Gong Seung Yeon

Autor Eunka, 04.04.2015
Aktivní 2012 - současnost
facebook.com/0seungyeon
instagram.com/0seungyeon
Umělecké jméno: Gong Seung Yeon 공승연
Rodné jméno: Yoo Seung Yeon 유승연
Povolání: Herečka, modelka
Datum narození: 27. února 1993
Místo narození: Soul, Jižní Korea
Výška: 165 cm
Váha: 46 kg
Znamení: Ryby
Rodina: Dvě mladší sestry


Původně se chtěla stát zpěvačkou a je o ní známo, že nějaký čas trénovala pod SM Entertainment, kam se dostala díky tomu, že vyhrála cenu "Best Look" v soutěži SM Teen Best. Dokonce trénovala se členkami skupiny Red Velvet. Nakonec se ale zpěvačkou nestala a dala se na herectví. Její mladší sestra Yoo Jung Yeon se však zpěvu věnuje v JYP Entertainment. 

Než začala s herectvím, debutovala jako modelka. Propagovala hygienické produkty značky White a dělala reklamu pro Nike. Poté si v roce 2012 zahrála v seriálu I Love Lee Tae Ri. Zaujala také tím, že tak moc toužila po roli Noo Ri v seriálu Heard It As a Rumor, že napsala režisérovi upřímný dopis, v němž analyzovala život a chování hrdinky a byla ochotná pracovat v obchodě s občerstvením, aby roli podala uvěřitelně.Známou se stala především díky populární show We Got Married, kde byla "manželkou" Jong Hyuna ze skupiny CNBLUE. Kromě toho se též objevila ve videoklipech Sunny Hill a 2AM. V červnu 2015 jí byla nabídnuta role Min Da Kyung v historickém seriálu Six Flying Dragons.

Gong Seung Yeon má ráda zvířata, především psy a mezi její koníčky patří kaligrafie a sledování filmů. Kamarádí s Krystal a Sulli z f(x). Líbí se jí muži, kteří mají mužné kouzlo a husté obočí. Vystudovala Sungshin Women's University.


Filmografie:
TV Drama: 
2012 I Love Lee Tae Ri
2014 My Lovely Girl
2015 Heard It As a Rumor
         Six Flying Dragons
2016 Master: God of Noodles 
2017 My Only Love Song
        Circle
2018 Are You Human Too?
2019 Flower Crew: Joseon Marriage Agency
2022 Immortality


FOTO: onehallyu.com
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9