Crucial Star

Autor Xiunka, 01.05.2015
Alba Midnight, BOYHOOD, FALL, A Star From The Basement, A Star Goes Up, Drawing #1 - A Dream Spokesman, Drawing #2 - A Better Man
Aktivní 2007 - současnost
crucialstar0524.com/
www.youtube.com/user/Gran...
www.facebook.com/GL.Cruci...
twitter.com/crucialstar05...
Crucial Star je undergroundový rapper působící pod GrandLine Entertainment. Debutoval v roce 2010 s digitálním singlem Catch Me If You Can. Do silnějšího podvědomí publika se dostal po vydání alba A Star Goes Up, které obsahovalo featuring mnoha slavných umělců, jako jsou Kebee, Jerry.K, The Quiett a další.

 
• Basic Info •

Rodné jméno: Park Se Yoon
Hangul: 박세윤
Umělecké jméno: Crucial Star | 크루셜 스타 

Datum narození: 1989/11/16
Místo narození: Seoul, Korea

Znamení: Váhy

Povolání: producent, rapper, textař, skladatel, zpěvák

Debut: 2010
Společnost: Soul Company -> Grandline Entertainment -> C-JeS Entertainment
Crews: Do'main
Asociace: B-Free, Bang Yong Guk, Olltii, Zico, Geeks, TakeOne, Dok2, Double K, Kebee, The Quiett, Satbyeol, Pento, Donutman, Swings, CZA, Basick, Soul Connection

 
• Bio •
 
Crucial Star působil v undergroundu již jako teenager, v sedmnácti vydal singl Love&Fear jako člen skupiny Libra Twin, později zkusil štěstí a šel na konkurz do jedné z nejvlivnějších K-Hip hop agentur jménem Soul Company. Pod ní v roce 2010 oficiálně debutoval se singlem Catch Me If You Can.

V rámci aktivit Soul Company Crucial Star spolupracoval s mnoha slavnými umělci undergroundové scény, jmenovitě například s The Quiett, Kebee, Jerry.K, Pento, G-Slow, Vida Loca, Prima Vista, Syntax-Error (D.C & Creiz Rap'er), Loptimist, Fana, Minos či Makesense. Speciální spolupráce byla s Mad Clownem, jenž rovněž až do rozpadu agentury fungoval pod ní. S ním vydal Crucial Star hned mini album jménem Mad Clown VS Crucial Star.

Když SC ukončila své aktivity, Crucial Star se přesunul pod křídla GrandLine Entertainment, kde také působí doteď. Jeho diskografie se za dobu hudební aktivity rozšířila o pěkných pár kousků, významná je třeba A Star From The Basement, v níž Crucial Star řeší rozpor v současné korejské hip hopové scéně. Ve svých písních se snaží vysvětlit, že většina rapperů v tom samém prostředí, jako je on, nerozumí základům hip hopu. Aby byla A Star From The Basement ještě zajímavější, je rozdělena do pěti kapitol, v kterých se rapper snaží prokázat jako producent, skladatel i textař.

Mimo A Star From The Basement se mezi fanoušky undergroundové scény i dalšími rappery proslavil oběma mixtapes Drawing a rovněž i alby Fall a Midnight. K-Popový svět si jej začal všímat převážně po Midnight a to díky titulnímu tracku Paris, jenž sedl uším mnoha příznivcům právě korejského popu. 

Jeho zatím poslední akcí bylo vydání alba BOYHOOD, se kterou nostalgicky vzpomíná na své dětství a jednoduchost tehdejšího života. 


 
• Fun Facts •
 
• bestie s Bang Yong Gukem (není se čemu divit, oba jsou naprostí mimozemšťani)

• znají se spolu už celé věky, pracovali společně na písních, když byl Yong Guk ještě v undergroundu a Soul Connection, v roce 2015 spolu také vycestovali do světa a navštívili Prahu

• jako člen Do'main pracoval také s dalšími členy crew, například s Geeks, Zicem, TakeOne, Giriboyem...

• umí celkem dobře anglicky

• miluje kočky

• dlouhou dobu chodil s rapperkou Heize, ale v roce 2015 se rozešli


FOTO: last.fm
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9