 'orca wave'. Členy v té době byli i Kangkoon, JayAllDay a Coke Jazz.

O něco později se přidává i mladý hip hop genius Kid Ash, nyní znám pod jménem Keith Ape, kterého objevil Okasian během jedné hip hop akce. Kid Ash se velmi rychle chytá stylu The Cohort a brzy si lidé Chrt crew nejčastěji spojují právě s ním a Okasian.  

Keith Ape o The Cohort v rozhovoru s Complex prohlásil: "V Koreji nebylo jiné crew, ve kterém bych chtěl být, než Cohort. Protože, víš, korejskej rap je sračka. Hrozná." 

Chrt crew vydávají individuálně songy, dělaj si vzájemné featuringy a jednou za čas se slezou na drink. V roce 2013 přichází Orca Tape - první album crew. Trap, hip hop, wave - všechno a ještě víc. Publikum The Cohort miluje. A nemluvíme jen o tom domovském, Chrt se svou hudbou dostává do podvědomí celosvětového.

Valná většina si při slovech The Cohort automaticky vybaví i indie label HiLite Records. Společnost byla dlouhou dobou domovem všem členům crew, kteří se až v posledních letech rozhodli vyzkoušet něco nového.

V současné době členové působí více-méně individuálně. Keith Ape je v US, Okasian a Bryan Cha$e se upsali společnosti TheBlackLabel. B-Free založil svůj vlastní label Green Club.   

 
• Facts •
• ​crew není jen o hudbě, ale také stylu, proto se není čemu divit, že mají i svůj vlastní brand Orca Wear

• Keith Ape je nejmladší člen crew, ale na hudební scéně působí nejdéle

• Kosatka (ang. Orca) je maskotem klubu

• catchphrases Orca Wave, Orca Whale, Orca ninjas, Underwater squad a další

• Oscar Lee založil The Cohort a o několik let později i 88Rising

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
0,7%
Čína
50%
Japonsko
37,1%
Vietnam
4,8%
Thajsko
3,3%
Filipíny
0,5%
Indie
0,4%
Singapur
0,4%
Mongolsko
0,5%
Jiná
2,3%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9