Kenji Wu

Autor Eunka, 22.04.2015
Alba Wu Ke Qun, The Kenji Show, General′s Command, Poems for You, MagiK, Love Me, Hate Me, How To Deal With Loneliness?, On The Way To The Stars, Humorous Life
Aktivní 2004 - současnost
www.youtube.com/channel/U...
www.facebook.com/iamkenji...
weibo.com/seedkenjiwu
Jméno: Wu Ke Qun 吳克群 
Anglické jméno: Kenji Wu / Ken Wu
Povolání: Zpěvák, herec a moderátor
Datum narození: 18. října 1979
Místo narození: Kaohsiung, Taiwan
Výška: 178 cm
Váha: 63 kg
Znamení: Váhy
Krevní skupina: A


Narodil se na Taiwanu, ale když mu bylo šest let, musel se přestěhovat do Argentiny. Později se ale vrátil kvůli soutěži New Artist Fight Game a také pak na Taiwanu studoval na National Taiwan University of Arts obor divadlo. V roce 2000 podepsal smlouvu s Virgin Music a vydal svoje debutové album Tomorrow, Alone, které však nemělo valný úspěch. Naštěstí se mu poštěstilo na poli herectví, neboť ho obsadili do seriálu Peach Girl. Nevzdával se a dál skládal písničky a zpíval. 

Další album Wu Ke Qun si vedlo mnohem lépe. Všechny písně si napsal sám a kritici ho potěšili pozitivními recenzemi. Zabodoval v hitparádách v HongKongu a Singapuru. V říjnu 2005 se vrátil s albem The Kenji Show, které bylo vydáno pod Seed Music. Toto album si oblíbili zejména studenti. Album obsahuje chytlavé písně se zajímavými texty.I na album General′s Command si složil všechny skladby. To opět ukázalo jeho kreativitu. Tentokrát trochu experimentoval s čínskými hudebními styly a rozhodně se mu to vyplatilo. Kromě toho se objevil v seriálu Brown Sugar Macchiato.

V roce 2008 vydal album poeticky nazvané Poems For You a to se stalo velmi úspěšným. Po sedm týdnů bylo první v žebříčku prodejnosti. Také lámalo rekordy v hitparádách. Kenji se nevyhýbal ani filmu a tak si ten samý rok zahrál ve filmu The FatalityKenji Wu nepíše písně jen na svá alba, ale píše i pro jiné populární umělce. Je také oblíbeným modelem, dělal třeba reklamu na Nokii. Také moderuje různé pořady. V roce 2015 vydal album On The Way To The Stars a na něm lze najít i píseň You Are So Cute, kterou nazpíval s populární korejskou herečkou Song Ji Hyo. Mezi jeho záliby patří sport, hra na kytaru a sledování filmů. V lednu 2017 se po dvouleté pauze vrátil na hudební scénu s albem Humorous Life.
 


FILMOGRAFIE:

Film:
2003 Rain Coat         
2008 The Fatality        
2014 The Old Cinderella
2016 708090: Shenzen Love Story


TV Drama:
2001 Peach Girl    
         Sunshine Jelly        
2002 Moonlight Forest        
2003 The Rose    
2007 Brown Sugar Macchiato    
2011 Love Recipe


ZDROJ: en.wikipedia.org
FOTO: asianpopweekly.weebly.com
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9