TROY

Autor AsianStyle, 05.05.2015
Alba Green Light, Why Are We?
Členové Kanto, Bumkey, Changwoo, Jaewoong
Aktivní 2014 - současnost
www.brandnewmusic.co.kr/a...
www.youtube.com/channel/U...
www.facebook.com/bnmtroy
twitter.com/bnmtroy
http://cafe.daum.net/bran...
TROY je na na hip hop a r&b zaměřená čtveřice z Jižní Koreje. Leader Bumkey, maknae Kanto, Jaewoong a Changwoo se dali do kupy v roce 2014 pod křídly agentury Brand New Music, přičemž Bumkey a Kanto už předtím působili v labelu jako sólisti. Skupina debutovala se singlem Green Light.

Debut: 13. 3. 2014
Barva: -
Fanclub: Troyans


Bumkey a Kanto již před TROY působili v undergroundu a spolupracovali s mnoha undergroundovými umělci, například Verbal Jintem, Supreme Team, Dok2m a tak dále. Jaewoong byl zase profesionálním snowboardistou a Changwoo dělal modela pro internetový magazín.

Čtveřice se sešla pod Brand New Music mezi lety 2013 a 2014 a debutovala 14. března 2014 se singlem Green Light, na níž pracoval sám leader a tým Keeproots. Ačkoli je tagem skupiny hip hop, ve skladbě se nechaly slyšet i prvky šedesátých let a brazilského jazzu. 

TROY se vrátili na scénu o několik měsíců později s dalším singlem Why Are We? Stalo se tak v září roku 2014. Od té doby byli aktivní jen v rámci akcí Brand New Music. Kanto společně s Champagne, Candle a Hanhaem vytvořil skladbu High, zatímco Bumkey pracoval se San E na Body Language.

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
1,2%
Čína
48%
Japonsko
34,6%
Vietnam
5,1%
Thajsko
7,6%
Filipíny
0,4%
Indie
0,5%
Singapur
0,4%
Mongolsko
0,3%
Jiná
1,8%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9